Sayfa 4/81 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon
Arama sonucu : 643 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Hayvan haklari hemen Şİmdİ!

Duhul
    Nov 2004
    İkamet
    suadıye -- ....
    Gönderi
    4,302

Esas

[QUOTE=ayyan;2528629]Yaw boşverin Çin'i .. Bir yan komşu var bende, geçen sene zor tuttular beni.. 2-3 haftalık yavru köpeğime tekme salladı pis herif.. Neymiş, dolanamazmış! Allah'tan annemle babam vardı yanımda, birgün katil edecek böyle salaklar beni..

korumasız hayvanlara saldırarak kendını delıkanlı sanan o kadar cok zavallı var kı..
    Bır gun suadıye ıstasyonunda tren beklerken,karsı yonden gelmesıne 10 sanıye kalan bır trenın altına kedı yavrusunu tekmeleyerek atan bırını gormustuk.Allahtan hayvancagız kacabılmıstı.Ama o adam kardesım ve benden kacamadı..Bır daha boyle bır olay yapmaya cesaret edemıycek kadar sopa yedi..

Sadece hayvanlara degıl ınsanlara karsı da toplum olarak ozellıkle genclerde saldırganlık var.Bunun nedenı de enerrjılerını harcayacak spor alanlarının olmaması..

Esas

İnsan haklarından bahseden Avrupa'lıların bile hayretler içinde kaldığı Bursa Osmangazi Belediyesi'nin Bursalı hayvanseverlerin de büyük katkılarıyla gerçekleştirdiği hayvan barınağı ile bilgileri içeren bir haber.
    Tüm arkadaşlarımın Bursa'ya geldiklerinde yalnızca tarihi ve turistik yerleri gezmekle kalmayıp burayı da görmelerini isterim.

http://www.osmangazi.bel.tr/haberler/index.ASP?hid=782

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by gizemliduygular Yazıyı Oku
    İnsan haklarından bahseden Avrupa'lıların bile hayretler içinde kaldığı Bursa Osmangazi Belediyesi'nin Bursalı hayvanseverlerin de büyük katkılarıyla gerçekleştirdiği hayvan barınağı ile bilgileri içeren bir haber.
    Tüm arkadaşlarımın Bursa'ya geldiklerinde yalnızca tarihi ve turistik yerleri gezmekle kalmayıp burayı da görmelerini isterim.

http://www.osmangazi.bel.tr/haberler/index.ASP?hid=782
    Bursa'da beni bir yere götürdüler ama adı neydi hatırlamıyorum. Cumalıkızık'tan Bursa'ya dönüyorduk ağaçlık bir araizdeydi. Orası da iyiydi köpekler için. Beni al diyen bir tanesi vardı aklım onda kaldı

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Bursa'da beni bir yere götürdüler ama adı neydi hatırlamıyorum. Cumalıkızık'tan Bursa'ya dönüyorduk ağaçlık bir araizdeydi. Orası da iyiydi köpekler için. Beni al diyen bir tanesi vardı aklım onda kaldı
    Sayın balaban Bursa'ya gelirseniz sizi ağırlamaktan onur duyarız. Bursa çok büyümesine rağmen harika bir yerdir. Hele Nilüfer ilçemiz harikadır, kimse kimsenin işine karışmaz, komşuluk ilişkileri sağlamdır, kimse kimsenin etinde sütünde gözü yoktur. Sanatın, yeşilin ve doğanın kentine edebiyat söyleşilerinde tüm forumdaşlarımı beklerim.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Sayın balaban Bursa'ya gelirseniz sizi ağırlamaktan onur duyarız. Bursa çok büyümesine rağmen harika bir yerdir. Hele Nilüfer ilçemiz harikadır, kimse kimsenin işine karışmaz, komşuluk ilişkileri sağlamdır, kimse kimsenin etinde sütünde gözü yoktur. Sanatın, yeşilin ve doğanın kentine edebiyat söyleşilerinde tüm forumdaşlarımı beklerim.
    İnşallah.

Bursa'ya her yıl geliyorum.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,832
    Blog Yazıları
    1

Esas

Hayvanlara zulüm maalesef devam ediyor. Bildiğim kadarıyla İstanbul'da Beykoz bölgesinde durum hayli kötü. Evsiz sokak köpekleri ya zehirli kıyma ile öldürülüyor veya toplanıp ormana atılarak açlığa mahkum ediliyor. İşin başka bir tuhaf yanı da bu hayvanların genelde aşılı olmaları. Bu hayvanlar ormanda yaşayamazlar, kediler ve köpekler evcil hayvanlar sınıfındadır ve ancak insanların yerleşim bölgelerinde hayatlarını sürdürebilirler. Şehrin dışında nereye gideceğini bilmez bir şekilde ordan oraya yalpalayan köpekler görürseniz bunun belediyelerin yediği nanelerden olma ihtimali çok yüksektir. Aşağıdaki bağlantıdan konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

http://ehdkd.blogspot.com

Şu konuda bilgilenmekte yarar var: Son çıkan hayvan hakları yasasına göre hayvanların aşıları yapılıp kısırlaştırıldıktan sonra yaşadıkları alana bırakılmaları gerekiyor. Bu belediyelerin yükümlülüğü. Yalnız hayvanların üreme hızını kontrol etmek gerçekten güç. Bu nedenle gördüğümüz sokak hayvanlarının kısırlaştırılması için belediyelerden talepte bulunmakta tereddüt etmemeliyiz. Aksi takdirde çoğalmaları göze batıyor ve bu hayvanları yoketme yoluna gidebiliyorlar. Günümüz Türkiyesinde hala bu olabiliyor malesef. Bir de hayvanlar için sokaklarda köşelere su koymakla çok büyük iyilik yapmış olacağınızı hatırlatmak isterim. Yaz sıcağında bu hayvanlar susuzluktan hayli sıkıntı çekiyorlar.

Esas

Sanatın, yeşilin ve doğanın kentine edebiyat söyleşilerinde tüm forumdaşlarımı beklerim.
    Geçen hafta Balıkesirdeydim,çocuklar tutturdular abi Bursa'ya uğrayalım birer İskender yiyelim.Eh bende kıramadım,biz üç kafadar düştük yola.Şehre geldik,İskender yiyeceğizya tam 45 dakika araba içinde meşhur İskender'cinin yerini aradık.Bir ara bu arama işinden bıktım,yahu başka yerde yiyelim dedim bu İskender'i,ama nafile çocuklar abi sana orda yedireceğiz diyorlar başka birşey demiyorlar.Neyse ona sor,buna sor yeri bulduk ve meşhur İskender'lerimizi ısmarladık.İskenderler'i yeme işlemini icra ettikten sonra hesabı istedim.Üç İskender ve üç ayran için 72 ytl hesap geldi.Biz şimdi orda İskender'mi yemiş olduk?Yoksa başka birşeymi?Birdaha sefere gittiğimde yetkililerinin olduğu zamanı öğrenip ona göre gideceğim,onlara İskender ısmarlamak istiyorum,benden...

Esas

Alıntı Originally Posted by baron11 Yazıyı Oku
    .İskenderler'i yeme işlemini icra ettikten sonra hesabı istedim.Üç İskender ve üç ayran için 72 ytl hesap geldi.Biz şimdi orda İskender'mi yemiş olduk?Yoksa başka birşeymi?Birdaha sefere gittiğimde yetkililerinin olduğu zamanı öğrenip ona göre gideceğim,onlara İskender ısmarlamak istiyorum,benden...
    Saygıdeğer baron11

Sizler iskenderin yanında ayran içmekle iskender kebabından anlamamakla kendinizi ele vermişsiniz. Hocam iskenderin yanında şıra iyi gider. 72 Ytl'ye gelince orası lüks yerdir, olur böyle vakalar.
    Bir dahaki gidişinizde kılıç kalkan ekibiyle birlikte gidiniz oraya, ben de yanınızda olursam hesapta %80 indirim yaparlar.

Sayfa 4/81 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •