Sayfa 35/35 İlkİlk ... 25333435
Arama sonucu : 280 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Motosiklet Deneyimli'leri

Esas

Alıntı Originally Posted by sabotek Yazıyı Oku
    Sevgili motosiklet sever arkadaşlarım;İst.Riders grubu ile ilk kez toplu grup sürüş deneyimi yaşadım ve duygularımı paylaşmak istedim..İR'ın gezi etkinlikleri kapsamında,''yaza veda Bozcaada gezisinde'';yaklaşık 1000 km.süren,tırmanış,bol virajlı bir gezi oldu..İst.-Tekirdağ-Ç.kale-Geyikli-Bozcaada-Asos-ist....Ben,kısmen grp.ile birlikte olup,Asos'tan sonra onlardan ayrıldım..Kamp özgürlüğü,virajlarda torklu sürüş,dağ yolları,birlik dayanışması, ne ararsan vardı..Vukuatsız döndük..Benim için iyi bir deneyim oldu.Vesile olan,sn.exprodigy'ye teşekkür ediyorum...
    Ohh bu geziye katılmak için alt model şartı varmı sabotek .Nerde ayazmadamı konakladınız?

Esas

Alıntı Originally Posted by thejackalav Yazıyı Oku
    Evet haklısınız motorun zevkini sevgisini ayrı tutmak gerek ancak trafikten kurtulmakta tadı, tuzu, mezesi....

Gişelerde OGS kullanmasak bile direk ilk sıraya geçme gibi bir avantajımızıda unutmamalıyız zira her defasında aynı şeyi arabam ile yaptığımda sıra beklemek gişe yada köprüde çok zoruma gidiyor...

Birde olumsuz yanı geldi aklıma ama her şeyine alışıyor insan deri mont taşı, kask taşı, eldiven taşı bu yaz sıcağında...
    Uçakla 50 dakikada xxxx yerden İstanbula uçuyorsun .eve ise havaalanından yol çalışmaları yok trafikti derken iki saatte ulaşıyorsun .Bir arkadaş ucuz bilet var diye sabiha gökçenden uçuyor devamlı .İner inmez atlıyor motora hoop evde .İyi taktik valla.Havaalanına yakın motoru bırakacak yer bulursan çanta derdinde yoksa çok mantıklı ekonomik bakımdanda çok mantıklı .

Esas

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Sağolun .Servis önerisi ile biraz gazlamayı artırdım geçti .Enteresan.

gazlamaktan çekinmeyeceksin demek, elini korkak alıştırma aç gazı, şaka tabi

selamlar

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,609
    Blog Yazıları
    7

Esas

sn.kentuf;Ayazma yolu,Ada kamp ta çadırlarda kaldık..Yemekleri ucuz ,çeşitli ve lezzetli sıcak ev yemekleriydi...Hızlı grp.,yavaş grp ve rend.noktasına başka güzergahtan katılanlar olmak üzere planlanmıştı...

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,609
    Blog Yazıları
    7

Esas Küllenmiş ateş...

Bir harlandıralım dedik..Sn.ctitiz;umarım işler iyi gidiyordur.Yeni enj.Transalp hk.görüşlerinizi merak ediyorum..Yamaha Fjr 1300'e de yol göründü.Mototal'da satışta..Bu arada,tekrar max.scooter'a(malum bir güçlü,bir sakin ,sonra tekrar güçlü..şimdilik öyle gidiyor,kural bozulmadı..)dönüş yaptım...Arkadaşlar,sanırım aklımdan biraz şüphe etmeye başladılar gibi ..!Bu dönemdeki yoldaş scooter;Honda,FJS600 Silver Wing Abs....Fjr'den sonra,çek çek arabası gibi ama,kural bozulmuyor şimdilik...Hissenet ailesinin motosiklet sevdalılarına Selamlar..

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,609
    Blog Yazıları
    7

Esas Farkı,farkedebilmek...

sn.ctitiz;Sizin,bir BMW F650 ve Transalp kullanıcısı olarak;Yeni enj.Transalp ve yeni çift silindir BMW F650GS ve F800GS hk.görüşünüzü almak isterdim..Bugün olmasa da,deneme veya incelemenizden çıkartacağınız sonuçları paylaşırsanız memnun oluruz...Bu arada,Yamaha Fjr1300 satıldı,rahatladım.İR grp.ile Düzce'de bir kampa katıldım.Önü.hft.Fjs ile bir Bodrum düşünüyorum.Siz nasılsınız..?Selamlar.
    Not:Bu konuda, fikirlerini paylaşacak deneyimli arkadaşlarlara da şimdiden teşekkür ederiz..

Esas

sn sabotek burası işlevini kaybetti diye aboneliklerimden silmişim, özelden uyarmasanız harlanan ateşde sönecekmiş walla

Sizin tecrübe ettiğiniz makinaların yanında benim tecrübeler güdük kalır. PAN european, FJR nin yanında, benim kullandığım F650, 535 ve son iki yıldır kullandığım Transalp bisiklet kalır Bunların arasında bikaç yıl kullanıp yeni sahibine devrettiğim V-Max imi konu dışı bırakıyorum ama... Geçen ofise giderken önümden geçti biri v-max ile, walla ne yalan söyleyeyim önüne atlayasım geldi bir kez dokunabilmek için

BMW ler hakkındaki görüşüm değişmedi, çok pahalılar Walla insanın içinden bu makinalara o kadar parayı veresi gelmiyor ne sunarsa sunsunlar

Yeni Transalp de ise makinanın hacmini kabaca 650 cc den 700 cc ye çıkarmışlar... Ön cephesini değiştirip eskisine göre daha yuvarlak hale getirmişler... Bu inceltmenin sonucunda önceki modele göre yakıt tankının kapasitesi düşmüş, 19 dan 17,5 Lt.ye. Sizinde yazdığınız gibi artık enjeksiyonlu, bu da yakıt tasarrufu demek... Yazılanlara göre eski modele göre daha çok km yapılabiliyormuş Hoş bence yakıt ekonomisi elinin altındaki gazın açıklığı ile ilgili doğrudan, ne kadar açarsan o kadar az km. yaparsın....

Ön arka frenlere ABS koymuşlar. (ABS nin kullanıcıya faydasını ayrı olarak tartışabiliriz tabi, ben motorumda ABS istemiyorum mesela arabamda da istemiyorum ama ne yazıkki ABS siz araba kalmadı ancak hala motosiklet bulunabiliyor) Bu arada istendiğinde ABS devre dışı bırakılabiliyordur belkide, F650 lerde bu var.

Sağda solda okuduğum kadarıylada, insanlar yeni lastik ebatlarından ve lastiklerinin hala tubeless olmamasından şikayetçiymiş.

Fiyatıda 21,000 ' e dokununca, sanırım Honda motor güzelim Africa Twin' i bitirdiği gibi Transalp inde sonunu getirecek.

Cuma günü kaybettiğimiz Sinan Sofuoğlu' nun toprağı bol, mekanı cennet olsun. Allah sevenlerine sabır versin.

selamlar

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,609
    Blog Yazıları
    7

Esas

sn.ctitiz;Verdiğiniz bilgiler için sağ olun.Bende katılıyorum..BMW'lerin yanına yaklaşılmaz.Servis hizmetlerinde de şımarmışlar,müşteri bahşişlerine göre muamele....Honda fjs600(sılver wing)'ü,temiz kullanılmış 7000 km.de aldım.Sıfırı 16.400,ben 10.000'e aldım...Artık sıfıra yanaşmıyorum.Satışta%20-30 kafadan zarar oluyor.Halbuki,temiz bir kullanılmışta satarken hiç kaybın olmuyor...Motor,uzun yolda tatminkar...Bu hft.hanım bana sedef baskısı yapmazsa,kısmetse bir Bodrum düşünüyorum..Selamlar.

Sayfa 35/35 İlkİlk ... 25333435

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •