Sayfa 4/617 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4932 madde; 25 - 32 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

Esas

Yeni fabrika açılışı arsa satışı ile ilgili haber gelmesi gerekli arsa işi en az 30 gün ileri atıldı arsanın değerini emsaller oluşturuyor daha önce aynı mahalledeki eski otogar arsasına 2 emsal verdiler bizim 280 dönüm yer var belediye terk vs 200 kalsa *2 =400.000 metre kare inşaat ini demek arsanın ekspertiz değeri yani satış değeri için emsali belli olması gerekir fabrika arsasını hangi enayi alır yada satarsan yarı fiyatına satarsın emsal çıktıktan sonra hissede hareketlenme başlar ,ekspertiz değeri ile arsa fabrikalardan satılmakta olan yatırımlara alınır maliyet bedeli ile ekspertiz değeri arasındaki fark sermaye grubunda değerleme farklarında izlenir ekspertiz değeri arsanın satılacağı değere çok yakındır kısaca yine söylüyorum arsa satışı herşey inşallah ocakta tüm bunlar biter yukarı hareket başlar

Esas

Alıntı Originally Posted by t.sahin34 Yazıyı Oku
    Yeni fabrika açılışı arsa satışı ile ilgili haber gelmesi gerekli arsa işi en az 30 gün ileri atıldı arsanın değerini emsaller oluşturuyor daha önce aynı mahalledeki eski otogar arsasına 2 emsal verdiler bizim 280 dönüm yer var belediye terk vs 200 kalsa *2 =400.000 metre kare inşaat ini demek arsanın ekspertiz değeri yani satış değeri için emsali belli olması gerekir fabrika arsasını hangi enayi alır yada satarsan yarı fiyatına satarsın emsal çıktıktan sonra hissede hareketlenme başlar ,ekspertiz değeri ile arsa fabrikalardan satılmakta olan yatırımlara alınır maliyet bedeli ile ekspertiz değeri arasındaki fark sermaye grubunda değerleme farklarında izlenir ekspertiz değeri arsanın satılacağı değere çok yakındır kısaca yine söylüyorum arsa satışı herşey inşallah ocakta tüm bunlar biter yukarı hareket başlar
    bence kısa vadede arsa beklentilerini unutalım derim. arsa emsal değerleri her yıl değişir. arsa satışı veya değerlendirme işi 2017 2.
    çeyrek daha doğru olur. hemen satacaklarını düşünmüyorum. farklı şekilde değerlendirme yoluna da gidebilirler.

Esas

Emsal değer değişmez arsanın emsali örnek 2 verilirse yeni plan çıkana kadar yaklaşık 20 yıl değişmez üretimi nasıl 3 katına çıkartacaksın bankada 6 milyon para kalmış ödeyeceğin kredi 1 yılda 75 milyon tl üretimi arttırman için hammadde almalısın 3 kat üretim = üç kat pazar demek bu kadar pazarı 1 günde yaratamazsın 3 kat üretime yani fabrikanın verimli çalışması %80 üstü kapasiteye geçisin en erken 1 yıl daha erken stoğa mal yaparsın genel üretim ve yönetim gider payı finansman payın düşer yarın fabrika açıldığında sanki 250 milyonluk pazar açmış bizi bekliyor yok böyle bişey diğer üreticilerin mal sattığı yerlere girecez yada yarı mamul çimsaya satacaz çyel 3 kat diyince çıkılmıyor umarım anlatabilmişimdir derdimi 6 milyon para var üretim artışı için gereken para ile 120-130 milyon nakit gerekli öye play station işi değil fabrika üretim işleri )

4. Esas

Alıntı Originally Posted by karaca06 Yazıyı Oku
    Güzel haberler yakındır. Çok merak ediyorum 10 misli dediğin nekadr. 1000 lotmu 10000 lotmu
    85.500 lot

5. Esas

Teknık yorumlara bakalım ezbere atılan hissettim öyle böyle olacak diyenlere değil , hareketli ortalama bu hıssede onemlı asla ytd

6. Esas

Açıldı acılacak kasımda rte acıyordu oldu aralık yakında ocak olur derken subat mart olur , tsporun stat ısıne donerse süründürr hayırlısı hepımız ıcın , dıkkatlı olmakta fayda var ,

Esas

Bu hissede teknik yorum olmaz biradef piyasa değeri defter değerine bak fiyat kazanç oranlarına bak sektörün 2-3 kat üstünde hiç bir portfoy yönetim şirketinden afyon ile ilgili hedef fiyat duyamasınız bu hisse teknik çalışmaz beklenti çalışır beklentide arsa satışı ve fabrika açılışı aynı durum aslan çimentodada vardır aslanda hakla açıklık oranı çok düşük olduğundan değerlidr %3 halka açık ama çimsa akçansa nuh adana vs vs hepsi hakkında hedef fiyat verilir verilmiştir 1 tane afyon hedef fiyat yoktur nokta

8. Esas

Herkes afyondan bahsediyor ve çok çokta hoşuma gitmiyor açıkçası.Her konuşan gelip kağıda ortak olsa sıkıntı yok ama bu beklenti daha çok açıkçıların ve alttan mal toplamak isteyen fırsatçıların işini kolaylaştırıyorlar.O yüzden burada daha çok konuşarak fabrikanın açılış tarihini öne alma imkanımız yok.Açılacak mı açılacak kısmetse.Yoksa zaten 4-5 liradan maliyeti olanlar zaten artıda.8 lerden maliyeti olan ne yapsın.O yüzden yorum yaparken dikkatli olmak ta fayda var.Yoksa endex 76 binken 8 lira şimdi neden 7 lira sorularını soran bir sürü insan türetiriz.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 4/617 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •