Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 29 madde; 17 - 24 arası.

Konu: tasinabilir harddisk

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    Dexonic Türkiye'de sanırım yeni ve kendi adıma bu markanın ürünlerini almadım. Ancak Lacie dışarıda tanınan ama Türkiye'de daha çok profesyonel monitörlerle biliniyor. Genellikle reklam stüdyoları, matbaalar, sayfa tasarımı yapan grafik atölyeleri vb yerler tercih ediyor. Profesyonel monitörler üretiyor ve fiyatları da biraz değil epeyce pahalı, birçok 19" modeli 3000-4000 ytl aralığında satılıyor. Bu markanın başka ürünleri de var ama yine monitör haricinde bunları da görmedim.

RPM ise Rotation Per Minute'nin kısaltılması, 5400 ile 7200 arasında dönüş hızından ve başka sebeplerden dolayı 7200 rpm daha iyidir. Hızlı olmasının yanısıra cache belleği de genelde fazla oluyor. Örneğin Seagate'in Barracuda serisinin 500-750GB kapasite olanları 7200 rpm olarak üretilmiştir ve data aktarım hızı 300 mbps olup, harddisk fiyatı ise 8500 - 13000 $ arasında...

Öte yanda benim yedek harddisklerimden birisi Quantum marka ve 10000 rpm ancak SCSI arabirime sahip, scsi kartı ile çalışıyor. Pahalıdır ama server olan cihazlara daha çok uyar.
    7200 olanlar biraz daha büyük oluyor ama tercih edicem artık benim dizüstü 60gb ve 3gb yer kalmış artık
    bugün lacie160gb baktım 156 dolar dı ve büyücek birşeydi.dexonic80 de155dolar ama ufak ve şıktı.birde WD80 137 dolardı dikkatimi çekenler.karar veremedim...

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

Alıntı Originally Posted by dopamin Yazıyı Oku
    bende bunun 80 liği var, memnunum
    ewet buydu bugün baktığım ,nezamandır kullanıyorsunuz memnunmusunuz..

Esas

5-6 aydır kullanıyorum, fazlasıyla memnunum, 3-4 defa düşürdüm bi şey de olmadı,

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

5-6 aydır kullanıyorum, fazlasıyla memnunum, 3-4 defa düşürdüm bi şey de olmadı,
    darbelere ve şoklara dayanıklıymış öyle yazıyor...

Esas

Alıntı Originally Posted by cetinsurel Yazıyı Oku
    darbelere ve şoklara dayanıklıymış öyle yazıyor...
    hımmm,
    tecrübe ile sabittir,
    valla hocam bu işlerdi inciğine boncuğuna bakmayacaksın, kendini ispatlamış uygun fiyatlı bi tane alacaksın, olacak bitecek,
    çünkü bugün zarifini alırsın yarın daha zarifi çıkar, 7200 alırsın, 10 bin çıkar vs vs, önemli olan işini görmesi, ben bu markadan memnunum, ama diğerleri hakkında hiç bir bilgim yok, bi filmi kopyalamak için 3 dk beklesem neolur 4 dakika beklesem ne...ben böyle düşünüyorum
    kolay gelsin

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

hımmm,
    tecrübe ile sabittir,
    valla hocam bu işlerdi inciğine boncuğuna bakmayacaksın, kendini ispatlamış uygun fiyatlı bi tane alacaksın, olacak bitecek,
    çünkü bugün zarifini alırsın yarın daha zarifi çıkar, 7200 alırsın, 10 bin çıkar vs vs, önemli olan işini görmesi, ben bu markadan memnunum, ama diğerleri hakkında hiç bir bilgim yok, bi filmi kopyalamak için 3 dk beklesem neolur 4 dakika beklesem ne...ben böyle düşünüyorum
    kolay gelsin
    teşekkür ederim.seçicem artık bir tane acelesi var...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Mor Prod.
    Gönderi
    669

Esas

Bende Seagate 300 var görüntü atarken 18 dakika da bir kesiyor sebebini bir türlü bulamadım çaresi nedir? teşekkürler,

Esas

Alıntı Originally Posted by scarabeo Yazıyı Oku
    Bende Seagate 300 var görüntü atarken 18 dakika da bir kesiyor sebebini bir türlü bulamadım çaresi nedir? teşekkürler,
    Push Button serisine şöyle bir baktım, güzel cihazlar, usb 2.0 uyumlu ve firewire 1394 bağlantısı da var. Bu durumda şunları önerebilirim, bir kere VCD film aktarıyorsanız usb 1.1 ile bunu aktarmanız elbette vakit alacaktır ve arasıra duraksayacaktır. Dosya aktarıldıktan sonra virus vs programlarınız bu dosyaları kontrol edecektir. Eğer bunu CD'den aktarıyorsanız, önce cd'den okunması sonra da gönderilmesi aşamasına kadar bir sürü yerden data geçiyor. Hal böyle olunca da duraksaması normaldir. DVD kopyalaması yapmış olsanız daha da çok bekleme olacaktır. Sisteminizin işlemci hızı, ram'i harddiskinizin kapasitesi veya boş yerinin olması gibi bir takım faktörler sizin external harddisk'e veri gönderiminizi etkileyecektir. Eğer kullandığınız modeli başka bir pc'de aynı işlemi yaparak denerseniz, farklı sonuçlar göreceksiniz.

Taşınabilir olduğuna göre aynı filmi bir başka makinadan benzer hareketle kopyalayarak aynı dk'da duraksama olup olmadığına bakın. Bir ihtimal'de taşınabilir disk'in dolu olması da işi değiştirir.

Yine usb yerine Firewire kullanırsanız okuma hızı usb'ye göre % 70 artıyor, yazma'da ise %48 artıyor. Bunları test edenler söylüyor. Ama kullandığınız model'de firewire varmı bilmiyorum.

Sonuç itibarıyla, önce PC'de disk birleştirmesi yapın, ram'i kullanan programları olabildiğince kapatın, bu şekilde bir deneyin, gözleminizi yapın, sonrada bir başka makinada bunları yeniden deneyin. Aynı sonuçlar ise external'ın böyle bir performansı olduğu anlamına gelir, ki bu durumda da çok fazla yapacak birşey yok. Tam tersi durumda 2 pc'de farklı sonuçlar alıyorsanız sorunu bilgisayarlarda aramanız gerekiyor. Kolay gelsin...

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •