Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 40 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Bugday fiyatlari 10 yilin en yuksek seviyesine ulasti.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Osmaniye
    Gönderi
    87

Esas

Selam.. Evet New York'ta durumlar cok degisik.. Benim arkadaslarimin buyuk cogunlugu donduler.. Ve akin akin TR ye donduklerini biliyorum.. Zira hayat pahalandi, calisma sartlari ayni, ucretler ayni ve dolar eskisi gibi guclu degil. Evet en onemli amac mutlu olmak.. Ben Adana'da cok mutluyum. Zaten sonsuzluga oranla insan hayati o kadar kisa ki gecmisle ilgili birseyleri ozlemeye hakkim da yok acikcasi..

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    146

Esas

Hububat fiyatlarını internetten polatlı borsasının sitesinden takip edebilirsiniz.

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    146

misterno Guest

Esas

Link icin tesekkurler ama o linkteki fiyatlar TMO nun alim fiyatlari degil galiba yaniliyormuyum?

Bir de o sitede misir fiyatlarini goremedim misir fiyatlarini nerede gorebilirim?

5. Esas

Alıntı Originally Posted by Karan YILMAZ Yazıyı Oku
    Ben de New York'ta 7 yil kaldim.. 2006 baharinda ulkeme kesin donus yaptim.. Tavuk fiyatlarinin Amerika'da yukseldigi bana da komik geldi zira tavugun yuzune bakan yoktu. New York'ta King Kullen'da, Pathmark'ta satilan baliklar cok pahaliydi zaten. Tavuk fiyatlari da o fiyata gelmisse vay Amerikali'nin haline
    Bu gidişle açlış başlamasa da,
    Bir defa bu kadar nüfus bu dünyaya çok gelmeğe başladı, üstelik de her gün daha çok artıyor.
    Bir şeyler olacak ama ne. Merakla bekliyoruz: belki bizim ömürlerimizi yetmeşecek. 100 yıl sonrakilerin halini düşünmek bile istemiyorum bu gidişle..
    İyi akşamlar.

misterno Guest

Esas

Valla Amerikalilar bunun kolayini bulmuslar

Markete gidiyorsun baliklarin yuzde doksani kultur baligi ve inanilmaz ucuz bugday misir ne istiyorsan onlarda hormonlu zaten. Hersey o kadar ucuz ve bolki insan inanamiyor bu ucuzluga. Ama tabi hicbir seyin lezzeti yok. Onunda kolayini bulmuslar herseye bir sos bir baharat ekliyorlar. Tavuk yiyorsun tavuk tadi yok ama cok lezzetli balik yiyorsun balik gibi degil ama acaip lezzetli. Hemen her yemekte boyle. Hele Mcdonalds Burger King hic bahsetmiim mideniz bulanir. Zaten bu kadar igrenc hamburgerleri Turkiye'de nasil yiyorlar anlamis degilim. Ama lezzet super, superde yedigimiz et degil sosa bulanmis mayonezli ketcup li eti az yagi cok yiyecek turu

7. Esas

Merhaba Mr. Misterno,

Soslardan açtım olayı bana 2-3 tane beğendiğiniz sos firmasının web adresini verir misiniz? incelemek istiyorum..

Nezih

misterno Guest

Esas

ben sos kelimesini genel anlamda kullandim yani mayonez ketcup falan filan

Hicbir Turk yemeginde kullanilmayacak fabrika urunlerini burada sos diye yemege koyuyorlar, bu arada adamlarin baharata karsi son yillarda ozel ilgisi de bundan. Lezzeti olmayan tavuga cok guzel et lezzetide verebiliyorlar.

Bir baska deyisle, dogal yada organik tavuk etini almaktansa bir lokanta gidip en adi en ucuz tavuk etini alip (Su anda en adi tavuk eti kilosu 2,5YTL ama kemikleri insan kemigi gibi) onu gerekli baharat ve soslarla size gercek tavuk etiymis gibi yedirebiliyor. Ornek; Burger King ve McDonalds. Ve bunu yiyende olene kadar ne yedigini bilmiyor.

Gecen gun benim yasadigim sehirde bir turk isadami balik lokantasi acti. Ziyaretine gittik, bize bedavadan balik kizartmis onumuze koydu tabi ben yiyemedim cunku balik tadi yoktu. Adam anladi tabi suratimdaki ifadeden. Dedi ki "ustadim Amerikalilar balik, balik gibi kokunca yemiyor igreniyorlar, onlarada kizarmis file balik veriyoruz (MCdonalds fish sandvicin icindeki) o zaman hemen yiyorlar.

Yani adamlar neyin gercek neyin sahte oldugunu bilmiyor ve yiyor. Bahsi gectikce midem bulaniyor ya ama iste Amerika ve dunyada bunlar yeniyor simdi. Amerikaya gelirseniz sarkuteride "imitation crab" diye bir et gorurseniz hic sasirmayin. Yengec eti cok pahali oldugu icin cok ucuz bir baligin yengec etine benzetilmis halini yani kirmiziya hafif boyanmis halini satiyorlar.(hic yemedim tahmin ediyorum) Akil hastasi bu millet ya.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •