Sayfa 301/361 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351 ... SonSon
Arama sonucu : 2886 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: UNTAR Ünal Tarım Ürün.

Esas

Alıntı Originally Posted by seryildirim06 Yazıyı Oku
    BORSA BAŞKANLIĞI DUYURUSU:
    UNTAR Borsamız Yönetim Kurulu’nun 07.02.2007 tarihli toplantısında, Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. hakkında İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nce Şirket’in iflasının ertelenmesi isteminin reddine ve Şirket’in iflasına karar verilmiş olması nedeniyle, Genel Yönetmeliğin 47. maddesi ile Kotasyon Yönetmeliği’nin 27. maddesi gereğince, 02.02.2007 tarihinden itibaren Gözaltı Pazarı’nda işlem sırası kapalı olan Şirket hisse senetlerinin işlem görmekten sürekli olarak men edilerek Borsa Pazarlarından sürekli çıkarılmasına karar verilmiştir.
     •   •  •   •  •   • 

TARİH: 10/04/2007

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. HABERİ:
    KOTKS
    UNTAR 15.02.2007 tarih, (129) numaralı duyurumuz ile iflasının açıldığı duyurulan, aşağıda belirtilen üyelerin, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından üyelikten geçici olarak çıkartılmasına karar verilmiştir.
    TRKOTKS- Koniteks Konfeksiyon Endüstri Ve Ticaret A.Ş.: (İhraçcı Kuruluş)
    TRUNTAR-Ünal Tarım Ürünleri İhracat Ve Sanayi A.Ş.: (İhraçcı Kuruluş)
     •   •  •   •  •   • 

bundan sonra iflasın kalkması falan galiba anlamsız yeniden kota başvuracaklar yeni bir şirket gibi şartları yerine getirecekler o zaman kota tekrar girecekler bunu yapacak biri de olmadığına göre daha fazla kendimizi üzmeyelim
    bu şumu demek oluyor artık latif hazretlerinin umurunda değil pekii ey imkb buradan sana seslenmek istiyorum süresiz iptal ettin güzel bizim maduriyetim ne olacak o zaman onu telafi et böyle keyfi karar olurmu=

2. Esas

tek kurtuluş alacaklıyla anlaşması mahkeme fasafiso

3. Esas

kim anlaşacak

Esas

Alıntı Originally Posted by seyber Yazıyı Oku
    tek kurtuluş alacaklıyla anlaşması mahkeme fasafiso
    beyfendi diyelim anlaştı, sonrası ne olacak borsa tekrar kotaya alacakmı sen anlaştın diye. işlem nasıl görecek onu anlat biliyorsan.

Duhul
    May 2006
    İkamet
    suadiye - ÇARŞI
    Gönderi
    1,617
    Blog Yazıları
    4

Esas

ben anlatayım..
    iflas olsa da olmasada imkb kottan cıkardı geri almıcak..zaten mahkemeler iflası hep bozar çünkü borçlunun iyi niyeti ve ödeme istegi diye bir maddeden iflası ertelerler..ama netice degişmez
    yani tahtanın açılması imkansız..

zaten firmanın battıgı kesin..
    yalandan faaliyyette gibi gözüküyor..

batık firmayı imkb gözaltına almış , tahtasını defalarca kapamış , biz 1000defa battı diye yazmışız daha hala imkb keyfi haraket ediyor yazıyorsunuz..

imkb başkanlıgı adamın borcunumu ödesin gidip..elinden geleni yaptılar..kredili işleme kapadı tahtayı kapadı gözaltına aldı ve sonunda da kottan attı..

6. Esas kotasyon

korhanla temel analizi tartışamam bu konuda ustadır ama ben yine de bir umut görüyorum nedenlerim bu hisse kyde değil ünalların malvarlığı var bunu kesin biliyorum ve imkbnin kottan çıkarma gerekçesi sadece mahkeme kararına dayandırılmış

Duhul
    May 2006
    İkamet
    suadiye - ÇARŞI
    Gönderi
    1,617
    Blog Yazıları
    4

Esas

Alıntı Originally Posted by seyber Yazıyı Oku
    korhanla temel analizi tartışamam bu konuda ustadır ama ben yine de bir umut görüyorum nedenlerim bu hisse kyde değil ünalların malvarlığı var bunu kesin biliyorum ve imkbnin kottan çıkarma gerekçesi sadece mahkeme kararına dayandırılmış
    estagfurullah sayın seyber..
    ünallar
    ın mal varlıgı oldugu konusunda hem fikirim bankalarda suan bu mal varlıklarına el koymaya çalışıyorlar ama iflas süreci geciktirildigi için el koyamıyorlar..
    suan mal varl
    ıgını başkalarının üzerine devrederek banklara olan borcunu ödememe gibi bir duruma dahi gidebilir..
    ama emin olun firmas
    ını ayaga kaldırmak için mal larını satmıcaktır.Çünkü firmasının tekrar faaliyete gecmesi için tüm mal varlıgını satması borcu kapaması bunun üstüne de firmasını döndürmek için tekrar piyasadan kredi ile mal alması gerekli..bu saatten sonra kimse kredi vermeyecegi için ve bunu tüm piyasa bildigi için tekrar firmasını kurtarmaya caba göstermez
    yapacag
    ı tek şey mahkemeye iflas etmedigini ispatlamak için 40 takla atmak bunun neticesinde borçluların hacizlerinden kaçmaya calısmaaktır..
    ama bu durum gercegi de
    ğiştirmicektir bunu spk - imkb bildigi için tekrar kota sokmıcaktır firmayı..

syg.

8. Esas

korhan usta bankalar kenarda duran mal varlıklarına el koyamaz onların şirketle ilgisi yok teminat olarak gösterdiklerinden bahsetmiyorum onların dışında olanlardan bahsediyorum ayrıca kotasyon müdürü kudret vurgunla görüştüm iyleşsin alırız dedi tabi patronlar gerçekten iyileştirmek istiyorsa ama düğüm hissenin sahibinde bu hisseler kimlerde belli değil acaip bilgi kirliliği var özellikle bilirkişi raporuna rağmen hakimin raporu inandırıcı bulmuyorum deyip iflasına karar vermesi sonra iş yargıtaydan döndü yargıtayın gerekçesi de inandırıcı bulmuyorsan ek rapor iste dedi mahkemeye. ama yineliyorum mahkeme formalite iş gerçekten patronların niyetine bağlı hani batırmak istesse malvarlıklarını teminat olarak gösterip hemen ardından batırması mantıklı değil ki bu teminatı vermek zorunda değillerdi sonuç kalan alacaklı citi deniyor emin değilim 3milyon dolar civarında ya çok dişli ya da bu işler bir oyun

Sayfa 301/361 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •