Sayfa 2/128 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1021 madde; 9 - 16 arası.

Konu: KCHOL-Koç Holding

1. Esas

aracı kurumlar alma diyorsa alacaksın derler ama bilmiyorum.ytd.saygılar

2. Esas

7.78 i geçmesi lazım en başta ilerlemek için. 7.30 lara kadar gerileyeceğini söylemiştim. kimse kızmasın satım varantım vardı çıktım. şimdi 7.54 lerde. ama 7.78 önemli olan. 7.46 ve 7.48 deki dirençlerin desteğe dönüşmesi lazım. inşallah dönüşürde dediğiniz gibi 10-12 lere gelir. ama önce 7.78 geçilmeli. geçemezse geri hızla gelir.

Esas

Alıntı Originally Posted by atarax2007 Yazıyı Oku
    7.78 i geçmesi lazım en başta ilerlemek için. 7.30 lara kadar gerileyeceğini söylemiştim. kimse kızmasın satım varantım vardı çıktım. şimdi 7.54 lerde. ama 7.78 önemli olan. 7.46 ve 7.48 deki dirençlerin desteğe dönüşmesi lazım. inşallah dönüşürde dediğiniz gibi 10-12 lere gelir. ama önce 7.78 geçilmeli. geçemezse geri hızla gelir.
    7.78 geçilmesi lazım ondan snra 8 direnci var tarihi zirvesi . Ondan sonrada yükselen kalanın tepe noktası olan 8.6 da bir dirençle karşılabilir .

Dediğim gibi bu şirket imkb nin 3 çeyrek sonucu en çok kar eden şirketi ve buda onu olmsı gerektiği kadar değerde olmadığını gösteriyor bu hissenin gerçek ederi 10-12 lira arasıdır . Eğer temettü veriminde cimri olmayıp biraz bonkor olsa eminim çok rahat bu rakamlara gelecektir ama bilindiği üzere koç holding hissesi düşük miktarda temettü ve bedelsiz dağıtma politikası var o yüzden . Hiseenin olması gerekenden daha ucuz olması sonuçu çıkıyor .

Esas

Benim gözlemlediğim kağıtta yukarı yönlü hareketin başladığı. Endeksin 70 i kıramamasının sebebi banka kağıtlarının tamamının sürekli satış yemesi. O yüzden diğer hisselerin artışları endeksten bağımsızmış gibi gözüküyor. Yarın duruma göre bir miktar mallanmayı düşünüyorum. SAHOL da iyi geri geldi.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    19,321
    Blog Yazıları
    45

Esas

Dünyanın İlk 23'ünde İki Türk Şirket

Koç ve Sabancı "Yükselen Yıldızlar" listesinde küresel düzeyde yeni çıkış yapan 23 şirket arasında girdi.

Yayına Giriş: 18.01.2011 22:06:11
    Güncelleme: 18.01.2011 22:42:58

Koç Holding ve Sabancı Holding, The Boston Consulting Group’un (BCG) yayımladığı hızlı gelişmekte olan ekonomilerinden çıkan "Yükselen Yıldızlar" listesinde küresel düzeyde yeni çıkış yapan 23 şirket arasında girdi.
    BCG, global çıkış yapan şirketlere ilişkin "Yükselen Yıldızlar, Hızlı Büyüyen ve Gelişmekte Olan Ekonomiler ve Küresel Endüstriye Şekil Veren Şirketler" isimli bir rapor yayımladı.

2000 - 2009 döneminde yılda ortalama yüzde 18 büyüyen şirketlerin değerlendirildiği raporda, Koç Holding ve Sabancı Holding küresel düzeyde yeni çıkış yapan 23 şirket arasında girdi.

Çin, Hindistan, Brezilya, Meksika ve Rusya’nın başı çektiği 16 ülkenin yer aldığı rapor, dinamik ve küresel rekabet eden çeşitli şirketlerin performansını yansıtıyor.

Dünyanın 41 ülkesinde 71 ofisi bulunan ve 1963 yılında kurulan Küresel Danışmanlık Şirketi BCG, dünyanın her bölgesinde ve tüm sektörlerde hizmet veriyor.

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

Grafikte de belirttiğim üzere Endeksteki dip seviye tespitimi görmekteseniz. bundan sonra 65740 seviyesi altında kapanış görmeden 79000 li seviyelere yolculuğumzu başlayacaktır. Bu sebeple endekse duyarlı hisse senetlerini özellikle son hareketleri ile geri kalmış bankacılık endeksi hisseleri değerlendirebilir. Yükseliş potansiyeli ilk adımda %20 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyorum.

65740 değeri altındaki fiyatlamalar trend değişiminin ilk işaretleri olacağından SEURO grafiğinde belirttiğim trend çizgisine dair kırma girişimleri yakından takip edilmeli ve trend çizgisinin altına yapılan müdahalelere şüphe ile yaklaşıp STOP uygulanmaktan kaçınılmamalıdır. Trend değişimi gerçekleşirse satışların çok sert geleceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Endeks 79000 e giderken en duyarlı olabilecek hisseler iiçin TOP10 ve TOP5 listesi hazırladım. 10 hisseli portföyü veya 5 hisseli portföyü tercihlerinize göre seçebilirsiniz. Listeleme işlemi endeks üzerindeki etki katsayı ve hisselerin BETA katsayısı çarpımından oluşan ve GÜÇ olarak adlandırdığım değere göre sıralanmıştır. Portföydeki pay miktarı da (güç/toplam güç*100) şeklinde hesaplanmıştır.

TOP10 PORTFÖY:

TOP5 PORTFÖY:

65740 dip kabul edilerek elde edilen tahmini hisse dip seviyeleri:

79680 Hedef seviye kabul edilerek hesaplanan tahmini hisse zirve seviyeleri:

STOP seviyesi olarak risk alma iştahınıza bağlı olarak dip fiyat kademesinin %3-5 aşağısını kullanabilirsiniz.

İlgili pozisyonlar için genel STOP rakamı XU100 de 62800 takip edilecektir. bu seviyenin kırılması ile birlikte zayıf ihtimal dahilinde olan senaryo işleyecek ve endekste ilk adımda 54000, ikinci adımda 39000 hedef olarak takip edilmelidir.

Esas

Bakalım satan yabancılr nerden tekrar alışa geçmeyi uygun görecekler bence 7 nin altına sarkıtacaklarını düşünmüyorum .

Eğer sarkarsa bir miktar ek alım yaparak maliyet yükseltebiliriz

8. Esas

6.86 gördük neler oluyor..? tepetaklak olduk...

Sayfa 2/128 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •