dün , gaziantepte yapılan saldırıda DR ERSİN ARSLAN hayatını kaybetti.meslakdaşımızı kaybettik,
17 yaşında bir pıskopat, ailesi tarafından doldurulmuş, dr arkadaşımızı hastahane içinde bıçaklayarak öldürdü.
meslakdaşımız,80 yaşında kanser hastası, bir dedemizin ameliyatını yapıyor ve ameliyat sonrası hastası hayatını kaybediyor.
ama hasta yakını medyanın ve sağlık bakanlığının yanlış yönlendirilmeleri sonucu,tek suçlunun doktor olduğu kanısına varıyor, hep hastalar mı ölecek diyerek meslakdaşımızı şehit ediyor.
medyada bazı yazarlara bakıyorum bügün, bügün bile utanmadan doktorları suçluyorlar, vatan gazetesinde bir yazarın yazısına baktım, gülsemmi ağlasammı karar veremedim.
yazılacak çok şey var, ama elim yazmaya gitmiyor.
ama hala bir doktor a bağırmadıysanız, hakaret etmediyseniz, dövmediyseniz, tam zamanı, olur ya birileri
cezaları artırır, sonra pışmanlık fayda etmez.
bakın mynet den vatandaş yorumları

bayroy1 saat önce

BeğenBeğenme

doktorlar eylem yapamaz arkadaş, hayati bir iş yapıyorsunuz, siz eylem yapacaksınız diye milletin sağlığı gözardı edilemez. Sizin sendikanız yokmu, tabip odanız yokmu, seçsinler her hastaneden bir kaç doktor, nasıl eylem yapacaksa yapsınlar, tüm doktorlar aynı anda iş bırakamaz, ben olsaydım o hasta yakınlarının yerinde, iki yumrukta ben sallardım.

sen.veben

BeğenBeğenme

bayroy arkadasımız haklı çnkü her doktor saldırıda ölecek olsa protesto yapsalar bu memlekette adam kalmaz... çoğu kötü sebepten saldırıdan vs vs baska seylerden ölen cogu insanımız var onlarada protesto yapsınlar çok saçma.. hastaların yakınıda haklı kim onların durumunda olmak ister bir doktorun görevi adı üzerinde doktor hastaya bakmak 2-3 kişi toplanıyor nedensz sacma bir sebepten protesto yapıor ve ordaki hasta ölüyor ne kadar günah ne kadar yazık.. insanlık bitmiş arkadas..

evet bunlar bizim ınsanlarımızın yorumları, 30 yaşında bir arkadaşımızı kaybettik, göğus kalp damar cerrahisi uzmanı, eşi 5 aylık hamile, hala saçmalayan kendini gazeteci sanan, vatandaş olduğu için doktora hakareti dövmeyi hak zanneden dangalaklar var.
şimdi herkes cahillikten oluyor diyecek, işin kolayıda bu zaten
sağlık bakanı ınsanlara hoş görünmek için devamlı halkın önüne doktorları atarsa olacak olan bu zaten,
her yer afiş dolu 184 sabim, doktor şikayet hattı.
çalışan kişilerin hakkı yok.
geçen gün beni şikayet etmişler, raporlu ilaçlarını yazmamışım.hasta geliyor eşinin guatr ilacını kendisine yazmamı istiyor, neymiş ılacı bitmiş, alamıyormuş,yazmayınca şikayet,ilaçda 2 lıra, hastaya kendisine guatr teşhisi koyamıyacağımı istediğin kadar anlat.
bügün yine bir doktor dövmüşler, bakirköyde, doktor kadın hastasını ameliyata alabilme ihtimali yüzünden aç bırakıyor, tahlilleri yapılıyor. kadının kocası nasıl karımı aç bırakırsın diye doktora tekme tokat girişiyor.
adam şimdi etrafına anlatıyordur, doktoru şöyle dövdüm, bagırdım, tekmeledim , ne mutlu ona
aramızda doktor dövmeyen varmı,
türkiyede az kaldı doktora hakaret etmeyen.haydi tam zamanı
yarın bende hasta bakmıyacağım, genel sağlık eylemine katılacağım, aklım hastalarımda olacak, ama artık bir tepki verme zamanımız geldide geçti.
belkide bizimde bir sesimizi duyan olur.
belki sağlık bakanı biz çalışanları içinde bir şey yapar.
bütün bu olanlardan halkmı, doktorlarmı, yoksa sağlık polıtıkalarımı suçlu, bunu bir düşünmek lazım.
bügün ben 84 hasta baktım,ne kadar güleryüzlü olabilirdim , olamadım zaten,
bir hastaya 15 dakıka zaman ayırdım, dışardakiler başladı söylenmeye, içerde ameliyatmı yapıyorlar diye
çok şey var yazacak, ama canım çok sıkkın, moralim bozuk, kafam karışık, ancak bu kadar yazabildim.
DEĞERLİ DR ARKADAŞIMIZ ERSİN ARSLANA ALLAH RAHMET EYLESİN, AİLESİNE SABIRLAR DİLERİM.