Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 53 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISCTR varantları

Duhul
    Jun 2009
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    856

Esas

Alıntı Originally Posted by pleks Yazıyı Oku
    Afedersiniz ama birşeyi anlamadım.T+2 varntlar için de geçerli. Aynı gün alım sonra hemen satış nasıl yapılıyor?
    T+2 diye bir şey yok al bir dakika sonra istersen sat o nereden çıktı hisse senedinden farkı yok ister 5 dakika sonra başka bir varant al ister bekle ne istersen yap aynı gün bir varantı 10 def al sat T+2 yok

Esas

Bana çok mantıklı ve kazançlı göründü fakat henüz talep görmüyor sanırım.Tek kaygım ihraçcının dayanak kağıtlarda ciddi söz sahibi olması korkusu.Vadesi uzak kağıtlarda olmak lazım.

Duhul
    Jun 2009
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    856

Esas

Alıntı Originally Posted by lamdatuna Yazıyı Oku
    Bana çok mantıklı ve kazançlı göründü fakat henüz talep görmüyor sanırım.Tek kaygım ihraçcının dayanak kağıtlarda ciddi söz sahibi olması korkusu.Vadesi uzak kağıtlarda olmak lazım.
    varantın taleble bir alakası yok fiyatı ana hisseye göre değişiyor anahisse artarken al varantı yükseliyor sat varantı düşüyor isterse bir kişi almasın ben 10 gündür alım satım yapıyorum aldığım varantlar günlük 1 milyon işlem var hiç de göründüğü gibi değil varantın farkına varanlar alıp satıyor ama riziko çok yüksek kar ve zarar çok yüksek hisse senedinden daha iyi olduğunu kendi fikrim olarak söyleyebilirim.

Esas

Talep forum içinde az demek istedim.ihraçcının dayanak varlık üzerindeki gücü göz ardı edilmemeli. Varantı ihraç edilen dayanak senetlerin davranışlarında genele göre ayrışmalar oluşuyor.

Duhul
    Jun 2009
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    856

Esas

Alıntı Originally Posted by lamdatuna Yazıyı Oku
    Talep forum içinde az demek istedim.ihraçcının dayanak varlık üzerindeki gücü göz ardı edilmemeli. Varantı ihraç edilen dayanak senetlerin davranışlarında genele göre ayrışmalar oluşuyor.
    taleb forumda az değil hiç yok yeni varantlar çıktı onlar daha buraya eklenmemiş TCELL YKBANK ın varantları geçen hafta çıktı burada sayfası bile yok

Esas

süre bu varantlarsa önemli vesselam...

Esas

teta :varant fiyatının zamana göre 1. türevi

Esas

Fizikçiye fizik sever mesajı

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz