Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 15 madde; 9 - 15 arası.

Konu: USD 1 TL ne zaman olur?

Esas

$ rezerv para oldugu sürece 1 tl olmasa iyi olur...

Duhul
    May 2005
    İkamet
    Uzay:)
    Gönderi
    2,405

Esas

USD

Cumhuriyetçiler... Farklı bakar... DEmokratlar... Farklı...

USD... çökecekmiş... Vs vs.. pek inanmam...

Zira rekabetçilik endekslerinde ABD tepedidir....

Ve daha önemlisi Demokratlar... Bütçe açığını çok da sevmezler...

Temele inersek...

Cumhuriyetçilerin... Zihniyeti... Gelen grafikte zor... Bir de üstüne ECB yetti be diyor... G8'de diyor... vs...

Bir takım şahıslar çıktı... ABD AB çöktü diyor... Orası daha vahim... AB ve ABD... Bir de Japonya... Cidden global ekonomide bir şeyler diyenlerdir...

Duhul
    May 2005
    İkamet
    Uzay:)
    Gönderi
    2,405

Esas

Ufak bir ek yapmak gerekir... Şu sıralar herkes parabiriminin yerlerde sürünmesini istiyor... Çin sürekli buradan eleştiriliyor... Bizim para birimi çok değerli... Teknik biraz daha değerlenebilir diyor...

Rezerv... Her kes ne kar etti ve trende bakar... MB'ları dahil bir yerde...

Ben USD'ye birşey olacağını zannetmem... Elbette FED aksine karar verirse... Tüm denklem değişir... Pek sanmıyorum o başka. Karar verirse bayağı ipe sapa gelmez grafikler görürüz... FED dışında buna kimsenin karar vermesi bence kolay değil... Ufak tefek rezerv ayarları... Altın-yuan- euro... Olur... Da... DÜşük volatil grafikler eşliğinde olur....

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    1,446
    Blog Yazıları
    3

Esas

tamam, herşey bilinenler doğrultusunda devam edecek... fed piyasanın istediği kararı verecek; QE2 piyasayı gene coşturacak. peki kader ağlarını ne zaman örecek ve bu saadet zinciri sona erecek ?

yok mu bir batış haberi, F&F ; GM ; lehman vb haberi... s300 ler vs ... ne zaman gelecek ?
    bu arada sn baboya sordum. ona göre susd nin düşüşünün sonu güzel günlerin de sonu olacak. müsaadesiyle alayım buraya

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    1,446
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by SLX Yazıyı Oku
    tamam, herşey bilinenler doğrultusunda devam edecek... fed piyasanın istediği kararı verecek; QE2 piyasayı gene coşturacak. peki kader ağlarını ne zaman örecek ve bu saadet zinciri sona erecek ?

yok mu bir batış haberi, F&F ; GM ; lehman vb haberi... s300 ler vs ... ne zaman gelecek ?
    bu arada sn baboya sordum. ona göre susd nin düşüşünün sonu güzel günlerin de sonu olacak. müsaadesiyle alayım buraya
    evet sorunun cevabını aldık. irlanda ve portekiz kaygıları imiş. s 300 ler de kore gerginliği olarak yansıdı.

seviyorum sizi bernanke,merkel ve saz arkadaşları... hatta dün akşam di ekonomis in 2008 kriz zamanındaki sayısına baktım timoti gaytner diye biri varıdı o nicedir acep?

edit : United States Secretary of the Treasury hazine bakanı olmalı... imiş gaytner
    Son düzenleme : SLX; 22-12-2010 saat: 14:53.

Esas

1 $ = 1 TL ne zaman olur?

Bence keşke olsa çok sevinirim. Ne dediler "paranın değerinin artması itibarımızdır", ama 2 ay sonra "sıcak paraya önlem almak lazım".

hangisi doğru neye inanacağız? anlayana kıssadan hisse!

Esas

dolar 1tl olur olmasınada bizim tarumar olacağımız kesin.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •