Anket Sonuçlarını Gör: Hiç Ağaç Diktinizmi?

Oylayan
101. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

95 94.06%
  • Hayır

6 5.94%
Sayfa 4/76 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon
Arama sonucu : 601 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Hiç Ağaç Diktinizmi?

Esas

Alıntı Originally Posted by ufukARIKAN Yazıyı Oku
    Ben zamanında apt yönetici iken, bahçe ile de çok ilgilendim bizzatda dikim işini kendim de yaptım, şimdi bir portakal var arka tarafta, bu sene meyvesini de yemek nasip oldu, şimdi ise çiçekleri ile tüm sokağa misler yayıyor, bunun yanında çok, gül ve yasemin, çeşitli bitkiler yetiştirdim hele bir ara balkonumda ful yetiştiriyordum ki akıllara zarar enfes bir kokusu vardı
     Alıntı Originally Posted by ZİHNİ SİNİR Yazıyı Oku
    valla diktiğim fidanların sertifikalarının sayısını unuttum.
    herbiri ağaç olmuştur herhalde.
    ama nankörlük ettim onlara bir kere bile gölgesinde oturamadım daha
    harika işte olay bu
    tebrikler güzel kardeşlerim

2. Esas

....bu da benim bahçemden bizzat tek tek kendi diktiğim 100 meyve ve 200 çam ağacımdan görüntüler
    .... tadına bakmak isteyen veya yolu düşen gelebilir......sadece ve sadece hayvan gübresi kullanıyorum.....tamamen doğal.....kesinlikle suni olan hiçbirşey girmiyor......

Son düzenleme : t.axaray; 02-05-2011 saat: 22:51.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by dopamin Yazıyı Oku
    ya aslında yer gösterseler, gider yine dikerim, hem de saatlerce uğraşabilirim, sulamaya da giderim ama nereye dikecen şehrin ortasında?
    yer çok buyur gel ......dikmek önemli ama ....daha önemli olan ona bir bebek gibi yıllarca bakabilmen.......onlarla konuşman.... yapraklarına dokunup sevmen.....meyvesini koparıp yediğinde teşekkür edip şükretmen.......ağaç yetiştirmek böyle bir duygu.....çok güzel bir duygu ....hele birde borsacıysan.......aralarında dolaşmak kadar huzur verici başka birşey ...olduğunu düşünmüyorsunuz.......

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

ankete göre herkes ağaç dikiyor,kim kesiyor bu ağaçları ozaman
    ağaç dikmek önemli ama sulamak budamak toprağını havalandırmakda önemli.sahipsiz bırakmayalım onları.
    ayrıca çekirdekten diktiğim meyvelerin hiçbiri çıkmıyor ama karganın sincapın götürüp toprağa gömdükleri meyve çekirdekleri aynen çıkıp büyüyor bu işi biliyorlar.

Esas

% 95 oranını görünce, pes dedim.

Sapasağlam çam ağacından, çıra çıkartanları çok gördüm.

Bana gelince, 3-5 sefer fidan diktim. Son olarak, Bursa buluşmasında verilen fideyi diktim, sitenin bahçesine, ezilmesin diye etrafına tahta gerdim.

Özenle sulanacak yaz boyu, çam ağacına başka bir şey gerekirmi, bilmiyorum.

mancurya Guest

Esas

Ahh..ah.. Canım ne kiraz çekti...

7. Esas

Alıntı Originally Posted by ae1 Yazıyı Oku
    ankete göre herkes ağaç dikiyor,kim kesiyor bu ağaçları ozaman
    ağaç dikmek önemli ama sulamak budamak toprağını havalandırmakda önemli.sahipsiz bırakmayalım onları.
    ayrıca çekirdekten diktiğim meyvelerin hiçbiri çıkmıyor ama karganın sincapın götürüp toprağa gömdükleri meyve çekirdekleri aynen çıkıp büyüyor bu işi biliyorlar.
    çekirdekten çıkan ağaçlar kaliteli meyve vermeleri zordur.........bunun için aşılı dediğimiz fidanları....özellikle sertifikalı fidanları alıp dikerseniz.......meyveleri güzel olur.......mart ayı bunun için uygun bir aydır........topraklı olarak saksıda dikili fidanları alırsanız yaz boyunca dikebilirsiniz.........toprak tv şimdi bereket tv yazıyor.....Türksat uydu yayınlarında seyredebilirsiniz....bu konuda iyi bir kanal
    frekans: 12130 ghz
    dikey-14v
    27500 msps

Stern Guest

Esas

bu sene enaz 600 ağaç diktirdim tabi bazılarıda kendi elimden geçti

Sayfa 4/76 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz