Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 47 madde; 17 - 24 arası.

Konu: yanlış mı yaptım acaba?

Esas

benimde dünyalar güzeli bir kızım var benim kızımda aynısını yapsaydı bende senin gibi yapardım sen mükkemel bir baba sın ama abartmamaya dikkat

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Crash adlı filmi izledim. Burada odasına kör kurşun isabet etmiş küçük bir kız çocuğunun korkusu izleniyor. Kız çocuğu o kadar korkuyor ki yatağının altında yatıyor. babası ona bir öykü anlatıyor, güya evine gelen bir peri ona görünmez ve asla kurşun geçirmeyen bir pelerin vermiş ve o sayede yıllardır hiç kurşunlanmadan veya bıçaklanmadan yaşadığını kızına anlatıyor ve sonra o pelerini kızına verme zamanı geldiğini söyleyerek görünmez pelerini kızına giydiriyor. Böylece kız yatağın altından çıkıyor ve korkusu geçiyor.

Kızın babası çilingir ve bir gün İranlı bir müşterisi yaptığı kilidi beğenmiyor ertesi gün dükkanı soyuluyor ve sigorta kapısı kilitli olmadığı için adama hiç para vermeyince yıkılıyor ve çilingiri öldürmeye karar veriyor. Eline silahı alıp çilingiri beklemeye başlıyor. Çilingir eve gelirken kızı penceresinden babasına el sallıyor. İranlı ansızın ortaya çıkıyor ve elindeki silahi çilingire doğrultuyor, onu tehdit ediyor. Bunu gören küçük kız, üzerinde kurşun geçirmez pelerin olduğundan tamamen emin olarak evden dışarı çıkarak babasını kurşundan korumak üzere koşmaya başlıyor, koşuyor koşuyor ve tam İranlı ateş ederken kurşunla babasının vücudu arasına giriyor.
    Attached Images Attached Images

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by adnanfd
    11 yaşındaki kızım 2 arkadaşı ile anlaşmış.incik boncuktan kolye küpe yapıp sahilde halkın gezi yolunda satacaklarmış.
    Ne yaptıysam vazgeçiremedim.kendi hallerine bıraktım.dün akşam eve geldiğimde baktım ağlıyor.baba bütün gün kolye küpe yapmak için uğraştım alan olmadı dedi. hiç satış yapamamışlar.dedim üzülme yarın belki satarsın.2 saat önce sahile çıktım.satış yaptıkları yerin 2 bank ötesine oturdum takip ediyorum.beni görmüyorlar.gelen giden bakıyor alan yok.üzüldüm.dayanamadım.önümden el ele tutuşmuş iki genç geçiyordu.gençleri durdurdum. Durumu anlatıp 20 ytl para verdim.şurdaki çocuklardan 20 ytl boncuk alırmısınız dedim.kabul ettiler.boncukları size geri verelim mi dediler.yok onlar sizin olsun dedim.gidip aldılar.uzaktan bakıyorum.sevinçten havaya uçuyorlar.10 dk sonra yanlarına gittim.yaptıkları küçüçük uyduruk tezgahı topluyorlar.
    (20 ytl satış yaptılar ya )dedim nereye gidiyorsunuz.dondurma yemeye baba.
    Bu devirde çocuk yetiştirmek çok zor. şimdi burada çocuk sahibi olan arkadaşlara danışmak istiyorum.yanlış mı yaptım acaba.

Aynı şekilde benim küçük kızım (10 yaşında) ticareti çok seviyor.Evde biriken gazeteleri bir gün baba bunları satalım dedi.
    Topladık çöpsana götürüp sattık onun adına kart falan aldık çok mutlu oldu kendisinin para kazanması onu çok mutlu etti para çok az olsada kendilerinin kazanması çocukları çok mutlu ediyor.
    Çöpsana kadar arabamızla gittiğimiz yol kazandığı paradan yaktığımız benzin daha fazlaydı ama ona hissettirmedim.
    Ayrıca evdeki eski kitaplarını oyuncaklarını arkadaşlarına çok cuzi bir fiatla sattığını gördüm.
    Çocuklarınızı mutlu edecek ne varsa yapın bir daha o günlere geri dönemeyeceklerine göre bırakın istediklerini yapsınlar ama kontrolsüz de bırakmayın.
    Saygılar...

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    gaziantep
    Gönderi
    421

Esas

sizinkiler yetişmiş olduğu için para olgusunu anlayabiliyorlar.benim kızım 2 yaş dört aylık.para ve paranın gücü kakkında hiçbirşey öğrenmiyor.yine de hergün kumbarasına atmak için benden istiyor.bunları da çoğu zaman kapıcıya kendi eliyle veriyor.
    ağırlıklı insan,hayvan,doğa sevgisi ve paylaşım öğreniyor.

Esas

Çocuk ve film deyince ;

Roberto Benigni
    Babası iki sene Nazi esir kampında işçi olarak çalıştırılmıştı.
    Bir filmde İngilizce dışında bir dili konuşup
    "En iyi erkek oyuncu Oskar"ını alan ilk aktör.

7 Oskar adaylı "Hayat Güzeldir" 1997
    (La Vita e Bella/Life Is Beautiful) filmiyle ünlenmişti.

İzlediğim en güzel film ve oyunculuklardan biridir.
    Film boyunca çocuğu için yaptıkları
    ve filmin sonu...

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

+ geçen sene istedi ördek aldık bu senede tavşan besliyoruz.
    Okullar açılınca da kapıcının memleketine gönderiyoruz.
    Evde tavşan ördek nasıl bakılır tahmin edin artık ama kızımın isteğini yerine getirmek beni de çok mutlu ediyor.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,716
    Blog Yazıları
    4

Esas

çocuklarınızı mutlu etme fırsatlarının (15 yaşına kadar en fazla) kıymetini bilin.daha sonra ne verirseniz verin fayda etmiyor

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    gaziantep
    Gönderi
    421

Esas

Alıntı Originally Posted by gemici
    çocuklarınızı mutlu etme fırsatlarının (15 yaşına kadar en fazla) kıymetini bilin.daha sonra ne verirseniz verin fayda etmiyor
    iyi bir kişilik verebilmişsek bence 15 inden sonra başka şeye ihtiyaçları olmaz zaten. onlar bizi mutlu ederler.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •