Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

***NFIST***İSTANBUL SİLVER B TİPİ GÜMÜŞ BORSA YATIRIM FONU( Özel Durum Açıklaması (Borsa Yatırım Fonları) )
    KAP 27.04.2012 - 14:22

Fon Kurucusunun Unvanı : FİNANSBANK A.Ş.
    İlgili Düzenleme : Sermaye Piyasası Kurulunun Kurulu'nun 30.12.2004 arih ve 51/1746 sayılı kararının "Özel Durumlar" başlıklı bölümünün Seri VIII,No:54 Sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
    Özet Bilgi : "İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu" 'nun (GMSTR) hesaplanması hakkında bildirimdir

Kurucu olduğumuz "Finansbank A.Ş. Mali Sektör Dışı NFIST İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu" 'nun (NFIST) "İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu" 'na (GMSTR) dönüştürülmesi SPK tarafından olumlu karşılanmıştır.

NFIST işlem sırası 30.04.2012 tarihinde 2. seans sonrası işleme kapatılacaktır. GMSTR'nin ilk işlem günündeki (02.05.2012) baz fiyatı fon dönüşüm sürecinde bir NFIST katılım belgesi sahibi yatırımcıya iki adet GMSTR fon katılım payı verilmesi nedeniyle, NFIST'nin son işlem günü 2. seansta oluşan AOF'nin yarısı üzerinden hesaplanacaktır. 02.05.2012 tarihinde fiyatı bölünerek "İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu" 'na (GMSTR) dönüştürülecek "Finansbank A.Ş. Mali Sektör Dışı NFIST İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu" paylarına sahip yatırımcı hesaplarındaki paylarının %100 arttırılması işleminin kuruluşunuz tarafından mevcut dolaşımda olmayan paylardan karşılanarak yapılması için gereğini arz ederiz.

Esas

Gümüş fonunun alternatifi Kuveyt Türk tarafından çıkarıldı.
    GMSTR'den farklı olarak 1 pay 1 gram gümüşe denk gelmekte
    İmkb'nin duyuru linki ve içeriği aşağıdadır...

http://www.imkb.gov.tr/announcements...314224082.aspx

"İMKB 21 Mayıs Pazartesi “Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu” ile açılıyor

İMKB 21 Mayıs Pazartesi “Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu” ile açılıyor İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda Pazartesi sabahı seans, “Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu” ile açılacak.

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu” hisse senetlerinin Borsa’da işlem görmeye başlayacağı ilk gün olması nedeniyle sabah seansı öncesinde, İMKB İşlem Salonu’nda bir tören düzenlenecek.

Başkanımız İbrahim TURHAN, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Başkanı Mohammet Al OMAR, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah TİVNİKLİ, Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk UYAN ve Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Murat ÇETİNKAYA’nın yapacakları tören konuşmalarının ardından seans, saat 09.30’da yetkililerin gonga vurmasıyla başlayacak.

Borsa’da “SLVRP” koduyla, Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görecek olan “Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu”nun İMKB’deki ilk işlem günü töreni basına açık olarak gerçekleşecek.

Tören Programı:

21 Mayıs 2012, Pazartesi
    08.45 : İMKB Sergi Salonu’nunda buluşma
    09.15 : İMKB İşlem Salonu’na geçiş
    Tören Konuşmaları
    09.30 : Gong töreni ve seans açılışı"

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,862

Esas

gmstr slvrp ye göre daha hacimli bir fon görüntüsünde. slvrp de bazen 30 dk işlem olmadığı oluyor. tahtalardaki alıcı satıcı da gmstr deki kadar çok değil. bu nedenle gmstr yi tercih ettim.
    kötü günler için biraz kenara attım. hem çıkışlarda altından daha hızlı hareket ettiği için takibi daha çok sarıyor.
    birde bakır fonu çıksa biraz da ondan alırdım.
    ytd.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,862

Esas

Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    gmstr slvrp ye göre daha hacimli bir fon görüntüsünde. slvrp de bazen 30 dk işlem olmadığı oluyor. tahtalardaki alıcı satıcı da gmstr deki kadar çok değil. bu nedenle gmstr yi tercih ettim.
    kötü günler için biraz kenara attım. hem çıkışlarda altından daha hızlı hareket ettiği için takibi daha çok sarıyor.
    birde bakır fonu çıksa biraz da ondan alırdım.
    ytd.
    çıkışlarda altından çok daha hızlı hareket edip beni utandırmadı elhamdülillah. iyi getiri beklediğim bir hisse için biraz erken indim. kalanlara hayırlı kazançlar dilerim.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,862

Esas

Son 1 ayda %22 kazandırdı. hala benden başka 1 kişi bile bir yorum yazmamış. ben biraz erken çıktım ama kalanlara hayırlı olsun. böyle hisse senedi bile bulmak çok zor kıymetini bilemedik napalım kısmetimiz bu kadarmış. herkese hayırlı kazançlar dilerim.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Bugün enteresan bir durumla karşılaştım
    Sıklıkla gumustr fonu ile işlem yapıyorum, gumus fiyatlarını sıkı takip ederim.
    Gumustr fiyatı 9:50 itibarı ile alım satıma açık hale gelir ve gumustr nin kendi web sitesinden fiyatları anlık takip edebilirsiniz, kademelerin oynaması ise bir 30 sn kadar geriden geliyor, bu durumu ayrıca konuşmak iyi olur, avantajlı bir durum aslında
    Bugün cuma düşüşünden sonra bir lot gumustr fiyatı 11,80 civarında olması gerekirken, ki web sitesinde tam o fiyattaydı, saat 10 civarına kadar 12,18 gibi alakasız bir fiyatta kaldı, buda yaklaşık yüzde 3,5 kar demek. Bu fiyattan da sanırım 6-7 bin lot civarında işlem oldu. Mevzu saat 10 itibarı ile düzeldi ve fiyat 11,80 e indi.
    Merak ettiğim bu fiyattan satım yapanların herhangi bir geriye dönük kaybı olur mu? Her ne kadar sistemin açığından faydalansalar da yapılan illegal değil görüntü itibarı ile.

Esas

güvenli liman diye girdim iki haftada % 10 aşağı yaptı.sözde borsa düşüşünden etkilenmeyecektim.borsa kadar düştü bu ne iş.varmı gümüşün geleceği için fikiri olan dostlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by inatçı Yazıyı Oku
    güvenli liman diye girdim iki haftada % 10 aşağı yaptı.sözde borsa düşüşünden etkilenmeyecektim.borsa kadar düştü bu ne iş.varmı gümüşün geleceği için fikiri olan dostlar.
    off of.iş başa düştü.kimseden yorum yok.ben ben bari birşeyler yazayım.birileri okur öyle olmaz böyle olur der belki.

son düşüşün sebebi abd fed tutanaklarında q3 denilen para genişlemesinin azaltılacağı zamanla ortadan kaldırılacağı yönünde ibareler yazması.şimdi onlar böyle yazdı diye bunuda hemen şimdi yaparlar eyle.kargalar güler.fed bunu yazdı diye saros gibi birkaç spekülatör bunu kullandı.altın fiyatları yere çakıldı.tabi gümüşte.bizde yedik malesef.
    1900 dolara çıktığında altının onsu çevremde birçok kişi altın aldı.piyasa ile alakası olmayan kişilerdi.bunlar.ve hepsinin dilinde 2.500 ons altın fiyatı vardı.şimdi.dünya halkları altın alacak ve spekler onları silkelemeden fiyatı 2500 onsa çıkaracak ve dünya halklarına kıyak geçecekler.imkanı varmı.günahlarını vermez bu deyuslar.
    dolayısı ile 1900 den altın alan dünya halkları 1,550 onsa kadar şimdilik bir silkeleme geçirdi.belki 1,523 onsta bir destek var bu durum oraya kadar sürer.peki sonrası.
    abd nin parasal genişlemeyi sonlandırabileceğine ihtimal veriyormusunuz dostlar.abd ekonomisi durgunluk içerisinde.canlansın diye faiz sıfır birde felç olan bankaları kurtarmak için dolar basıyor.bizde özallı yılları hatırlayın para bastıkça tl değer kaybediyordu.değer kaybettikçe iç piyasa kısılıyor ihracat cazip hale geliyor bu şekilde 2002 ye kadar geldik..ve finalide 2001 krizi ile yaptık.yani abd ekonomisini canlandırmak adına para basmak zorunda.çünkü ekonominin can damarı bankalar ama batık durumdalar para ile desteklenmeli.ayrıca ihracatı değersiz dolarla arttırmak zorunda.yani matbuat çalışmak zorunda.bu işin abd tarafı.

avrupa,japonya,ingiltere,çin diyorki dünyanın tek açık göz ülkesi abd mi.matbadan para basıyor.işin kolayını bulmuş.biz kimin kızından aşağıyız,bizde basarız diyorlar.haklı olarak.e bukadar para basan ülke olunca mecburen paraların değeri düşecek büyük para sahipleri mecburen altın ve gümüş alacak.kendilerini korumak adına.
    bu para pasma işi bu ülkelerde ekonomiyi biraz canlandırsada gelişmekte olan ülkelerede risk iştahı artıp para girecek bu ülkeler de büyümeler hızlanınca ister istemez emtia denilen altın bakır gümüşe talep artacak birde artan bu taleple bu varlıkların değeri artacak.

şimdi deniliyor ki 1980 li yıllardada altın gümüş böyle çıkmış sonra dolara yeniden talep oluşmuş altın ve gümüşte sert düşüşler olmuş 20-30 yılda birdaha o fiyatlar görülmemiş tekrar böyle olursa.iyide 1980 li yıllarda japon ekonomisi böylemiydi,çin ve avrupa böylemiydi.yani abd nin artık rakipleri var.
    hatta ikiz kuleler vurulduktan sonra dünya 1 abd dolarının karşılığı olan altını abd den talep ettiğinde dolar karşılığı altının olmadığını anladı.dikkat edilirse o tarihten itibaren abd doları değer kaybetti.abd den kaçan para abd ekonomisini bu hale getirdi.kartopu misali 2002 den beri bu süreç büyüyor.çözümü o kadar kolay olsa idi taaa başlanğıçta bunu çözerlerdi.çözümü o kadar kolaymışta daha önce niye yapılmamış.

peki neden altın değil de gümüş:dünyada ki altın rezervi bu hızla gidirse 10 yıl sonra altının nesli tükenecek.tabi yeni rezerv bulunmazsa.buda altının yerini alacak maden şimdilik gümüş gibi geliyor bana.eğer tutarsa.gerçi nesli tükenen varlıklar daha değerlenir ama gümüş piyasalarda çok bilinmediği için ona yeterli talep te olmadı.halklar keşf edip gümüş talep etmeye başladığında daha çok çıkar kanatindeyim.

olaki bu yorum tutmadı bit pazarına nur yağdı ve dolar değerlendi.bu durumda gümüş altında %50 düştü zarar ettik bu durumda dolara kayan para gelişmekte olan ülkelerden çıkış yapacak dolar değerlenecek buda ister istemez bizim zararımızı kısıtlayacak böyle bir tabloda borsa çökecek elimizdeki varlıkla daha ucuza hisse senedi alma imkanı verecek.yani borsaya göre daha az kayıp demek.faiz haram gibi düşünürsek parayı başka korumua yoluda yok gibi.

tabi bu yorum uzun vadeli bir yorum.kısa vadede her fiyat herzaman mümkün.borsaların kuralı.

yat.tav.değil.kişisel düşüncem.
    Son düzenleme : inatçı; 21-02-2013 saat: 11:31.

Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •