Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 13 madde; 9 - 13 arası.

Konu: %50 bonusa dikkat

Esas

Alıntı Originally Posted by fxtrader Yazıyı Oku
    bu arada konu başlığıyla ilgili olduğu için soruyorum birisi beni aydınlatırsa memnun olurum

'' bakkalı,sekreteri,emeklisi 300-500 usd yatırıp 2-3 haftada bu parayı 3000-5000 usd'ye çıkarabiliyolar,ben geceli gündüzlü 7-8 senedir uğraşıyorum ancak onların yaptığını bir türlü yapamıyorum''

çokmu beceriksizim arkadaşlar?
    Haklısınız sn.fxtrader.Bu tarz reklamlarla insanları kandırıyorlar.Oysa ki forex düzenli getirisi olan bir yatırım aracı değildir.

Duhul
    May 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    375

Esas

Alıntı Originally Posted by oziwan Yazıyı Oku
    Ancak emirleri gerçek piyasaya ileten ve sıkı şekilde denetlenen kurumlarda bu kadar yüksek oranda bonus verilmesi mümkün değil.(hatta çoğu güvenilir şirket bonus vermez.)

Piyasanın içinden gelen biri olarak uyarıyorum : Bu piyasa zaten yeterince riskli,bir de aracı kurum seçiminde hata yaparak riski daha fazla artırmayın.
    sn oziwan,
    Türkiye'de bonus muhabbeti dediğiniz gibi işliyor olabilir.. Hatta öyle.. Ky nasılsa teminatı eritecek vesayre.. Zaten Tr'deki forex firmalarının hiçbirine güvenmiyorum(şimdilik).. Bu konuya dikkat çekerek uyarıda bulunmanız güzel olmuş..

Yalnız şöyle bir konuya dikkat çekmek isterim.. Bu bonus muhabbeti, asıl yurtdışında bulunan, emri piyasaya ileten, denetlenen kurumlarda mümkün olabilir.. İşlem yaptığım aracı kurumun yaptığını anlatayım kısaca, daha rahat anlaşılır..

Diyor ki;
    *28kasım-28aralık arası yatırılan deposit'e %100 credit vereceğim.. (Max credit:100K $)

*28şubat günü bütün creditler hesaplardan silinecektir.. Eğer 28şubata kadar yatırdığın deposit'e göre belli bir işlem hacmini yakalarsan credit'in 5000$'a kadar olan bir kısmını hediye edeceğiz diyor..

*Kurum bunun reklamını ulu orta yapmıyor.. Sadece kendi sitesinde duyuruyor.. Onu da zaten genelde o kurumda hesabı olan ya da zaten hesap açmayı düşünen görüyor..

Hesabın max kaldıracı 1:100 ise %100 credit ile max 1:200 olmuş oluyor(gibi)..

İster kullanırsın ister kullanmazsın.. Kullanırsan aracı kurumun komisyon geliri artmış oluyor, o da sana süreç sonunda bir kısım credit'i bonus olarak hediye ediyor.. Kullanmazsan ama çok işlem yapıyorsan hali hazırda, yine credit bonus elde edebiliyorsun..

Bu süreçte, credit'in varken, deposit'in 0'a inerse yine patlıyorsun zaten, aracı kurum havadan para vermiyor sana..

Eğer sen disiplinli ve sistemli işlem yapabilen biriysen, credit hayrına olur.. Süreç sonunda credit bonus alırsın.. veya çok abartmadan biraz daha kaldıraçlı işlem yapar, daha çok kar elde edersin..

Ama dersen ki "oha lan equity 2 katına çıktı!". Sen geç bunları.. Patlayacak o hesap, haberin yok..

Demem odur ki, aslında forex'te dönen para, zaten kaldıraç nedeniyle sanal büyüklüğü de olan bir para.. Adam sana biraz daha kaldıraç hediye ediyor..

Eğer kurum güvenilirse de böyle bir bonus uygulayabilir.. Sizin de bu konuda yazdıklarım üzerine görüşlerini beklerim..

Saygılar..
    Son düzenleme : berked; 30-01-2011 saat: 20:49.

Esas

Sn.berked,teoride yazdıklarınız doğru.Zaten broker şirket,kaldıraç sayesinde sanal para ile işlem yaptırıyor,bonusun broker şirket açısından bir sakıncası yok.Ancak güvenilir olarak bilinen,denetlenen şirketlerde bonus uygulamasına pek rastlanmıyor.Bu özellikteki şirketlerden bir tek FXDD'de bonus var o da yüzde 5 oranında ve FXDD'nin Malta ofisinde açılan hesaplarında bu uygulama var.ABD ofisinde açılan hesaplarında bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama yok.Deutsche bank,Saxobank,MIG vs. şirkette ise bonus yok.Bunun nedenlerinden biri de büyük olasılıkla denetim.Özellikle kriz nedeniyle NFA'nın denetimleri çok sıkılaştırırdı.

yüzde 50 bonus ise ancak Türkiye gibi denetimsiz piyasalarda mümkün.

Esas

güvenilir forex hangileri?Cevaplarsanız?memnun olurum.[email protected]

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    13,296
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by omer76 Yazıyı Oku
    güvenilir forex hangileri?Cevaplarsanız?memnun olurum.
    [email protected]
    Kaybedersen bütün şirketler güvenilirdir, kazanırsan hepsi de güvenilmez olur. Az kazan, fincancı katırlarını ürkütme!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •