Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 38 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Laptop Ariyorum

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

A 200 serisi Toshiba'yı yeni aldım. Tavsiye edebilirim.

Ebu Computer Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku
    +1 Katılıyorum Laptop diyince Toshiba.

Pişman olmazsınız.

Saygılarla...

Esas

Alıntı Originally Posted by kuzu_fan Yazıyı Oku
    Ben de laptop ariyorum

1200-1400€ civari bir butce olabilir, son kullandigim laptop taki en buyuk sikayetim olan yangin yeri gibi isinmasi, ve yavaslamasi tek kriterim. Isinmasin da, ne yaparsa yapsin.

Önerilere acigim
    Aşırı ısınma için birkaç önerim olsun ve buna göre model belirlersiniz. Öncelikle kendi bilgisayarlarımdan birisi olan HP Compaq NX serisinin soğutmasından bahsedeyim, bu vatandaşlar soğutma fanını bilgisayarın altına yerleştirmişler, bu zaten normal bir durum ama bununla da yetinmeyip fanın hava sirkülasyonunu sağlaması için notebook yanına bir de havalandırma kanalı koymuşlar. Durum böyle olunca notebook, yatak-yorgan vs üzerine konduğunda alttan hava alamıyor ve ısısı da yükseliyor, ancak bu kanal sayesinde sirkülasyon devam ediyor. Bunu göz önüne alırsak benim kullandığım model eski bir makina olmasına rağmen bu özelliği ile yeni birçok modele fark atıyor.

Ben bu durumda sizin yerinizde olsam, broşür vs kaynaklardan bu konuda bilgiye ulaşmak yerine, mağazalardaki notebook'ların soğutulma sistemlerini incelemenizi öneririm. Bütçe sorununuz yok görünüyor, uygun bir donanımı da bununla beraber seçebilirsiniz. Türkiye bulunan modellerin testlerini de notebookreview sitesinden takip ediyorum. Site dili ingilizce, epeyce detaylı incelemelerin bilgilerini de buradan alabilirsiniz. Seçiminizde başarılar...

Esas

[QUOTE=Erasure;1742366]Aşırı ısınma için birkaç önerim olsun ve buna göre model belirlersiniz. Öncelikle kendi bilgisayarlarımdan birisi olan HP Compaq NX serisinin soğutmasından bahsedeyim, bu vatandaşlar soğutma fanını bilgisayarın altına yerleştirmişler, bu zaten normal bir durum ama bununla da yetinmeyip fanın hava sirkülasyonunu sağlaması için notebook yanına bir de havalandırma kanalı koymuşlar. Durum böyle olunca notebook, yatak-yorgan vs üzerine konduğunda alttan hava alamıyor ve ısısı da yükseliyor, ancak bu kanal sayesinde sirkülasyon devam ediyor. Bunu göz önüne alırsak benim kullandığım model eski bir makina olmasına rağmen bu özelliği ile yeni birçok modele fark atıyor.

Ben bu durumda sizin yerinizde olsam, broşür vs kaynaklardan bu konuda bilgiye ulaşmak yerine, mağazalardaki notebook'ların soğutulma sistemlerini incelemenizi öneririm. Bütçe sorununuz yok görünüyor, uygun bir donanımı da bununla beraber seçebilirsiniz. Türkiye bulunan modellerin testlerini de notebookreview sitesinden takip ediyorum. Site dili ingilizce, epeyce detaylı incelemelerin bilgilerini de buradan alabilirsiniz. Seçiminizde başarılar...[/QUOTE

dell laptop kullanıyorum, daha önce 2 tane fujitsu siemens eskittim siemensin hava sirkülasyon delikleri altta idi ve kullanmak ızdırap gibiydi yumurta pişirmeye yetecek kadar ısınıyordu dell laptopta ise sirkülasyon delikleri arka ve üst tarafta ısınma problemi yok ...

kuzu_fan Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku
    Sayin Serenler,

tesekkür ederim cevabiniz icin. Ben de özellikle Toshiba ve HP üstünde yogunlastim aramamda. A200'ün hangi modelini aldiginizi sorabilir miyim?

Saygilar

kuzu_fan Guest

Esas

[QUOTE=preatoria;1742395]
     Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    Aşırı ısınma için birkaç önerim olsun ve buna göre model belirlersiniz. Öncelikle kendi bilgisayarlarımdan birisi olan HP Compaq NX serisinin soğutmasından bahsedeyim, bu vatandaşlar soğutma fanını bilgisayarın altına yerleştirmişler, bu zaten normal bir durum ama bununla da yetinmeyip fanın hava sirkülasyonunu sağlaması için notebook yanına bir de havalandırma kanalı koymuşlar. Durum böyle olunca notebook, yatak-yorgan vs üzerine konduğunda alttan hava alamıyor ve ısısı da yükseliyor, ancak bu kanal sayesinde sirkülasyon devam ediyor. Bunu göz önüne alırsak benim kullandığım model eski bir makina olmasına rağmen bu özelliği ile yeni birçok modele fark atıyor.

Ben bu durumda sizin yerinizde olsam, broşür vs kaynaklardan bu konuda bilgiye ulaşmak yerine, mağazalardaki notebook'ların soğutulma sistemlerini incelemenizi öneririm. Bütçe sorununuz yok görünüyor, uygun bir donanımı da bununla beraber seçebilirsiniz. Türkiye bulunan modellerin testlerini de notebookreview sitesinden takip ediyorum. Site dili ingilizce, epeyce detaylı incelemelerin bilgilerini de buradan alabilirsiniz. Seçiminizde başarılar...[/QUOTE

dell laptop kullanıyorum, daha önce 2 tane fujitsu siemens eskittim siemensin hava sirkülasyon delikleri altta idi ve kullanmak ızdırap gibiydi yumurta pişirmeye yetecek kadar ısınıyordu dell laptopta ise sirkülasyon delikleri arka ve üst tarafta ısınma problemi yok ...
    Ben de bunun tam tersi bir durum yasadim. Kullandigim dizüstüler icinde Dell'den hic memnun kalmadim, bunun yaninda FSC oldukca iyiydi.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by kuzu_fan Yazıyı Oku
    Sayin Serenler,

tesekkür ederim cevabiniz icin. Ben de özellikle Toshiba ve HP üstünde yogunlastim aramamda. A200'ün hangi modelini aldiginizi sorabilir miyim?

Saygilar
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/t...og=_bilgisayar

Bir tek memnun kalmadığım konu şu:
    Üzerinde lisanslı olarak Windows Vista yüklü geldi. Vistayı beğenmedim. sanırım hala sorunları var.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

ekonomik olsun istiyorsanız msi kaliteyi ve ekonomiyi birlikte sunuyor. linux'la gelen amd işlemcili bir laptop 500+ fiyatlarla inanılmaz cazip. configurasyonları da iyi bu dediklerimin.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •