Sayfa 4/190 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1514 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Esas

Buyume beklenenin cok ustunde,
    Cari acik beklenenin altinda,
    AB ile uzun bir aradan sonra ilk defa bir fasil acildi,
    AB ile vizesiz dolasim icin tarih alindi,
    Petrol duserek 30USD lere dayandi,
    Moodys kredi notumuzu dusurmeden yatirim yapilabilir seviyede birakti....

Ama....Borsamiz son yillarin dip seviyelerinde ve sert dususunu devam ettiriyor.
    Cok degil bundan 3-4 yil oncesinde bunlardan bir tanesi bile en az yuzde 2-3'luk yukselis getirirdi, bugun tersine yani eksiye gidiyoruz.
    Tuhaflikta sinir tanimiyor borsamiz!

Esas

.,,,yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Artık teknik meknik hak getire. Ortalamam 4,59 dur. Oraya kadar elime ne kadar para geçerse almaya devam. 4.58 de dahi görsem alıcam 4,59 da görsem almıcam. O derece yani. Borsada bu neyin kafasıdır anlayamadım. Geçen Gedik Yatırım Baş Ekonomisti ben yatırımcılara 76,000 den kademeli olarak alış öneriyorum diyordum, dedi. Kademesimi kaldı bu işin 69,000 olduk. Bari 68,000 olalımda rahatlayalım. Ne fed miş arkadaş ya! Adamın yapacağı artış bizimkisi gibi bir gecede 500 baz puan olsa amenna, yapacağı 3 ay da bir 10 baz bilemedin 20 baz puan artış. Piyasalar yıkılıyor. Bence gereksiz yere fazla fiyatlanmıştır. Alıma devam... YTD

Esas

Dolarda ciddi gevşeme var yarin arti açariz yatirim tavsiyesi degildir

Esas

Fed faiz artırdı, beklenti bitti. Bloomberght de hala borsa 67,000 oradan da 62,000 olucak diyen bir ekonomist var. Şaka gibi. Tamam dolar hayranısınız, elbirliği ile bist i 69,000 e getirdiniz dolar gerilerken hala bunları söylemek neyin kafası. Bir daha bloomberght gibi yanlı yayın izlemeyeceğim. DOLAR 3,10 olacak diyorlar. Sanırım yabancı fonların yöneticisi oldukları için ara kademelerde ufak ky dökmek istiyorlar ki tepelere hızla çıksınlar. Ama ben satmıcam onların blof yaptıklarını düşünüyorum. 67,000 e inerse ocak 15 maaşı ile alırız. Ama siz yabancılara ucuza mal vermicem. Borsa da para kazanmanın endişeyi ve krizi ucuza alıp, coşkuyu pahalıya satmaya öğrendik... YTD

Esas

Ersin Özince'den alıntı Banka hisseleri yerlerde sürünüyor

http://www.bigpara.com/haberler/ekon...yor_ID1428647/

Esas

Ersin Özince son derece haklıdır. Bankalar arasında sürünen iki bankadan birisidir, İş Bankası. Diğeri YKB. Özkaynaklarına bakın karlılıklarına bakın bu fiyatlamaları hak etmediklerini göreceksiniz. Bunun sebebi maalesef Türkiye'de para ve sermaye hatta tasarruf olmaması değildir. İnsanların eğitimsiz ve finansal okur yazarlıklarının olmamasıdır. Ayrıca 1980 lerde ve 1990 larda yapılan abidik gubudik ekonomik ve siyasi sıkıntılar Türk İnsanını Borsa dan soğutmuş ve saçma sapan yerlere yatırım yapar hale getirmiştir. Özallı yıllar ardından Çiller krizleri ve batan banka ve finans kuruluşları. Böylece bizim şirketler yabancıların ellerine kalmış şirketlerimizi satın almalarının yanı sıra karlarını da almaktadırlar. Böylece insanımız kendini dolara, altına, arsaya, araziye ve yada saçma sapan fiyatlar ile dairelere vurmuşlardır. Bugün Ankara Çayyolunda 125 m kare yeni bir daire 900,000 TL ye rahatlıkla satılıyor. Öyle bir durum ki bu yaz yaz anlatmakla bitmez. Diğer yandan Özkaynakları 28,000,000,000 TL yi aşmış her yıl ortalama 3,000,000,000 TL net kar eden bir banka PD/DD 0,6 lardan alıcı bulamıyor. Bu demektir ki sen İş Bankası hissesini 4,5 TL den alsan banka karlılığı ile bunu sana 6 yılda geri veriyor. Kaldı ki bu hisse Mahmut Jant Sanayii Ltd Şti yada Hıdır İplik Fab ltd şti değil ki İş Bankası. Diyorum ki İş Bankası büyüyemez ise senin aldığın o arazide para etmeyecektir, yada senin 900,000 TL ye aldığın dairede para etmeyecektir. Yada 2,000,000 TL ye aldığın dükkana kiracı gelmeyecektir gelsede ödemeyecektir diyorum anlayan yok ki. Diyorum ki şu an gayrimenkul kirasında hisse fiyatına göre İş Bankasının temettü getirisi daha iyi diyorum nafile. Öyle bişey ki bu önünüzde yaş pasta var. Birisi size bunun sürekli zehirli olduğunu söylüyor ve siz önünüzdeki ekmeğe talim ediyorsunuz. Siz tadıyor ve zehirli olmadığını anlatıyorsunuz ama o hala ekmek yiyor. Peki 900,000 TL ye aldığın daire ne kadar kira getiri diyorum babanın oğluna 1,500 TL ye hemen kiraya ver diyor. Şu an 4,62 den İş Bankası alsa her ay 3,000 TL kar payı alacak , anlamıyor. 900,000 TL yi 35 sene sonra çıkaracak bilmiyor. Yaw diyorum bu fiyatla İş Bankasının 0,01 ini alacaksın diyorsun o daire alıyor. Diyorum ki heryer daire, heryer para, heryer arazi, para her ay kazanılır, her an daire yapılır, inşaat çok bu ülkede bu olmasa diğeri diğeri olmasa berikini alırsın ama İş BANKASI bir tane başka İş Bankası yok bu daha değerli diyorum, vız geliyor tırıs gidiyor. Ankarada dere tepe ova bayır hendek çukur tarla arsa arazi plato kalmamış inşaat olmuş. İncik Boncuk konakları, Cincik mincik yalıları gibi ebleh şeyler ile uğraşıyoruz. Ama İş Bankasımızın %65 ini yabancı alıyor. Karınıda o alıyor. İşte çıktımıda PD/DD nin altına füze gibi geliyor. 4,33 oldu bu hisse. Borçlarını çıkınca yaklaşık 11 milyar dolar parası ve gayrimenkulleri var bu şirketin. TCMB nette 60 milyar doları varken... Ama 4,5 Milyar USD dan alıcı bulamıyor. Geldiğimiz noktaya bak. HIDIR İplik FAB. LTD ŞTİ. Adama al diyorum yok mevduat %10 veriyor diyor. Yaw be adam mevduat iyi ise bu yabancı mal mı mevduat almıyor hisse alıyor. O sebeble Ersin Özince akıllı bir adamdır. Aynı üniversitden mezun ODTÜ İşletme mezunu kafası basan bir adamdır. Onun için bu ülkede para vardır. Ama finansal okuryazarlık yoktur. O sebeble finansal okuryazar adamda bu borsada yanar. Bu hissenin olması gereken minimum rakam 28,000,000,000/4,500,000,000=6,22 TL dir. Daha altı olmaz. Bir inşatt yapıcaksınız size 85,000 TL maal olucak. Siz bunu sıfır karlar 85,000 TL ye satarsınız daha altına değil. Bunun gibi. O sebeble bu ülkeye "Eğitim gelmeden Para geldi" temel sıkıntı bu Özince hocam...
    Son düzenleme : selka07; 18-12-2015 saat: 23:42.

Esas

Bendede ortalama yeni girdiklerimde 4,69 ama daha önceden aynı oranda 4.95 den alıp 5.33 den sattıklarımın karı var onu işin içine katmıyorum. Katarsam maliyet 4,31

Sayfa 4/190 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •