Anket Sonuçlarını Gör: Sizce hangi süt daha faydalı ?

Oylayan
27. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Paket süt

7 25.93%
  • Çiğ süt

20 74.07%
Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 46 madde; 9 - 16 arası.

Konu: En iyi süt sizce hangisidir.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

En iyi süt yeni temiz sağılmıs suttur.KatkıLI veya hazır gıdalar bence cok zararlıdır..

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    10,108
    Blog Yazıları
    47

Esas

Geçen senelerde bazı projeler gündemdeydi, AB üyeliği için Türkiye'de üretilen süt miktarının 6 katına çıkması, süt içindeki bakteri oranının; net oranı bilmiyorum; azaltılması konuları konuşulmaktaydı.
    Süt üretim tesislerinde otomasyona yönelik pek çok proje geçti elime, hayvanların ve üretimin elektronik olarak takibi ile ilgili.

30 sene önce güğümlerle evimizin kapısına gelirdi süt, kaynatılırdı. İçerdik, yoğurt uyuturdu büyüklerimiz.
    Şu sütçü süte su katıyormuş.. denildiğinde bitmişti o sütçü. Kimse süt almazdı ondan. Vay be..

Duhul
    Jun 2011
    İkamet
    wall street
    Gönderi
    1,074

Esas

en iyi süt ky sütüdür

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

vıyyy...sütün en iyisi...köy sütü...300 kuruş..

vay beaa...

adamlar öldüm fiyatına alıyor..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,879
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Geçen senelerde bazı projeler gündemdeydi, AB üyeliği için Türkiye'de üretilen süt miktarının 6 katına çıkması, süt içindeki bakteri oranının; net oranı bilmiyorum; azaltılması konuları konuşulmaktaydı.
    Süt üretim tesislerinde otomasyona yönelik pek çok proje geçti elime, hayvanların ve üretimin elektronik olarak takibi ile ilgili.

30 sene önce güğümlerle evimizin kapısına gelirdi süt, kaynatılırdı. İçerdik, yoğurt uyuturdu büyüklerimiz.
    Şu sütçü süte su katıyormuş.. denildiğinde bitmişti o sütçü. Kimse süt almazdı ondan. Vay be..
    zaten o yıllardan sonra süt lobisi piyasaya çıkdı...çiğ süt zararlıdır kimse içmesin paket süt için diye yayın yapdılar...sonradan bir baktıkki sütü artık marketteki xxx markalı paket süt almaya başlamışız...çünkü süt lobisi için bu daha ticariydi...ama hijyen adı altında sütün içinden zararlı maddeler giderken yararlı maddelerinde gittiğini ve içinden yağının alındığını kimse bize söylemedi...avrupa ve amerikada insanlar çiğ sütü tüketirken bizde sakın ha çiğ süt içmeyin dendi...kapitalist dünyanın bir oyunu paket süt...italyada insanlar çiğ süt otomatlarından gidip süt alabiliyor...onlara zararlı değil ama bize zararlı...bu otomat işinide engellemek için ellerinden geleni yaparlar...

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    10,108
    Blog Yazıları
    47

Esas

Baldız veteriner.
    Tarım Orman Bakanlığı tarafından saklanan bir hastalık olduğunu söylüyor; Ankara ve çevresinde.. hastalığın detaylarını, tedavi yöntemlerini, ne derece tehlikeli olduğunu bilmiyorum.

Halk arasında peynir hastalığı olarak bilinen bruselloz hastalığı ile ilgili bilmedikleriniz. Bruselloz aslında bir hayvan hastalığı ve brusella bakterisi nedeniyle oluşuyor. Ancak deri ve/veya mukoza yoluyla hayvanlardan insanlara da bulaşıyor. Solunum yolu ile de bulaşan hastalık, pastorize edilmemiş süt ve süt ürünlerinden, hasta hayvanla temasta bulunarak bulaşıyor. Hayvancılıkla uğraşan kişilerde görülen bruselloz ile ilgili..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,879
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Baldız veteriner.
    Tarım Orman Bakanlığı tarafından saklanan bir hastalık olduğunu söylüyor; Ankara ve çevresinde.. hastalığın detaylarını, tedavi yöntemlerini, ne derece tehlikeli olduğunu bilmiyorum.
    Maalesefki ülkemizde kaliteli süt yok denecek kadar az.Türkiyede süt üretiminin %90 ı köylüden toplanan sütlerle sağlanıyor.Aklınıza ne kadar firma geliyorsa hepsi sütü dışardan alıp ambalajlayıp bize satıyor.Durum böyle oluncada her türlü hastalık çıkabiliyor.Türkiyede kaliteli süt yok değil var ama %10 rakamını geçmez.Onlarda büyüklerin tekeline aldığı piyasada ne kadar kaliteli bakteri oranı düşük süt üretirse üretsin.Fiyatı veren sanayici onuda köylü mehmet ağayıda aynı kefeye koyuyor.Türkiyede bakteri oranı ortalama 1 milyon civarında avrupa birliği standardı 100,000 ama ülkemizde 3,000 bakteri oranında süt üreten tesisler var.Fakat tüketicinin gözünde hepsi süt.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by enigma Yazıyı Oku
    En iyi süt yeni temiz sağılmıs suttur.KatkıLI veya hazır gıdalar bence cok zararlıdır..
    Evet katılıyorum piyasada satılan en iyi marka,dan en kötü markaya hepsi süttozundan imal ediliyor ......

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •