Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 10 madde; 9 - 10 arası.

Konu: Sağlık ve Hastane Çilelerimiz...

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    K.Maraş
    Gönderi
    172

Esas

Bu durumdan sadece doktor sorumlu değil. Sistemi bu şekilde kuran ve katkısı olan herkes sorumlu. Her iyinin yanında mutlaka kötü olan vardır. Onu savunmak da bize düşmez. Ama sadece kötü olanla tüm kesimi yargılamak da doğru değil.
    Sizinde dediğiniz gibi Allah' ın adaleti bir gün; bu dünyada olmasa da ahirette mutlaka tecelli edecektir. hayırlı geceler

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Şu iki senedir onlarca doktorla muhatap olduk.

Utanarak söylüyorum uzmanlıkları o kadar tartışmalı ve kötü ki (birinden çıkıp diğerine gidiyoruz ve her biri ayrı bir tanı koyuyor aynı şeye) ne yapacağımızı şaşırdık.

Oysa tıp bir bilim dalı değil mi?
    Geçmiş olsun Bora Bey,

Maalesef eğitim sistemimizin içine öyle bir edildi ve edilmekte ki bu sistemden yetişen doktora/mühendise/(maalesef)öğretmene/imama/polise/... güvenilemiyor.

Maşallah hemen herkes teknik direktör ki sahaya çıkan takımları eleştiriyor; aynı zamanda herkes başbakan ve kendince Türkiye'yi kurtarıyor. Ama kendi işini yapmaya gelince, orada dur!

Eğitim şart!

Ama şucu, bucu, örtülü, açık, kapalı, senden, benden değil bildiğiniz mesleğini yaparken kullanması gereken eğitim...

Derste bir metot anlatıyorum, öğrenci "Bu benim meslek hayatımda ne işime yarayacak" diyor ve dinlemiyor. Geçen sınavda sordum ve o öğrencinin neredeyse boş kağıt verdiğini üzülerek gördüm. Öyle ya da böyle birçok başarısız öğrenciyi mezun edip sisteme katıyoruz.

Ama öyle bir an geliyor ki hayatımızı da onlara emanet ediyoruz. Çık çıkabilirsen işin içinden!
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •