Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 47 madde; 9 - 16 arası.

Konu: TA indikatorlerinin tablo olarak analizi

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Izmir
    Gönderi
    391

Esas

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker
    Sevgili Korhan,
    Cok detayli olabilir ama cok karisik oldugunu zannetmiyorum?
    Excellde once tanimlamalar yapilacak arkasindan da hepimizin aksamlari gun sonu aldigimiz metastok verileri "Bir sekilde" bu programa aktarilacak..

Haa ben bu programlamayi yapmayi veya nasil yapacagimi bilmiyorum.

Benim katkimda tecrubelerim sayesinde CCI da olsun RSI da olsun agirlikli ortalamada olsun vade de olsun.. Biryerlerdeki tecrubelerim olabilir.

OZETLE Biz yeni birsey kesfetmicez, mevcut olan Grafiksel calismayi "RAKAMSAL" hale getirecegiz ve tablo olarak gozukmesini saglayacagiz.
    Cok mu UCUK dusunuyorum??

Saygilarimla,

Rakamlari ve tablolari okuyup sindirmek daha zor oldgu icin genelde rakamlar grafiklere cevrilir, cunku bir grafik binlerce sayiya bedeldir ! Siz tersini yapmak istiyorsunuz, ama olsun, her oneri/fikir degerlidir.

Esas

Gormek isterim, ancak bende excell yok? excell de almam ve bilgisayara kurmam gerekiyor heralde? Bir de Bu excell'in amaci "grafik" uretmek degilki? Hesaplama yaptirip olayi rakamlar bazina (oranlar-rakamsal neticeler) indirgeyip rakam olarak yorumlamak..
    Hani rsi 45..gibi..
    Doğrudur, makinanızda Excel yüklü değilse, göndereceğim dosyayı açamazsın. Örnek dosyayı Korhan ' a gönderdim fakat belkide yapmak istediklerinizi karşılamayabilir.

Excel sadece dört işlem yapmıyor! Bazı formulleri kullanarak yüklü datalardan istediğiniz şekilde özet tablo çıkarmasını veya sadece istediğin uyarıları vermesini sağlayabiliyorsun, böylece en azından datalardaki istediğin olgunlığa ulaşmayan bir takım bilgileri kafadan eliyorsun. Bunları grafikleştirmek ise son derece kolay.

İstediğin kadar kağıdın (son 3,5,8... günlük) herhangibir indikatörünün sayısal değerlerini excel' de bikaç dakikada aynı tabloda görmeniz mümkün, bu Metastock' da yapılabiliyormu bilmiyorum!

Metastock daki formül girişleri ile aynı şeyden bahsediyoruz , belkide ben sizin ne istediğinizi tam olarak anlayamadım.

Metastock kullanmamam rağmen ben Excel ' den asla vazgeçemedim, belkide elim ayağım o na çok alıştığı içindir, kim bilir!))

Selamlar

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by ctitiz

Excel sadece dört işlem yapmıyor! Bazı formulleri kullanarak yüklü datalardan istediğiniz şekilde özet tablo çıkarmasını veya sadece istediğin uyarıları vermesini sağlayabiliyorsun, böylece en azından datalardaki istediğin olgunlığa ulaşmayan bir takım bilgileri kafadan eliyorsun. Bunları grafikleştirmek ise son derece kolay.

Selamlar
    Tam istedigim bilgi bunlar ..
    sadece 4 islem yapmasi yetmez.
    Yuklu datalardan istedigim sekilde ozet tablo cikarmak..evet..evet bu isde!
    Bunu basarabilirsek, bu tablolari birimiz gunluk olarak yayinlariz,
    AL-Sat noktalarini hesaplatiriz? Fikrim bu idi..
    Demkeki excell ogrenicem..

Esas

Bunu basarabilirsek, bu tablolari birimiz gunluk olarak yayinlariz,
    AL-Sat noktalarini hesaplatiriz? Fikrim bu idi..
    Demkeki excell ogrenicem..[/QUOTE]

Daha önce yazdığım gibi İMKB 30 datalarına ait verilerin oluşturduğu tablolar bende mevcut, fakat bunların tamamı (1990 lardan itibaren olduğundan dolayı) 160.000 kb gibi önemli bir ağırlıkta. (Index' lere ait datalarda aynı durumda)

Ben datalarımı www.imkb.gov.tr ve www.analiz.com günlük verilerini download edip karşılıklı kontrol ederek, hergün manual olarak update hale getiriyorum. Aynı dataları Metastock formatına çevirip, metastock verilerimide güncelliyorum, yani kullandığım MetaStock offline çalışıyor))

Bu kağıtlara ait günlük olarak yayınlamak istediğiniz indikatörleri belirtirseniz, zevkle özet bir dosya oluşturabilirim. Ama günlük olarak siteye yüklenmesi konusunda sorumluluk ağır gelir...

Bu arada verilere istediğimiz taklalarıda attırabileceğimizi hatırlatmak isterim))

Selamlar

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Anlasildi Tamam..
    Bir calisma yapalim..
    Ama bu excell programi ile ilgili nasil bir yol izlememiz lazim? Ben ve benim gibiler icin ne tavsiye ediyorsunuz? Gidip bir excell programimi almamiz lazim? Biryerden indirebilirmiyiz?
    Butun bunlari yaptikdan sonra, sizin o ayarlari yaptiginiz seklide gorebilecekmiyiz?

Esas

2 beleş prog.

1) http://tr.openoffice.org/

2)Star ofis diye bir prog. var sun microsystems

birincisi daha uygun gibi

Esas

Anlasildi Tamam..
    Bir calisma yapalim..
    Ama bu excell programi ile ilgili nasil bir yol izlememiz lazim? Ben ve benim gibiler icin ne tavsiye ediyorsunuz? Gidip bir excell programimi almamiz lazim? Biryerden indirebilirmiyiz?
    Butun bunlari yaptikdan sonra, sizin o ayarlari yaptiginiz seklide gorebilecekmiyiz?
    Öncelikle Excel MicroSoft' un sunduğu (MicroSoft Office paketi ile beraber) lisanslı ve ücretli bir program. Tabi istenirse piyasada crack edilmiş çok daha ucuza satılanlarıda rahatlıkla bulunabilir!

Bu programı yüklemenizle beraber size excel formatında gönderilmiş tüm dosyaları açmanız ve dataları görmeniz mümkün.

Görmenin yanında datalarla oynamak, şekil vermek tabiki birmiktar birikim sahibi olmanızı gerektirir ve bu bilgi birikimini kazanmanız sarfedeceğiniz çaba ile orantılıdır. (Excel ve Macro' larının kullanımı ile ilgili yazılı bir çok dökümanada ulaşabilirsiniz) Ben 93' den beri makinalarla haşır neşirim ve çok yanlış şeylere imza atıp, harddisk' e çok format attım. (hepsi birer tecrübe idi).

Birkez tadına varırsanız inanılmaz bir deryanın içine girer ve işinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Selamlar

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by empee3
    Rakamlari ve tablolari okuyup sindirmek daha zor oldgu icin genelde rakamlar grafiklere cevrilir, cunku bir grafik binlerce sayiya bedeldir ! Siz tersini yapmak istiyorsunuz, ama olsun, her oneri/fikir degerlidir.
    Haklisiniz, ama ben excell de nihai bir sutun acarak "al" veya "sat" veya "TUT" seklinde netice veren bir rakamsal analiz tablosu uretmek istiyorum.

Haa kolaymi? degil? Tek basina excell yetermi? Yeterse herhalde super olur.
    Bir de tabii ki bu rakamsal tablolardaki degiskenler ksiler tarafindan degistirilebilir olacak?? Bugun metastokda ki pekcok formul gizli.. Bu da bir handikap..yani epeyi detay var ugrasacak, el ele verilince de inanilmaz bir netice ortaya cikarabiliriz..

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •