Sayfa 2/16 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 125 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Bosna - Hersek, Osmanlı'dan Kalanlar

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Bosna ve Hırvatistan'da en meşhur yemek; çevapşişi. Çevapşişi bizim ızgara köfte

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Batı Göktürk Hakanlığı
    Gönderi
    417

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    .

Mostar ve Sarayova’ya ziyarete Türkiye’den gelenler ve Kosova’yı ziyaret etmiş olanlar; Kosova’yı da çok methettiler. Bir an önce oraya bir gezi planlamalıyım. Hatta Bosna-Hersek’in daha fazla şehrini de içine alan bir gezi de buna ilave edilebilir.
    sn.Balaban, topik hayırlı olsun, çok hoş olmuş merakla bekliyorum diğer resimlerinizi.. Kosova'ya gezi planlıyorsanız elinizi çabuk tutun, Kosova bağımsızlığını ilan ederse Sırplar tekrar harekete geçebilir, hatta Bosna'da Sırp sivillerin silahlandırıldığı söyleniyor. Kosova'nın bağımsızlığı durumunda, Bosna'daki Sırplar da tamamen ayrılmayı düşünüyor, yani ortalık karışacak gibi

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by gencturk Yazıyı Oku
    sn.Balaban, topik hayırlı olsun, çok hoş olmuş merakla bekliyorum diğer resimlerinizi.. Kosova'ya gezi planlıyorsanız elinizi çabuk tutun, Kosova bağımsızlığını ilan ederse Sırplar tekrar harekete geçebilir, hatta Bosna'da Sırp sivillerin silahlandırıldığı söyleniyor. Kosova'nın bağımsızlığı durumunda, Bosna'daki Sırplar da tamamen ayrılmayı düşünüyor, yani ortalık karışacak gibi
    Teşekkür ederim.

Evet düşünüyorumprogramım dolu şu anda, gelecek için kısmet diyelim

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas Mostar

Savaşta yıkılan köprü, daha sonra tekrar yapılmış.

Duhul
    May 2007
    İkamet
    North America
    Gönderi
    35

Esas

Sn. Balaban, benim icin bugune kadar acmis oldugunuz en guzel konu, tesekkurler

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas Mostar

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Ecdadımızın yapmış olduğu tarihi Mostar Köprüsünün üzerinin merdiven basamağı şeklinde yapılmış olmasını ilk defa burda gördüm ve bana çok enteresan geldi...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Ecdadımızın yapmış olduğu tarihi Mostar Köprüsünün üzerinin merdiven basamağı şeklinde yapılmış olmasını ilk defa burda gördüm ve bana çok enteresan geldi...
    Kaymayı önlemek için yapılmıştır. Karşıdan görüldüğü gibi köprünün üzeri de yay şeklinde. Önce çıkış-sonra iniş.

1993'de Savaşta, Hırvat topçu ateşiyle köprü tamamen yıkılmış, 23 Temmuz 2004'de yeniden açılmıştır. Türk taş ustalarının bir yıllık çalışmasıyla inşa edilmiştir.

(Bu paragraf Hürriyet gazetesinden)Köprü ve köprünün bulunduğu kompleksin yeniden inşası için, UNESCO tarafından başlatılan proje, Dünya Bankası, Avrupa Bankası ve başta Türkiye olmak üzere İtalya, Hollanda, Hırvatistan gibi ülkelerin bağışlarıyla yürütülmüştü. Toplam maliyetinin 20 milyon dolar olduğu belirtilen proje için Türkiye 1 milyon dolar bağışta bulunmuştu.

Sayfa 2/16 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •