Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Demo Hesaplara Aldanmayın!

Esas

Alıntı Originally Posted by hknata Yazıyı Oku
    Sayın baturica

Öncelikle gecenin bu saatinde bana katlanabildiğiniz için çok teşekkür ederim ikinizede dostlar.

Açığa işlemden kastım şu. Nurol Menkul Kıymetler bana benim kendi param kadar örnek veriyorum 10 000 Ytl varsa hesabımda bunun 4 katı kadar 40 000 Ytl lik bir işlem yapma olanağı tenımlıyor. Ancak seans bitim saatinden önce muhakkak nakite geri dönmeniz gerekiyor yoksa çok problem oluyor. Temerrüt faizinin 3 katı faiz ödüyorsunuz iki gün bıyuncada satmazsanız Borsada işlem yasağı dahi gelebiliyor.

Şİmdi Forexteki kaldıraç veya bunun gibi tanımda bununla aynı değilmi. Yani 100 dolara 1000 dolarlık işlem yapıyoruz. Dİyelimki 100 dolarımızla 1000 dolarlık işlem yaptım yukarı gideceğini düşünüp alış işlemi yaptım... Ancak tersi oldu ve iki gün boyunca geri gitti düştü parite. Bu durumda istediğim kaar bekleyebiliyormuyum ? yani bir hafta bekleyebilirmiyim o açıktaki 900 dolarla? Yanlış anladığım bişeyler var gibi geliyor ama Gecenin bu saatinde başkaları olsaydı araştırın bununla ilgili bir sürü yazı var derlerdi ama sizler bu yaklaşımı göstermediğiniz için bir sohbet etme olarak algılayıp devam ediyorum.

Çok teşekkürler dostlar.
    Siz öncelik İMKB'yi bir kenara koyun. Çünkü oradaki ezberinizi bozmanız gerek. Forex piyasası bir çok yönüyle Hisse senedi piyasasına benzesede bu tüm piyasaların doğası gereği arz ve talebin karşılasması yönünde bir benzeşmedir.
    Diğer bir benzeşme ise teknolojinin yardımı ile küçük yatımcının çok daha aktif rol alabilmesidir.

Bunların dışında belirgin farklar vardır.forex piyasası dalgalanması yüksek ve derin bir piyasadır.

Forex piyasasında ki derinlik ve hareketlilik sebebi ile çok farklı işlem seçeneklerine sahiptir. Bu sebeple işlem şartlarıda farklıdır.

Bahsettiğiniz gibi bir açığa satış işlemi, aracı kurumun bakiyesinden kullanmak değil sadece pozisyon yönü ile alakalıdır. Kİmse bunun için sizi sorumlu tutmaz ya da pozisyonunuzu alış pozisyonundan farklı şartlara tabi tutmaz.

Bu biraz kafanızı karıştıracak ama şıundan da bahsedeyim. Depozitonuz bazı aracı kurumlarda satış ya da alış pozisyonu olsun tüm pozisyonunuz için hesaplanır. Bazılarında ise açık olan alış ve satış pozisyonlarınızın farkı kadar depozitonuzda kullanmış olursunuz.

Yani daha basit bir dille;
    100 dolarlık depozito ile 100 doları satış, 100 doları alış pozisyonu olarak açabilirsiniz.

Neyse bu çift yön işine girmeyeyim büyük kafa karışıklığı doğacak.

Siz en iyisi bir demo hesabı açın ve gönlünüzde işlemler yapın. 1 dakikalık, 5 dakikalık 30 dakikalık ve günlük grafikleri inceleyin ve bir çok işlem yapın. İşlemleri yaparken notlar alın. stop lose koyunca ne oldu. koymayınca ne oldu. 1, 5 , 15 dakikalık ekranlar nasıl sinyaller verirken günlük ekran nasıl sinyaller verdi. hangi işlemleriniz nasıl karlar etti. iyice bir inceleyin.

Ben tamamım dediğinizde. 100 dolarlık mini bir hesap açın birde öyle testler yapın. Bu testler piyasanın işleyişini öğrenmenizin yanı sıra daha çok sizin psikolojinizi anlamnıza yardım edecek. Forex'de kişilik ve davranış tarzları çok önemli. Kendinizi iyice test. Sert ve keskin inatçı yönleriniz iyice törpüleyin. Çünkü forex piyasası öyleki günlük ekran düşüş sinyali verse bile dakikalık ekranda alış işlemleri yapabilir çok fazla paralar kazanabilirsiniz.

hknata Guest

Esas

Sayın baturica

Gerçektende merhem oldunuz. Gecenin bu saatinde bu deli sabır ve diyalog dolu olmanızdan dolayı tekrar şükrenlarımı sunarım.

Şuan demo hesaba sahibim iki gün oldu açalı ancak tatilden dolayı ne yaptım bende anlamadım. Belki biraz kızacaksınız ama bir kurumdan nihayet dayanamayıp 100 dolarlık bir başvuru yaptım az önce. Aktif olmadı henüz ancak olacaktır sanırım. Demo hesaplarımdan bir tanesinde az önce baktım işlemler açılmış 31 dolar kazanmışım Ancak ne yaptım ne kadar aldım onun ble farkında değlim sadece elimde olanı sattım 31 dolar fazla oldu hesapta. Demoyu bu yönden çok önemsemiyorum keza gaza gelmemek lazım sanırım.

Yeni hesabımı açtığım sitede birde öneri sayfası vardı ayrıca ücretli ve geçmişteki performansları iyi gibi iddialılar gibi birde kredi kartı ile onada üye oldum Eğer bu piyasayı sever ve olduya bişeyler yaparsam ilk sizi hatırlayacağıma emin olun yani kinizide Ve eğer bu üye olduğum sayfadak öneriler başarılı olursa sizinlede paylaşmak isterim tabi isterseniz.

Herşey için tekrar sağolun dostane selam ve sevgiler.

Talking

Sayın baturica

Gerçektende merhem oldunuz. Gecenin bu saatinde bu deli sabır ve diyalog dolu olmanızdan dolayı tekrar şükrenlarımı sunarım.

Şuan demo hesaba sahibim iki gün oldu açalı ancak tatilden dolayı ne yaptım bende anlamadım. Belki biraz kızacaksınız ama bir kurumdan nihayet dayanamayıp 100 dolarlık bir başvuru yaptım az önce. Aktif olmadı henüz ancak olacaktır sanırım. Demo hesaplarımdan bir tanesinde az önce baktım işlemler açılmış 31 dolar kazanmışım Ancak ne yaptım ne kadar aldım onun ble farkında değlim sadece elimde olanı sattım 31 dolar fazla oldu hesapta. Demoyu bu yönden çok önemsemiyorum keza gaza gelmemek lazım sanırım.

Yeni hesabımı açtığım sitede birde öneri sayfası vardı ayrıca ücretli ve geçmişteki performansları iyi gibi iddialılar gibi birde kredi kartı ile onada üye oldum Eğer bu piyasayı sever ve olduya bişeyler yaparsam ilk sizi hatırlayacağıma emin olun yani kinizide Ve eğer bu üye olduğum sayfadak öneriler başarılı olursa sizinlede paylaşmak isterim tabi isterseniz.

Herşey için tekrar sağolun dostane selam ve sevgiler.
    Ne demek efendim biz teşekkür ederiz.
    Kızmak ne haddimize lakin heyacanınızı anlıyor olsamda ben deilk heyecanla bir 100 dolar gümletmiştim. Aslında ilk heyacanla insan sanki sıkı sarılıyor ve ben ilk yüz dolarınla 2-3 güniçerisinde 300-400 dolara kadar çıkmıştım. Sonra ben çözdüm bu işi dedim. Ama bir sabah bakiyem 0.10 dolar! Sonra bi daha bi dahaderken bir yüz dolar daha gitti sböyle böyle öğredik. Bu kadar dil döküp anlatmamızın sebebide siz belki tek yüz dolarla kurtarırsanız paçayı

Aklınıza takılan bir şey olursa sorun yardımcı olruz yine. Değişik konular için buradan devam etmektense yeni başlık açarak soru sorarsanız forumdaki diğer arkadaşlarda konulara vakıf olurlar. Kurtardığımız 100 Dolarlar artar inşallah.

Hangi firmadan hesap açtığınızıda çok merak ettim doğrusu.

Bol kazançlar

hknata Guest

Esas

Sayın baturica

Yaklaşımınızdaki samimiyet ve iyi niyet karşısında cidden saygı ile selamlıyorum sizi. Keza kimseye bir çift soru soramazken hiçbir çıkarınız olmayarak yardım etmeye çalışıyorsunuz bu saatlerde...

100 dolara razıyım üstadım Keza borçlarım o kadar fazlaki dengesizliklerden korkuyorum. Kazandıkça aç gözlülüğün artması ve yanlış birkaç hamlede hüsrana yığılmaktan korkuyorum. Normal şartlarda aman giderse gitsin ölümmü var diyecek durumlarda üzülür oldum keza bahsettiğim gibi kaldıramayacağımız bir yükün altındayız ve çare yok. Neyse bu konulara fazla girip canınızı sıkmak istemem keza anlamsız kalıyor burada yazmak.

Biraz önceki sevglili dostumuzun bahsettiği Hedefe yazdım hesap açılışı için. Sitelerine bir kaç defa uğramıştım umaırm hayırlısı olur. Keşke sizde kurumunuz paylaşsaydınızda karşılaştırma şansım olsaydı ama kısmet olamadı

Herşey için tekrar teşekkürler...

Esas Psikolojik faktörler, hırs açgözlülük korku.

Alıntı Originally Posted by baturica Yazıyı Oku
    Öncelikle demo hesabı işlem yapan kişilere önemli uyarılar :

1 . Bir çok kişi bilir ama en acemiler için tekrar belirteyim. Demo hesaplarındaki spread'ler (alış satış arasında ki farklar) düşüktür. Gerçek hesap açtığınızda yüksek pip'leri görünce şaşırmayın.

2. Demo hesaplar ile gerçek hesaplar ayrı serverlarda tutulur. Demo hesaplarda fiyat kayması olmaz. Stop noktanız ( zarar noktası) bir anda süpürülmez. demo hesahparın serverlerı hiç bir zaman kitlenmez ama gerçek hesaplar arada sırada kitlenir.

3. Demo hesapta gerçekte ne fiyat görüyorsanız o fiyat üzerinden %100 işlem yaparsanız ama gerçek hesaplarda 1-2 pip kaymayla sık sık karşılaşırsınız.

4. Demo hesapta yüksek depozito ile hesap açtığınız için çok pozisyona girersiniz ve marjin sorununuz olmaz. Buna alışırsanız gerçek hesapta marjin sorunu çekersiniz.
    Demo hesapların en büyük dezavantajı 4. maddede ifade ettiğiniz konu. Tabi bu da yine traderın kendi hırs açgözlülük ve diğer psikolojik faktörlerine bağlı.
    Ben bugüne kadar 1,2,3 maddelerde adı geçen konularda bir sıkıntı görmedim yaşamadım.

Esas

Sayın BURASI MUŞTUR

Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için tekrar. Şunu anlamak istiyorum . Yani 100 Dolarımla 1000 dolarlık parite aldım çıkacak diye. Ama düşmeye başladı bende nasıl olsa çıkacak deyip 2 hafta beklesem. Yani şirketin işlem hakkı verdiği 900 dolarla 2 hafta beklesem ne olur? Faizmi öderim veya işlem nedir. Kİmse gelipte kardeşim niye satmıyorsun diyebilirmi. Dİyelim aldım 1 yıl beklemek istesem birilerinin buna engel olması lazım değilmi. BU noktayı anlamadım cidden

bu benimde kafamı karıştırıyor eur/usd 1.3298 den aldım 1.3308 den sattım 2.00 kardayım fakat oraya gelene kadar epey bir düştü kaldıraç falan da anlamıyorum yalnızca çiftin üzerine tıklayarak işlemler yaptım eğer ben bu şekile kazandıysam kazanabiliyorsam kaybedenler nasıl kaybediyor ? kaldıraç yüzündenmi + ben bir işlemim en çok 3 gunluk oluyor yani kısa vade dahada uzun olabilirmi mesela aldım 2 hafta istediğim fiyata gelmedi dahada fazla tutabilirmiyim

7. Esas

Konuyu hortlacağım ama ...
    Merhabalar herkese, ben yeni bir üyeniz olarak saatlerdir bir sürü yazı okudum, ama demo ile gerçek arasındaki farkı tam anlamamı sağlayan bir bilgi bulamadım.
    ben de bir haftadır demo metatrader4 android versiyon kullanmaktım, CFD işlemlerinden, DX30Z5 kodlu, ne olduğunu dahi bilmediğim bir şeye, demoyu 1:1 olarak ayarlayıp, 5000 dolar ile başlayıp, her ne yaptıysam adam akıllı zarar edemeyip, sistemden atılmayı başaramayıp, açtığım pozisyonlar bir süre kırmızı zarar dahi olsa bir süre sonra illa ki sistemde kalmaya devam ettiğimden +400 +500 dolarlık karlarla rahatça kapattığımı görüp, heyacanlanıp, bir aracı kurumu arayıp, "bu demoda nedense bir türlü kaybedemedim, üstüne üstlük, hiç bir şey bilmeden yalan yanlış açtığım pozisyonları, aklıma gelip de telefonu elime aldığımda kardaysa kapatıp, bir günde 3000 dolar kar ettim, bu nasıl bir şey?" dediğimde, "demo ile gerçek arasındaki fark sadece oradaki paranın sanal olması! işlemler birebir aynı olacak gerçek para olsa da! Sistemden orada atılmadan durduysanız zarardayken, gerçekte de atılmayacaksınız!
    BU doğru mu ??
    5000 dolar bakiye, CFD içinden DX30Z5 denen şeyin değeri 10 100.50 görülüyor ve ben maximum oynayabileceği lot ile oynuyorum, hep zararla başlıyor, ama kısa sürede kar oluyor, zarar 1300 dolar vs. seviyesine de geliyor, bilerek bırakıyorum bakarım sistemden atılacak mıyım diye, ama her ne hikmetse, bir süre sonra en az 300-400 dolar kar oluyor yine? bu nasıl iş? bekleyip sabredersen, bir kaç saat içinde en az 500 dolar artıyor bakiye her daim.!!

böyle bir işlemin gerçekliğini az çok anlatabilirseniz çok sevinirim..

bu konuları danıştığım kurum ATİG forex tir. bir haftadan uzun bir süredir her aradığımda sabırla davrandılar. kurum olarak şu anda 500 dolara 250 dolar (5 gün içinde ve sadece parite işlemlerinden) iade garantisinden yararlandırmak istediklerini söylüyorlarsa da şu anlık yukarıdaki bu sorularıma tam cevap bulamadığımdan, ve müşteri temsilcisi ile yatırım uzmanı farklı ifadelerde bulunduklarından kararsız kaldım.
    cevaplarınız için teşekkürler

Esas

Sayın Davidtheaviator
    demo ile gerçek hesap arasındaki tek fark kortekse etki eden duygulardır. Onlarda öyle güçlüdürler ki hayatta kalmanın savunucuları olduklarından tüm korteksi silip süpürüp, hep ters kararlar almanıza neden olurlar. Demoda kazanma oranı çok fazlayken gerçek hesapta bu %5 lere düşer. Hele bir sistemi, teknik analiz bilgisi olmayanlarda sıfıra yakındır. Bu işe hiç bulaşmayın.
    Aşağıda sistemi olan ve yazdıklarını beğendiğim demoda başarılı olup da gerçek hesapta devam ettiremeyen bir kardeşimin cevabı var. Kendisini sadece yazdıklarından tanıyorum ama kişiliğinin güçlü olduğunu fark etmiştim yazdıklarından. Bu özellik yine pek çok insanın yaptığı hatalardan birini yapmasına engel oldu. Yenilginin verdiği hırs ile tekrar hesaba para yatırmak ve yine kaybetmek trajedisine...
    "...........Forex hesabı açtım ilk başta hersey güzeldi sonra biraz açgözlülük mü desem, kontrol kaybı mı desem işte öyle bişeyler oldu ve kendi tutturmuş olduğum sistemin dışına çıktım ve doğal olarak negatif sonuçlar oldu. Daha sonra da kendime kızarak zararda hesabı kapattım ve uzaklaştım."
    Bu kardeşim gibi kendine hakim olamayıp, para kaybetmeye devam eden pek çok insan var.
    Son söz ; sistem, strateji ve bilginiz olmadan foreks kumardır, uzak durun........

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •