Sayfa 314/374 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon
Arama sonucu : 2986 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Esas

Sn Tertip Merhaba

Bugun avukat olduğunu soyleyen bir kişi bizim arsamız için izalei şuu davası açılacağını ve dosya numarasını daha sonra bildireceğini soyledi. Bizim arsamızda E devlet üzerinden baktığımda tapu kaydında "Toprak ve Tarım reformu açısından mülkiyetin nakli geçersizdir
    ibaresi var. Bu durumda veya herhangi bir şekilde izalei şuu davası açılabilir mi?

Esas

Günün sevindirici haberi

Ankara Boğazı Yeni Tapuları “Tapu ve Kadastro Müdürlüğünde†Hazırlanmaya Başlandı.

ankara_bogazi_yeni_tapular

Ankara Boğazı 1/1000 ölçekli nazım imar planı süreci tamamlanmasının ardından Ankara Büyük Şehir Belediyesine imar planı ile ilgili gelen itirazlar değerlendirilmiş ve uygun itirazlar düzeltilerek çözüme kavuşturulmuştur.

Bu sürecin ardından hiç vakit kaybetmeden itiraz süresi bitiminde onaylanan imar planı tapu ve kadastro müdürlüğüne gönderilerek inceleme aşamasına geçilmiş.

Bu aşamanın da tamamlanmasından sonra arsa sahiplerine imarlı tapuların dağıtılacağı ve bu sürecin yaklaşık 45 gün içerisinde gerçekleşeceği öngörülüyor.

Yeni tapuların hazır hale gelmesi ile tapu ve kadastronun imarlı tapuları dağıtmaya başlayacağı ve arsa sahiplerine tapu ve kadastrodan bilgilendirme yapılmayacağı bu sebepten dolayı da arsa sahiplerinin bilgi edinmek için güncel haberleri takip etmelerini öneririz.

Esas

Alıntı Originally Posted by safakcan Yazıyı Oku
    Sn Tertip Merhaba

Bugun avukat olduğunu soyleyen bir kişi bizim arsamız için izalei şuu davası açılacağını ve dosya numarasını daha sonra bildireceğini soyledi. Bizim arsamızda E devlet üzerinden baktığımda tapu kaydında "Toprak ve Tarım reformu açısından mülkiyetin nakli geçersizdir
    ibaresi var. Bu durumda veya herhangi bir şekilde izalei şuu davası açılabilir mi?
    *Selamlar Sayin Safakcan, Toprak ve Tarim Reformu kanunu miras yoluyla edinilen tarim arazilerinin ucuncu sahislara satilarak kuculmesini engellemek amaci ile cikarildi.Eger arsa Karatas ta ise Karatas teknik olrak tarim yapilabilir arazi ozelligini yitirdi, dolayisi ile bu kanun baglayici degil.Eger arazi baska yerde ise durum farkli olabilir.
    Teknik olarak hisse sahiplerinin izaleyi suu davasi acmalari mumkundur, ama burada davayi acan kisinin oyunuda bozulabilir cunki parsel toplu olarak baskasi tarafindanda alinabilir. Yani sorunuzun cevabi evet izalei suu davasi acilabilir.
    Eger soz konusu Karatas ise buyuk bir ihtimalle karsi taraf sizi korkutup elinizdeki hisseyi almak istiyor. Buna benzer kucuk ayak oyunlari daha oncede yasandi. Endiseye gerek yok, bir daha ararlarsa satmaya niyetiniz olmadigini belirtin, acacak davalari varsa onlarida kanuni yollardan size teblig etmelerini isteyin.
    Dedigim gibi basit ama cirkin bir ayak oyunu
    Bir sey olursa gene haberleselim

4. Esas

Sayın Tertip Sayın Yücesan ve diğer dostlar,

Karataşta hepsi tek tapulu ve yan yana 1483,1484,1485,1486,1487,(1488 ve 1489 %50) parsel numaralalı arsaların genel durumu hakkında bilgi alabilirmiyim?

Esas

Alıntı Originally Posted by semeray Yazıyı Oku
    Sayın Tertip Sayın Yücesan ve diğer dostlar,

Karataşta hepsi tek tapulu ve yan yana 1483,1484,1485,1486,1487,(1488 ve 1489 %50) parsel numaralalı arsaların genel durumu hakkında bilgi alabilirmiyim?
    *Maalesef bendeki haritada yerleri goremedim.

Esas

Alıntı Originally Posted by tertip Yazıyı Oku
    *Maalesef bendeki haritada yerleri goremedim.
    37 parselin yanında bir buyuk parsel cok duzgun 20 ye yakın kucuk parsele bölünmüş gibi görünüyor sanki özel imar geçirilip parsellenmiş bir alan gibi. Mustakil kooperatif pareslleri gibi resim koymayı beceremedim.

Esas

bu arada resim nasıl ekleniyor tarif edebilecek arkadaşımız var mı? Resim ekle seçeneği tıklayınca URL adresi istiyor direkt file dan eklemiyor.

Esas

Merhaba sayın smax resim eklemek için Google'a resim yükle nete diyebilirsiniz tıkladığınızda orda size resminizin yerini soracaktır masaüstünden yükleyeceğiniz resmi seçip o kısma yükleyin saten bu arada aşağıdaki seçeneklerdede yüklemiş olduğunuz resmin linklerini vericek size oradan kopyala yıp burdaki urlye yapıştırabilirsiniz ben bu şekilde yapıyorum bilmiyorum daha hızlı bir yolu varmıdır saygılar...

Sayfa 314/374 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •