Sayfa 4/990 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 7914 madde; 25 - 32 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Esas

KAYNAK>>>>

http://www.ekonomiborsa.com/reysas-d...i-istendi.html

Yarın halka arzı başlayacak Reysaş GYO’daki alengirli işlemler nedeniyle SPK şirketin savunmasını istedi

Yarın halka arzı başlayacak Reysaş GYO’daki alengirli işlemler nedeniyle SPK şirketin savunmasını istedi

Reysaş Lojistik’in küllerinden doğan Reysaş GYO’nun halka arzında talep toplama işlemleri yarından itibaren başlıyor. Halka arzdan önce Sermayi Piyasası Kurulu’nun şirketin savunmasını istediği ortaya çıktı. SPK’nın savunma talebini perde arkasında ise şirketin vergi borçları nedeniyle açılan davalar, ilişkili taraflara fon kullandırılması ve grup şirketi, ana ortağı ve lider sermayedar Reysaş Lojistik’e olan borçların halka arz geliriyle kapatılması yatıyor. Ve SPK şirketten 47/A maddesi kapsamında savunma talep ediyor. Resyaş’ın bu konulardaki savunmasını Kurul’a sunmasının ardından 47/A maddesinin tahsis edilmemesine karar veriliyor.

Detayları aşağıdaki izahnameden okuyabilirsiniz

http://www.reysasgyo.com.tr/userfile...O_Izahname.pdf

Reysaş GYO’nun izahnamesinden verilen diğer bilgiler ise şöyle:

Reysaş GYO’nun şu ana kadar tamamladığı bir yatırım yok. Portföy Ağırlıklı olarak Reysaş Lojistik’in kısmi bölünmesi suretiyle oluşturulmuş. Yani durmuş Döven Reysaş Lojistik’in içinden bir şirket daha çıkararak onu halka arz ediyor.

Reysaş GYO, Reysaş Lojistik’ten aldığı gayrimenkuller karşılığında oluşan yaklaşık 29 milyon liralık borcunu da halka arzdan elde ettiği gelirden ödeyecek. Yani Reysaş GYO’nin Reysaş Lojistik’ten aldığı gayrimenkullerin parasını dolaylı olarak halk yani küçük yatırımcılar ödeyecek. Elde edilecek gelirin diğer kısmı da depo yatırımlarında kullanılacak. Diğer taraftan bunlar yetmezse şirket borçlanmaya gideceğini de halka arz izahnamesinde açıklıyor.

Bu arada, Reysaş GYO, inşaatı tamamlanmayan bir depo yatırımı ve bir deponun yenileme çalışmalarını yapıyor.

Öte yandan, Reysaş’ın patronu Durmuş Döven ve ortaklarının borsayı çok yakından izleyen birisi olduğu biliniyor. Reysaş’ın ortağı Rıfat Vardar, geçen yıl yaklaşık 6 milyon lot hisseyi borsada tek bir emirle satmıştı.

Yorumsuz!!!

Esas

Alıntı Originally Posted by luckyluke Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar
    cuma işlem görecek
    arza katılamadım
    perşembe akşamı iş bankasından tavan fiyata alış girmeyi düşünüyorum
    perşembe akşamından tahta açılımı
    sabahmı açılır
    cuma sabahı işleme alınması lazım..ben katıldım bakalım istedigim kadar vereceklermi?

Esas

arza katılanlar akıllı iş yaptılar bence
    ben katılamadım
    hayırlı olsun
    idgyo nu sollar bu kagıt
    ilk tavanda alırım inş

Esas

Alıntı Originally Posted by notron Yazıyı Oku
    cuma sabahı işleme alınması lazım..ben katıldım bakalım istedigim kadar vereceklermi?
    açılış seansından önce açılır diyorsun yani
    işlemler başlamadan

Esas

hayır açılış seansıyla başlar demek istedim. ayrıca şu ana kadar arza katılım oranı hakkında bir açıklama duymadım.umarım yogun olur..beklentileri fazla olacak gibi

Esas

Arkadaşlar, az önce gelen bilgiye göre talep ettiğim miktarın tamamını vermişler, gerçekleşen fiyat 1 TL.

Esas

Alıntı Originally Posted by detan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, az önce gelen bilgiye göre talep ettiğim miktarın tamamını vermişler, gerçekleşen fiyat 1 TL.
    benimki halen yok.. aracı kurumunuz hangisi acaba

Esas

Alıntı Originally Posted by notron Yazıyı Oku
    benimki halen yok.. aracı kurumunuz hangisi acaba

Talebi Alternatif Yatırım'dan yapmıştım.

Sayfa 4/990 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •