Sayfa 3/96 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 763 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Endeks ve ortalamalar

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by mgo Yazıyı Oku
    sayın ufukt önceliklle sarfettiğiniz emek için teşekkürler.yorumlarınızı ve çalışmalarınızı dikkatle takip ediyorum.size bir sorum olacak sizce dip oluşumunun tamamlandığını gösteren en önemli gösterge nedir?yanıtınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Sayın Mgo
    Bende teşekkür ederim.
    Tek gösterge ile bunu başaramayız. Endeksin 5 dk ortalamalar grafiğinde uzun vadeli ortalamalar yukarı dönmeli ve kısa vadeli ort. uzun vadelileri yukarı
    kesmeli. Göstergem ve endeks grafiğinde ki gibi bazen bir dip ve bir tepe bariz ortaya çıkar bunların aşağı ve yukarı geçilmesi hareketi başlatır. İlk hareketler tuzak olma ihtimali olsada ortalamalardan bunun teyidini alırız. Dün bu tuzaklardan birini yaşadık. Yukarı kırılım gerçekleşsede özellikle ilk seansı en düşükten kapatması olumsuz olarak yukarı hareketi başlatamadı.
    ve 5 dk uzun vadeli (en üstte olanlar ) ortalamalar yönünü yukarı çeviremeden kısa vadeliler aşağı gitmekte devam etti. Bütün bu anlattıklarımı göstergelerlede desteklersen daha iyi olur.

5 dk grafikte kısa vade ort bakarsan yanıltıcı olur ama uzun vadeli test edilmiş bir ortalama üzerindeki fiyatlar daha sağlıklı olur kısa vadelilerde uzun vadelileri aşağıdan yukarı keserse daha güvenilir olur.

Dip oluştu ve yukarı hareket başladı tepki yada yeni yükseliş dalgası olup olmadığını anlamak için seans günlük ve haftalık grafik göstergelerinden destek almak gerekiyor. Son düşüş seanslık göstergelerim bozularak oluşan trend in bittiğini söylüyor ve bende 46000-500 seviyesine kadar bir tepki olabilir diyorum seanslıklar bozulmamış olsaydı yeni zirveler için çıkacağımızı düşünecektim. Şöyle bir durumda olur aşırı satımlar sonucu çok düşen fiyatlar hızla toparlanarak bozulan göstergeleri tekrar düzeltebilir aralık ayında bunu yaşadık. Normalde son bir senede yaşadıklarımızı ben daha önce örneği olmadığını düşünüyorum. Her hızlı çıkış öncesi sert satışlar gördük Kafaları karıştıran bu hareketler geçmişe bakıldığında ancak anlaşılıyor.

Sorduğundan daha fazlasını yanıtladım bana soru borcun var.
    saygılar.

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

İyi seanslar

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    Bursa/Osmangazi
    Gönderi
    71

Esas

öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.teknik analize yeni ilgi duymaya başladığım için cehaletimi bağışlayın lütfen.bahsettiğiniz ortalamalar hangisi bunu anlamadım(hareketli,basit,üssel?).dip oluşumundan bahsederken hacim ne derece önem taşır ve bununla birlikte para g-ç dikkate alınmalımıdır?kısa vadede 46.000-500 seviyesinin aşılmasının zor olduğu görüşünüze katılıyorum.bu seviyenin aşılması için V formasyonu olmalıydı ancak piyasada şu an bu gücü göremiyorum.çizmiş olduğunuz grafikler ve göstermiş olduğunuz seviyeler gerçekten takdiri hakediyor.sanırım bir değil birden fazla sorum oldu çalışmalarınızda başarılar dilerim.saygılar....

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by mgo Yazıyı Oku
    öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.teknik analize yeni ilgi duymaya başladığım için cehaletimi bağışlayın lütfen.bahsettiğiniz ortalamalar hangisi bunu anlamadım(hareketli,basit,üssel?).dip oluşumundan bahsederken hacim ne derece önem taşır ve bununla birlikte para g-ç dikkate alınmalımıdır?kısa vadede 46.000-500 seviyesinin aşılmasının zor olduğu görüşünüze katılıyorum.bu seviyenin aşılması için V formasyonu olmalıydı ancak piyasada şu an bu gücü göremiyorum.çizmiş olduğunuz grafikler ve göstermiş olduğunuz seviyeler gerçekten takdiri hakediyor.sanırım bir değil birden fazla sorum oldu çalışmalarınızda başarılar dilerim.saygılar....
    Sayın Mgo
    Ortalamalar formülle oluşturuldu ve uzun zamandır forumlarda ve internette araştırıp kendimce uyarlamalar yaptım. Dip oluşumu için hacimde izlenmeli diye düşünüyorum ama hacim genellikle kuvvetli dirençleri geçerken artıyor bunada dikkat edilmeli.
    Saygılar.

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

İyi akşamlar

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

İyi seanslar
    Bütün ortalamaların altındayız seanslık yorumdaki 44 500 desteğide tutmaması olumsuz oldu. Dün ikinci seans yukarı yönelen endeks bugün ilk seans tam tersi görünüm sergiledi. Seanslık ortalamaların altında bir kapanış ilk seans gerçekleşti. Bunlar kötü veriler.
    İyi veriler Dolar ve faiz bu sert düşüşe tepki vermedi düşüş oldukca düşük hacimle oldu. ve daha önce yaptığımız diplerin üzerinde olmamız.
    Sonuç bu seans önemli dün ikinci seans gibi yapılan kritik hareketler ile yön bulabileceğimiz bir seans olacaktır.
    Ortalamalar ve teknik olarak aşağı olasılık fazla duruyor. Hafta kapanışımız bu seviyelerle dünkü kapanış bakımından önemli değişiklik yaratacaktır. Bu seans önemli hale geldi ve kafaları çok karıştırdı.

Duhul
    Sep 2004
    Gönderi
    1,525
    Blog Yazıları
    2

Esas

İyi akşamlar

Sayfa 3/96 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız