Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 22 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Interactive Brokers

1. Esas

Kenten'in cok guzel aciklamalari var bu konuda,okumanizi tavsiye ederim.

http://www.hisse.net/forum/showpost....1&postcount=30

Ben MT4 gordum ancak kullanmadim,nasil bir platform oldugunu bilmiyorum.Nadiren FX ile ilgilenirim ve soylediginiz sorunlarla karsilasmamak icin FX futures tercih ederim.IB icin konusursak denemek icin bir islem yaptim ve bastigim fiyattan 1 pip (2 tick)gerceklesti.O gun icin islem araliklari 0.5 pipti,simdilerde nedir bilmiyorum.Tek islem ile tatminkar bir cevap olurmu onuda bilemiyorum.

nightmareuni ,bugunlerde hisse senetlerinin derinligi azaldigi ve hisse senedi borsalarinda normalde islem hacminin % 45'ini yapan fakat bu siglik yuzunden yuzdesi artan algoritm tabanli program trading dolayisi ile olay cok hizlandi.(index futureslarida buna bagli oldugu icin) Dususun hizida bundan nasibini aldi.
    Fiyatlardaki True range'in dususu ile piyasanin derinlestigini anlayacagiz.Onu bekliyoruz zaten su asamada.
    Son düzenleme : sp500Trader; 19-10-2008 saat: 22:31.

Esas

Alıntı Originally Posted by sp500Trader Yazıyı Oku
    Kenten'in cok guzel aciklamalari var bu konuda,okumanizi tavsiye ederim.

http://www.hisse.net/forum/showpost....1&postcount=30

Ben MT4 gordum ancak kullanmadim,nasil bir platform oldugunu bilmiyorum.Nadiren FX ile ilgilenirim ve soylediginiz sorunlarla karsilasmamak icin FX futures tercih ederim.IB icin konusursak denemek icin bir islem yaptim ve bastigim fiyattan 1 pip (2 tick)gerceklesti.O gun icin islem araliklari 0.5 pipti,simdilerde nedir bilmiyorum.Tek islem ile tatminkar bir cevap olurmu bilemiyorum.
    yazıyı okumuştum.Genelde burda işlem yapmak istemiyen ve yapmış olupda başarılı olamayan kişilerin bahanesi oluyor doğru düzgü firma olmayışı .Kenten i kastetmiyorum çevremden o izlenimi aldım .Piyasada ben endeks kontratları ile ilgili olduğum için şunu söyliyebilirim çalıştığım iyi firmada var .İyi komisyon masraflar ile birlikte tek kontratta dowda alım satım masrafı 10 dolara tekabül ediyor ama .Para çekme derdimde yok rakam ne olursa olsun,hesap eksiye geçtiğinde bile paniklediklerini görmedim .Kenten ve bir çok arkadaşın korkulu rüyası olan firmların çoğuda genelde iki üç pips le veririm deyip müşteri emrini iletmeyen iki sandalye bir koltuk olan firmalar.Bunada çözüm diyelimki bir hesaba 20.000 usd göndereceksin .Gönderirsin 4000 usd .Kar ettikçe az az çekersin .Yurt içi sitelerde kurulan ve reklam veren firmaların çoğu aralıktan kazanma yerine müşteri nede olsa kaybedecek gözü ile bakan ,yeri geldimi platformlarını donduran şirketler .Bu kadarda öcü gösterilmemesi tarafında olanlardanım ben paritelerde çok işlem yapmasamda platformlarında mevcut birinde 50 dolara margine pozizyona girerken, birinde 2000 usd istiyor.Biri üzerime oynuyorsa birazda bilinen bir firma ise paramda orda az ise ozaman trade edeceğim zamanlar sağlam kurumu ,alıp tutacağım zamanlar sakat ama margini az isteyen kurumu kullanarak olay çözülebilir.cmc ,gft gibi firmalarda donma, geç alma gibi sorunlar olsada pozizyon tutulacaksa hiçbir sorun olmuyor.İllede büyük paralar göndermeye gerek yok çok ufak paralarlada yapılabiliyor eğer para geri gelmiyece gözü ile bakıyorsanız sokağa atacak kadar para gönderilir olur biter.Kazandığında paramı bana vermiyorlar diyebileceğiniz ilk 20 tabela firması varmı .Geç meç genelde veriyorlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by sp500Trader Yazıyı Oku

nightmareuni ,bugunlerde hisse senetlerinin derinligi azaldigi ve hisse senedi borsalarinda normalde islem hacminin % 45'ini yapan fakat bu siglik yuzunden yuzdesi artan algoritm tabanli program trading dolayisi ile olay cok hizlandi.(index futureslarida buna bagli oldugu icin) Dususun hizida bundan nasibini aldi.
    Fiyatlardaki True range'in dususu ile piyasanin derinlestigini anlayacagiz.Onu bekliyoruz zaten su asamada.
    Evt Sn. sp500trader bugünlerde blackboxlar, otomatik sistemler piyasada oldukça ağırlıkları arttı ve sert hareketlere neden oluyorlar.
    Dikkat edilmesi gereken yerlerle kastettiğim diger bi unsurda buydu bir manuel trade yapan traderın özellikle futureslarda bu tip volatilitede nasıl emirler vermeleri gerekiyor? futureslar diger marketlere göre daha volatil normal zamanlarda da. futuresları tecrübe eden biri olarak sizin volatiliteyle ilgili tecrübelerinizi merak ediyorum?

Sn.kentufun sorunlara gelince sn.kentuf belirttiğiniz firmalar Marketmaker calısan firmalardır. Ki onlar futureslarda bile MM çalışan bi de üstüne komisyon kesenlerdir... (bildiğim kadaııyla)

MM calısmayan bi firma mesela İnteractive de gördüğünüz fiyattan işleme girersiniz requote gibi bi sorun olmaz sadece 1-2 tick farkeder o da fiyatların cok hızlı değişmesindendir.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by nightmareuni Yazıyı Oku
    Dikkat edilmesi gereken yerlerle kastettiğim diger bi unsurda buydu bir manuel trade yapan traderın özellikle futureslarda bu tip volatilitede nasıl emirler vermeleri gerekiyor? futuresları tecrübe eden biri olarak sizin volatiliteyle ilgili tecrübelerinizi merak ediyorum?
    Kentuf ,ben sadece olayin trading kismi ile ilgileniyorum,guvenilirlik konusunda en ufak bir yorumda bulunmadigim gibi bulunmayacagimda.Zaten kisisel yorum yapmaktansa sadece bilgi paylasmaya caba gosteriyorum.

nightmareuni,futures trading icin en temel gereklilik sermaye yeterliligidir.Volatilite ile basa cikmanin ilk yoluda riskini kontrol altinda tutabilmektir.Buda kullandigin methodla yakindan ilgilidir.Ama sorunu kisaca Risk/Reward olarak cevaplayabilirim.Piyasa ne kadar volatile olursa olsun,risk/reward oranini yuksek tuttugun takdirde bu durumdan minimum etkilenirsin.Index futureslari icinse her bir trade'de sermayenin %2'sinden fazlasini riske atmamak neredeyse yasa halini almis bir uygulamadir.Umarim kisaca soruna cevap verebilmisimdir.

Esas

MM calısmayan bi firma mesela İnteractive de gördüğünüz fiyattan işleme girersiniz requote gibi bi sorun olmaz sadece 1-2 tick farkeder o da fiyatların cok hızlı değişmesindendir.
    Birde bunu deneyelim .Benim denediklerimi yatayda bile denedim .Kesinkes şunu söyliyebilirim komisyonu biraz fazla öde adam gibi firma ile çalışmak daha mantıklı .basarsın almaz .kapa dersin abzurikten kapatır hızlı da yabaşta her türlü test ettim .allah için bir firma hariç dinasaur onunda avrupa için marginler yüksek.odl den işlem yapmaya başlayınca yazarım sonuçları ama .gft ve cmc de bence uzak durulmalı trade edenler için söylüyorum.

Esas

sp500trader güvenilirlik bakımından neden yazmıyacaksın burda biz bizeyiz burda üç kağıt yapıp milletin parasını çarçur edenleri uyaralımda millet iki defa düşünsün hesap açtırırken .Bu sitede yıllarca yazdım ama bu siteye reklam veriyor ve bu sitede yazı yazıyor diye adamların yaptığı üç kağıdı belgeleyecek bir şey biliyorsam vede tanık olmuşsam bunu çekinmeden yazarım.

Gft de başıma geleni yazayım.Hesabı açtırdık ilkj günler dalgalı geçti derken iki ay batmadan ayakta kaldım.hesap bir ara sıfırlanır gibi olurken birden bayağa bir artıya geçtim.ertesi gün pozizyon lehime gidiyor al sat yapıyordum.Birden aldım vereceğim ve arkadaki zatta bunu biliyor sanırım.sistem dondu on beş dakikada ingiltereye derdimizi anlatana kadar hesap yanı verdi.Sonra tekrardan denedim sadece alıp tutacağım pozizyonlarda girmeye başladım emirleri ama güvenililirliğini test ettiğim için her an yarı yolda bırakması an meselesi .Aynı bizim piyasadaki foreks firmaları gibi önemli data oldğu günlerde eğer terste kalmışsanız ingiltereye 15 dakikada derdinizi anlatıp pozizyonunuzu kapatma şansınız varken burda oda olmıyabiliyor.Ben kendi adıma işlem yapıyor olsaydım o kurumda ben onu yerin dibi değil dibinin dibine sokardım.

Esas

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Birde bunu deneyelim .Benim denediklerimi yatayda bile denedim .Kesinkes şunu söyliyebilirim komisyonu biraz fazla öde adam gibi firma ile çalışmak daha mantıklı .basarsın almaz .kapa dersin abzurikten kapatır hızlı da yabaşta her türlü test ettim .allah için bir firma hariç dinasaur onunda avrupa için marginler yüksek.odl den işlem yapmaya başlayınca yazarım sonuçları ama .gft ve cmc de bence uzak durulmalı trade edenler için söylüyorum.
    Yatayda bile aynı sorunlarla karşılaşmanızın nedeni Marketmakerlık yapmaktan başka bir şey değildir.. Sizin bastığınız emri piyasaya değil baska bir müşterisinin ters emriyle karşılamak istemesidir... bu tarz firmaların demolarınıda aldanmamak gerek demo ile reel arasında ucurum vardır kesinlikle...
    Belirttiğiniz aynı sorunlar paritelerde de vardır... Ama ecn olanlarda böyle bi sorun yaşamazsınız...

8. Esas

Alıntı Originally Posted by nightmareuni Yazıyı Oku
    Ama ecn olanlarda böyle bi sorun yaşamazsınız...
    nightmareuni sanirim bu konuda haklisin.

Kentuf,benim Fx tecrubem Refco ile sabit.Baskalarini test etmedigim icin yorum yapamayacagim.nightmareuni Interactive brokers icin topic actigi icin onunla sinirli kaldik.Ama seninde dedigin gibi bu tip sorunlara karsi futures'i tavsiye ediyorum basindan beri.Tabi 100.000 lik contract kullanmaktan baska caren yok futures trade ederkende,ve her bir tick 10 degil $ 12.5.Ama 2-3-5-8 pip gibi sorunun kalmaz,1 pip(tick) ile isini yapar ,koisyonunu oder isini bitirirsin.Derinlik hakkinda bilgi sahibi olursun ki,onemli bir kriterdir.FX grafiklerinde islem hacmini goremezsin.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •