Sayfa 2/87 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 692 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hisse.net KİTAP

Esas

Alıntı Originally Posted by Uzaklar
    Kendimden utaniyorum cok gec farkettim.
    Tesekkurler...
    Henri Carrere nin Banko sunuda ekleyebilirz Kelebek-2 olarak o da guney Amerikada gecer ve son derece enteresan bir kitaptir.

güzeldi ikisi de ... okumamak kayıptır bence ....

Esas

Alıntı Originally Posted by serdarkus7
    Kitap okuyamıyorum diyenler,
    Kitap okumaktan sıkılıyorum diyenler,
    Kitap okuyacak vaktim yok diyenler,
    Çocuğuma bir tane bile kitap okutamıyorum diyenler,
    Çocuğuna kitap okuma alışkanlığı kazandırmak isteyenler,
    Hanımını/bey ‘ini/çocuğunu TV başından biraz olsun uzaklaştırmak isteyenler..
    Artik kitaplarin cogunun audiolari da oluyor

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    BuRsA
    Gönderi
    195

Esas

buket uzuner in "uzun beyaz bulut gelibolu" adlı kitabı gerçekten çanakkale savaşının insani içyüzünü çok güzel bir şekilde anlatıyor.
    işte kitap ile ilgili bir tanıtım:

Buket Uzuner Bir Başyapıta Daha İmza Atıyor...

Tarih kitaplarında yer almasına henüz hiçbir milletin izin vermeye hazır olmadığı büyük insanlık sınavı: Aynı adam aynı savaşta iki düşman ülkede savaş kahramanı olur mu? Ya da: Tarih düz okunacak bir metin midir? Ve tarih yeniden yazılmalı mıdır?
    Çanakkale'de 1915 yılında Osmanlı teğmeni Ali Osman Bey ile Anzak Er Alistair John Taylor'ın birlikte insanlığa verdiği dehşetengiz dersi ve 2000 yılında Çanakkale Savaşları'nda ölen büyük dedesinin kayıp mezarını aramak için Gelibolu'ya gelen Yeni Zelandalı genç bir kadın ve Çanakkale Milli Parkı'nda bastonuyla dolaşan Türk Nine'nin akıllara durgunluk veren seksen beş yıllık sırrını merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız...

Kitap Hakkında Eleştiriler:

"Homeros'tan Fatih Sultan Mehmet'e, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e ve Mustafa Kemal Atatürk'ten günümüze kadar uzanan Doğu-Batı çatışmasını ve bu çatışmanın eksenindeki insanın evrensel özelliklerini, Gelibolu'nun tanıklığında, destansı bir dille anlatıyor Buket Uzuner."
    - Prof. Emre Kongar -

"Uzun Beyaz Bulut - Gelibolu, Türk romanında heyecan verici bir yenilik. Savaşın anlamsızlığını, gizemini ve düşmanlığın ötesinde birleştirme mucizesini dünya edebiyatında pek az yazar böylesine sürükleyici bir anlatımla yaratabilmiştir. Buket Uzuner'in yapıtı, roman türünün sınırlarını zorlarken, sinemaya da meydan okuyor. Büyüleyici!"
    - Prof. Talat Halman -

ayrıca şu siteye girerseniz yazar ve kitap hakkında daha ayrıntlı bilgi edinebilirsiniz.
    http://www.buketuzuner.com/kitapbulut.asp
    Son düzenleme : OCEANS; 19-03-2004 saat: 02:22.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Izmir
    Gönderi
    391

Lightbulb Iste, Butun Turkiyenin Okumasi Gereken Bir Kitap

As the Future Catches You - Juan Enriquez

Mukemmel bir kitap, bunu yoneticilerimiz ve yonetici adaylarimiz okusa 20 yil sonra bambaska bir TR de yasiyor olabiliriz.

Yazar, gelecege isik tutuyor ve ayni zamanda gecmisi analiz edip, bazi ulkelerin neden geri kaldigini ve geri kalmaya mahkum oldugunu ve bazi ulkelerin de nasil atilim yapabildiklerini cok yalin bir dille anlatiyor. Winston Churchill'in, "Gelecegin imparatorluklari, akil imparatorluklari olacak" sozunden yola cikarak, egitimin ve know-how'un nasil onemli bir rol oynadigini yaziyor. Dogal kaynaklara, toprak ve nufus zenginligiyle ayakta duran ulkelerin istatistiklerle nasil erimeye mahkum olduklarini da ogrenebiliyorsunuz. Ingilizlerin, Japonlarin ve Malezyalilarin isgalinden kurtulmus bir Singapur ulkesi, nasil dunyanin en zengin ve modern ulkelerinden biri olmus? Dogal Kaynak zengini Rusya, Nijerja, Suudi Arabistan gibi ulkeler neden kuculmeye mahkumlar? Gelecegin bilimi olan genetik bilimini, hayatimizi nasil degistirecek? Dunya gelir dagilimin nasil etkileyecek?

Bunun gibi bircok ilginc soruya yani ariyor bu kitap. Siddetle tavsiye ederim.

FORTUNATO Guest

Esas

Şiddetle tavsiye ediyorum yerine ısrarla tavsiye ediyorum daha iyi olurdu.

Bu şiddet iliklerimize kadar girdi zaten.

Esas

Sn. empee3 kitabı on-line olarak nereden alabiliriz. weblebide ve ideefixede aradım ama bulamadım.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kalamış/İstanbul
    Gönderi
    321

Thumbs up Juan Enriquez

Evet Sn empee3 ''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil, yalnızca mal üretiyordur." sözü özellikle

Esas

Alıntı Originally Posted by dreissena
    Sn. empee3 kitabı on-line olarak nereden alabiliriz. weblebide ve ideefixede aradım ama bulamadım.
    derken buldum .

www.bn.com

Son düzenleme : dreissena; 21-03-2004 saat: 02:50.

Sayfa 2/87 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •