Sayfa 2/225 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1793 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dövizde de Yükseliş Kaçınılmaz

Esas

Deveulasyon dedinizde .. Euro 5 ayda 1.69 dan çıkıp 2.14 lere kadar geldi. Tekrar bu seviyeye düştü. Buda üstü kapalı bir deveulasyondur. 5 ayda yüzde 20-25 azımsanacak bir rakam değil.

Yaz aylarında sakin olması beklenebilir. Zira ülkemize döviz girişinin had safhada olduğu bir dönemde keskin yükseliş beklenmemeli. Daha önce test ettiği noktaları belki görür diye tahmin ediyorum. 2.20 den yukarı çıkacağını sanmıyorum ta ki eylül ayına kadar. Yinede paramızı korumanın en sağlam yolu döviz gibi gözüküyor bu dönemde.

sadece fikirlerimdir.

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    229

Esas

syn pirate
    değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    eğer makro açıdan analiz yaptıysanız siz dengenin sağlanması açısından dolar kurunun kaç olması gerektiğini düşünüyorsunuz?
    bundan öncekiler gibi 1 e 2 lik bir hareketmi yoksa %15-20 lik bir hareket mi bekliyorsunuz.
    syg

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

Borsada düşüş kaçınılmaz
    Dövizde yükseliş kaçınılmaz
    Akacak kan damarda durmaz
    Ne olur ne olmaz.

Esas

Sn. pirate elinize emeğinize sağlık her satırına katılıyorum...

Hükümet onu bunu sata sata idare etti deniz bitti ...doğru düzgün satacak bişeyde kalmadı hadi bu seneyi kurardı diyelim bişeyler bulup sattı seneye durum kötü...

Esas

Bu sefer durum farklı daha önce spekülasyon yapıp borsaya ve faize para sokmak için yükseltmişlerdi ...Bu sefer deniz bitti...

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by Visitor Yazıyı Oku

Hükümet onu bunu sata sata idare etti deniz bitti ...doğru düzgün satacak bişeyde kalmadı hadi bu seneyi kurardı diyelim bişeyler bulup sattı seneye durum kötü...
    satacak hiçbir şey kalmadığına ben ancak Ö.İ.B. nı satarsa inanırım .

Esas

Alıntı Originally Posted by Visitor Yazıyı Oku

Sırada orman arazileri var, duymadınızmı ? 2B ayağına satacaklar yemyeşil arazileri. Neymiş narinciye ağaçları zeytin ağaçları ve bilmem ne ağaçları orman kapsamına girmiyormuşta satılmasında sakınca yokmuş! Kabul edilmek üzere az kaldı.. Bu yılıda kurtarırlar ama canım memleketime ve güzel dünyamıza yazık. Gerçekten gözleri .. neyse siyasi yazı kapsamına girmesin devam etmeyeyim.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

2b hadisesi, dürüst bir satış olsa yine kabul edilemez de, işin içinde planlı bir yağmacılık da var. Yeşil sermaye dayanışma ekibi, işi bitirmiş, yasalaştırmayı bekliyor.

Sayfa 2/225 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •