Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 50 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Tendeki koku

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    696

Esas

Temiz insan kokmaz.Kokuyorsa hergün banyo yapsın bence düzelir.Daha beteri var :Ağız kokusu ise son derece dramatiktir o duş almayla falan gitmiyor

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,249
    Blog Yazıları
    3

Esas

Yaşanmış bir olay anlatayım.

Çok büyük bir deri fabrikasına nisbeten yakın oturan bir tanıdığım bir belediye otobüsüne biner. Otobüsde rahatsız edici bir koku duyar. Bir süre sonra şık giyimli bir hanım hemen yakınındaki üstünden gariban olduğu anlaşılan birine verip veriştirir. "Sizde hiç topluma saygı yok mu? Bu ne rezalet" vs diye çok sert bir çıkışta bulunur. Gariban vatandaş yaşadığı olayın ve ezikliğin etkisi ile kem küm etmeye çalışır ama nafile. Tanıdığımın hemen orada bir ilginç bir durum dikkatini çeker. hemen yan tarafda yine oldukça derli toplu giyinmiş başka biri vardır. Bayanın her çıkışında kulak kabartmakta ve her serzenişte yüz mimikleri değişmekte ancak sesini bile çıkarmamaktadır. Tanıdığım bu kokunun hamderi işinde çalışanlarda olduğunu ve kokunun da şık giyimli kişiden geldiğini anlaması uzun sürmez. Ancak olan da gariban vatandaşa olmuştur.

Ebu Computer Guest

Esas

Bir kız bir aileye gelin gelir. Aile deri tabaklamaktadır ve dolayısıyla ev çok kötü kokar.

Kız hergün sabah akşam evi siler süpürür temizler. Aylar böyle geçer.

Birgün kaynanası ve kayın pederi ile gelin arasında bir tartışma çıkar.

Gelin dayanamaz konuşmaya başlar:

- Bana bakın ben bu eve gelin geldiğimde bu ev leş gibi kokuyordu ama ben aylardır hergün sabah akşam evi sildim süpürdüm temizledim sayemde evde koku kalmadı.

Kayın pederi cevap verir:

- Ahhhh kızım ahhh koku kaybolmadı aradan geçen aylarda seninde burnun kokuya alıştı.

Burdaki olayda evde deri tabaklanmasından kaynaklanıyordu.

Birde kişi ne kadar banyo yaparsa yapsın yukardada dediğim gibi fazla pastırma ve çemen yiyorsa koku gitmez biraz terlese vücudu kokar.

Saygılarla...

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,673

Esas

--sarmısak kokusu
    --pastırma çemeni kokusu
    --koltuk altı bakımsızlığı nedeni ile koku
    --duş alınsa bile yeterince keselenilmemesi ve ölü derilerin arındırılmaması nedeni ile sonrasında kokunun devam etmesi
    -- duş alınsa bile temiz iç çamaşırı veya kazak gömlek giyinilmemesi, kirli elbiselerin giyilmesi
    --belediye otobüsü ile sık yolculuk yapılması ve sürekli terlemenin mümkün olduğu ortamlarda bulunma
    --koltuk altı için benzeri pudra ve deodorantların kullanılmaması
    -- çorap değiştirmeme ayağın havasız kalması sürekli yıkanmaması
    --kokarca ile arkadaşlık kurulmuş olma ihtimali

arkadaşınızdan gelen koku ne tür bir koku yukarıda aklıma gelenlerden hangisine daha uygun?
    --
    Son düzenleme : Baydisiplin; 18-12-2006 saat: 01:06.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    sonsuz → ∞
    Gönderi
    1,697

Esas

et türü şeyler fazla yemeyin

Esas

Alınabilecek önlemler;
    - Yemekten sonra dişleri fırçalamak(sabah uyanınca da),
    - Her sabah duş yapmak,
    - Koltukaltı için sticker kullanmak,
    - Fransız olmayan bi eu de toilette'e dadanmak (Uzun süre etkili olanından)
    - Cumartesi banyoya daha fazla zaman ayırmak,
    - Yeme alışkanlıklarını kokuyu da gözönünde bulundurarak düzenlemek,
    - Düzenli spor yapmak ve spordan hemen sonra duş almak
    - Elbiseleri ve iç çamaşırlarını sık sık değiştirmek ve yıkamak

Bütün bunlara rağmen koku devam ediyorsa topikteki bir önceki mesajım geçerli.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    426

Esas

Alıntı Originally Posted by bonnie Yazıyı Oku
    Koyu renk olan yerleri içten yazdıysan , bu çağda tıbbı ayaklar altına aldığın anlamına gelir...
    Eskiler taş devrinde de yaşıyordu.Bu taş devri hayatını devam ettireceğimiz anlamına gelmez.
    Eskilerin yaptıları bugün ne kadar saçma gelse de, uyguladıkları şeyler yılların tecrübesi ve birikimidir. Ben buna inanarım. Eğer tuzluyorlarsa vardır bir sebebi ve işe yarıyordur mutlaka.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,673

Esas

Alıntı Originally Posted by PROXY Yazıyı Oku
    Eskilerin yaptıları bugün ne kadar saçma gelse de, uyguladıkları şeyler yılların tecrübesi ve birikimidir. Ben buna inanarım. Eğer tuzluyorlarsa vardır bir sebebi ve işe yarıyordur mutlaka.
    kurban kesince derisi hemen tuzlanır,kavurma neden tuzludur? veya çiğ eti kıymayı neden tuzlarız? daha uzun süre dayanıp çabuk kokmasın diye, tuzlama olayı anadolu hala mevcuttur, tabii şimdiki gibi billur tuz yokmuş o zaman kaya tuzu ile tuzlanırmış, sonuçta eskiden nasıl bitkisel ilaçlar kullanılıyorsa şuan hala kullanılıyor vardır tuzlamanında bilimsel bir açıklaması,

BEBEK TUZLAMA

valla bir kelle paça tuzlama olsada yesek iyi olurdu

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •