Sayfa 35/55 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
Arama sonucu : 440 madde; 273 - 280 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1. Esas

canli chate baglan ve komisyon oranlarini iyice sorun
    sitelerinde 5$ diye yazarlar ama orda yaninda bir * isareti olur bazilari koymayabilirde ama * in aciklamasinda o 5$ hem acilis hemde kapanis icin yani toplamda 10$ i sen pozisyonu acarken odersin
    zero spread ve 5$ komisyonu cogu firma vermez heleki yeni musteriye zero spread da ideal komisyon baslangic icin 7$ dir
    egzotiklerde islem yapmiyorsaniz spread a takilmayin ne farkeder ha 1 olmus ha 10 olmus

1 den kactim eurousd 1.07564 1.07565 seklinde yani 5 digit 4 degil
    yukarida yazdigim gibi zeroda 5 digit -spread 0 yada 1 komisyon 7$ cok guzel rakamlar baslangic seviyesi icin

Alıntı Originally Posted by tayfun Yazıyı Oku
    yazdiklarinizda haklisiniz. ben de o yuzden kucuk meblagla baslamayi tercih ettim. zeroxm hesapda spread 0 oluyor ve komisyon odememiz gerekiyor. komisyon 5 dolar oluyor 1 lot icin. ayni lot miktarinda standart hesapda ise 18 dolar spread odemek gerekiyor. bu sekilde bakinca xmzero hesap daha avantajli oluyor ama acaba belli bir islem sayisi falan mi gerekiyor? bu arada web sayfalarinda 1 pip yazarken neden benim platformumda 1.8 pip oldugunu konusunda a-mail yolladim. bakalim yanit ne olacak.
    bir diger sorum su. eger kredi karti ile fonlama yaparsak bizim bankamiz bunu nakit cekmis gibi mi yoksa harcama yapmis gibi mi kabul ediyor. malum nakit cekersek belli bir ucret oluyor. harcama yapmis gibi olursak bir ucret odemeyecegiz. bir diger sorum da normal kredi karti kullaniminda sorun olabilir mi yoksa sanal kartmi kullanmaliyiz.

2. Esas

Drift yillarca yabanci pos kullandim

yabanci pos da trdeki gibi degil
    yok efendim hesabina hemen gecmesini istiyorsan su kadar komisyon vericeksin vs vs komisyon vermek istemiyorsan 40 gun bekleyeceksin gibi ..

yurtdisi poslarda ayni dakikada gecer para hesabina sadece senin charge back oranin ne ise mesela diyelim %5 o oranin biraz ustunu yani %7 sini iceride tutar geriye kalani ayni dakika heabina gecirir kullanabilirsin

dostum paypal gibi firmalarin trye islem kapatmasinin sebebi vergiden dolayi devlet cok yuksek vergi talep ediyor ofis acicaksin turkiyede yaptirdigin her islemin vergisini vericeksin yoksa turkiyeye islem yapmirmiyacaksin diyor hokumet

bak bunu zamaninda youtube da yaptilar hatta engellediler engelledikleri zaman da halk uyanmasin diye yok ataturke kufur videosu koydular engelledik gibisinden aciklama yaptilar ama yalan asil amac turkiyede ofis sirket ve vergi idi

Alıntı Originally Posted by Drift Yazıyı Oku
    dostum önemli olan doları sana kaçtan sattığı değil.

kura etkisi şu. sen anında alışveriş için banka hesabı kullanamazsın çünkü paranın yabancı bankaya geçmesi 3 5 gün sürüyor hatta daha fazla.

bu nedenle yurtdışı harcamalarına bir engel konuluyor ki dolarla vs birşey alıp ticaret yapma.

paypal daki hacim inanılmaz ordaki parayı küçümseme belkide tr deki orta ölçekli bir bankadan daha fazla işlevi vardır.

Esas

vergi konusunda haklısın twitteri bile engellediler veya benimde bahsettiğim konuda olaya dahil diye düşünyorum bu nedenle skrill de işlemlere kapatılabilir. şimdilik sorun yok. paypalı bende çok kullanıyordum yurtdışı vps kiralamak için. şuan skrill den ancak. ve ne yazıkki başka ödeme türü yok. ancak hesaba havale.

4. Esas

skrille isim benzerliği nedeniyle kadolamadım...destek hattıyla görüşün diyor ama ne bir numara ne de bir email var...ne yapsam?

5. Esas

Drift ben yillarda bank of america yi kullandim hatta 3 yil ust uste pos cirosunda ilk 100 de idim

kredi karti devreye girdigi zaman Turkiyeyi kimse sevmez . yani fiziki teslimat yoksa ben turk oldugum halde turkiyeye kredi karti ile satis yapmam .

cunku fiziki teslimati olmayan urunlerde chargeback ratio su cok yuksek . bak usa ca burdan aldigimiz charge back ratio %2.5 iken [ digital urunlerde] fizikilerde bu rakam %0.5 bile bulmaz orjinal iphone diye cin mali satmiyorsan tabi
    ama turkiyedeki musterilerin charge back ratiosu digitallerde %50 fizikilerde ise %20 nin uzerinde

o yuzden kimse calismak istemez turkiyedeki musteriler ile yillardir bu sekildedir
    daha bundan 3 4 yil oncesine kadar bir cok network de turkiye adresinden alisveris yapamazdin yeni yeni acmaya basladilar

6. Esas

Alıntı Originally Posted by JESSIELIVERMORE Yazıyı Oku
    skrille isim benzerliği nedeniyle kadolamadım...destek hattıyla görüşün diyor ama ne bir numara ne de bir email var...ne yapsam?
    isminiz ayni peki dogum tarihinizdemi ayni idi onda bir yanlislik var senin bilgilerin ile baskasi hesap acmis olabilir yada gercekden o sahisla hem isim soy ad benziyor hemde dogum tarihi

yardim kismina gir orayi kurcala orda gorursun ama sakin ama sakin ayni konu ile ilgili 2 sefer mesaj atmayin . 2 ticket acilip birini onlar kapatirsa bu sefer omru billah actiginix ticketlar otomatik olarak dublicate diye kapanir

7. Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    isminiz ayni peki dogum tarihinizdemi ayni idi onda bir yanlislik var senin bilgilerin ile baskasi hesap acmis olabilir yada gercekden o sahisla hem isim soy ad benziyor hemde dogum tarihi

yardim kismina gir orayi kurcala orda gorursun ama sakin ama sakin ayni konu ile ilgili 2 sefer mesaj atmayin . 2 ticket acilip birini onlar kapatirsa bu sefer omru billah actiginix ticketlar otomatik olarak dublicate diye kapanir
    cok önceden moneybookers hesabım vardı...onunla ilgili oldugunu düşünüyorum...fakat bunu ifade edebilecegim bir ortama ulasamıyorum..

8. Esas

Alıntı Originally Posted by JESSIELIVERMORE Yazıyı Oku
    cok önceden moneybookers hesabım vardı...onunla ilgili oldugunu düşünüyorum...fakat bunu ifade edebilecegim bir ortama ulasamıyorum..
    moneybookers=skrill

Sayfa 35/55 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •