Sayfa 200/211 İlkİlk ... 100150190198199200201202210 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: EREGL Eregli Demir Ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.

Esas

"İSTANBUL, 6 Ocak (Reuters) - Erdemir , yönetim kurulu başkanı pozisyonuna Ziraat Bankası pazarlama ve dönüşümden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ömer Muzaffer Baktır'ın getirileceğini duyurdu. Erdemir'den dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmakta olan Ali Pandır'ın 6 Ocak'tan geçerli olmak üzere görevinden ayrılacağı belirtilerek, Baktır'ın ise 16 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere bu pozisyona getirileceği ifade edildi. Açıklamaya göre, 2011 yılından bu yana Ziraat Bankası pazarlama ve dönüşümden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Baktır, öncesinde ise Cengiz Holding CFO'su olarak görev yapmıştı. Baktır, daha öncesinde de Halkbank ve Pamukbank'ta çeşitli pozisyonlarda görev almıştı."

2. Esas

Alıntı Originally Posted by koykoy Yazıyı Oku
    %75 yabancı payı var. Yabancı da hiç sevmez bu tür haberleri ama ben de iki gün önce fiyatlamanın yapıldığını ve bittiğini düşünüyorum. Eregli gibi beklentisi yüksek bir lokomotif için düzeltme vs olmadan bir günde %5 düşecek deseler kimse inanmazdı. Yabancılar parasını kendi ülkelerinin dışında değerlendiriyor oldukları için bizim düşündüğümüzden daha çok düşünmek zorunda kalıyor ve cezayı direkt kesiyorlar.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    4.40 a gelir mi bugün ?

3. Esas

oyak yatırım şunu demiş
    "Ali Pandır 2013 yılında Erdemir’e
    yönetim kurulu başkanı olarak atanmıştı. Onun döneminde şirket 2015
    yılında 8.8mn ton ile en yüksek satış hacmine ulaştı. Ayrıca
    Erdemir’in muhasebe para biriminin TL’den Dolar’a dönmesi şirketin
    karında o zamana kadar görülen yüksek oynaklığı ortadan kaldırdı. Ali
    Pandır şirketin üretim kapasitesini artırmak yerine daha katma değerli
    ürünler üretilmesi ve ürün portföyünün çeşitlendirilmesine odaklandı."

yani tlden dolara döndü kâr etti. artık dolar dan tl ye geçecek biri geldi..
    biz de bu durumdan memnun değiliz demenin başka yolu..
    yani baskı altında kaldı ve istifa etti demenin başka yolu...

Esas

Alıntı Originally Posted by hırslı Yazıyı Oku
    4.40 a gelir mi bugün ?
    Bugün için konuşmak gerekirse iki gün önceki telaş yok. Sabah kap haberinin etkisi oldu haliyle ama şu an alışlar satışlara baskın. Ben daha fazla gerileyeceğini düşünmüyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by leventlot Yazıyı Oku
    oyak yatırım şunu demiş
    "Ali Pandır 2013 yılında Erdemir’e
    yönetim kurulu başkanı olarak atanmıştı. Onun döneminde şirket 2015
    yılında 8.8mn ton ile en yüksek satış hacmine ulaştı. Ayrıca
    Erdemir’in muhasebe para biriminin TL’den Dolar’a dönmesi şirketin
    karında o zamana kadar görülen yüksek oynaklığı ortadan kaldırdı. Ali
    Pandır şirketin üretim kapasitesini artırmak yerine daha katma değerli
    ürünler üretilmesi ve ürün portföyünün çeşitlendirilmesine odaklandı."

yani tlden dolara döndü kâr etti. artık dolar dan tl ye geçecek biri geldi..
    biz de bu durumdan memnun değiliz demenin başka yolu..
    yani baskı altında kaldı ve istifa etti demenin başka yolu...
    ALİ PANDIR ereğliyi düşünüyor ama kaardemir türkiyeyi düşünüyor aradaki fark

Esas

Milletin gidip döviz bozdurması kadar saçma bir hamle olur; o zamandan günümüze deviz mevduat hesaplarındaki döviz tutarı arttı; tl'ye dönmenin türkiye nasıl bir faydası var biri açıklasın; erdemirin karını piyasaya dağıtmaktan başka işe yaramaz. net cari açık veren bir ülkede ticari işletmelerin ödemelerini tl'ye çevirmesi fakat satışlarını dövizle yapması o işletmeyi güçlü kılar. Zatan devlet ödemelerini dövize çevirdi, yoksa köprüler tünellerden hala döviz üzerinden tahsilat yapıyor. Otoyollara gelen zam oranı da usd kuruyla orantılı nedense. Ha bi de, şu bütçesi en yüksek devlet kurumu olan diyanet usd'yi 3,60'ta sabitlemişti, sonra usd 3,48'lere indi. 1-2 ay sonra 4,00'e sabitlerse şaşırmayın. Devlet bile tahsilatını usd'yle yapıyor, eyyy faiz kobisi diyerek halka caka sattığına bakmayın.

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    Yozgat
    Gönderi
    4,685

Esas

#EREGL ESKİ DİRENÇ ŞİMDİKİ DESTEK TAKİP EDİLMELİ...(eĞİTİM ÇALIŞMASIDIR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.)

TWİTTER:
    http://twitter.com/ademayan66

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    istanbul+lice
    Gönderi
    11,663

Esas

Sayfa 200/211 İlkİlk ... 100150190198199200201202210 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız