Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Arama sonucu : 43 madde; 25 - 32 arası.

Konu: SLVRP - Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. B Tipi SilverPlus Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Esas

GÜMÜŞ;Teknık analizı ne kadar dogru ama grafık yapısına gore sabredebılenler için onemli bir çıkış yapılme goruntusundedir.Üçgen formasyonun kısa vadeli yukselen trend destegınde ve RSI dada destek durumu var.Sert şekılde asagı kırılamdıkça yukseliş gelmek uzeredir.Son çıkış ve dsuelteme kafa karıstıran bir şekılde olmuş (genişleyen yassı) anacak sonucta duseltmenın sonundadır

http://666kb.com/i/cnkhcg2457htf2vxd.gif

Esas

sayın luxat SLVRP hisse ye talep olduğunda mı aşağı yukarı gidecek.yoksa.Türkiye de gümüş fiyatları düşerken yükselirken mi hareket edecek.Aydınlatırsanız sevinirim.Y.T.D

Duhul
    Jan 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,883

Esas

bence en uygun fon bu gümüş için.

Esas

Alıntı Originally Posted by Yurocan Yazıyı Oku
    sayın luxat SLVRP hisse ye talep olduğunda mı aşağı yukarı gidecek.yoksa.Türkiye de gümüş fiyatları düşerken yükselirken mi hareket edecek.Aydınlatırsanız sevinirim.Y.T.D
    silver live price adresinden 1 ons gümüşün anlık hareketini takip edebilirsiniz.. bu 31,1 gram gümüşün dolar cinsinden değeridir.. 1 gram gümüşün tl değeri için anlık ons gümüş fiyatı/31,1x dolar kurudur..
    bu değer 1 gram gümüşün gram tl fiyatıdır... kısaca gümüşün ve bu fonun değerini anlık ons gümüş fiyatı ile dolar kuru etkiler... fon değeri de bu paramaetrelere bağlı olarak değişkenlik gösterir..
    hisse senedi şeklinde borsaya kote yatırım fonlarınında dikkat etmeniz gereken husus karda satış yaparsanız karınızın yüzde 10u kadar spotaj kesintisi olur...
    bunun dışında borsaya kote hisse senedi şeklinde yatırım fonları açılış ve kapanış seanslarında işlem görmezler..

Esas

İyi zarar ettim bu fonlarinda hisse senetlerinden farki yok endekse guvenemedim silver aldim1-35 ten keske hisse alsaydim simdi kardaydim

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Merhaba emtiacılar

Gümüşe ve altına olan talep çok az, buna paralel forumun bu sayfası da epey sessiz

Bu benim için çok önemli bir gösterge çünkü ne zaman bir şey unutulmuşsa ya da herkes ondan ümidi kesmişse o şey parlayıveriyor. Aynı şeyi gümüş için de söyleyebilirim. 1,4'lü fiyatlardan bir miktar fiziki alıp satmıştım da uğraşmaya değmiyor, alan satan çok az olduğundan yüksek makasla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Diğer fonun avantajı likiditenin daha yüksek olması ama bu gram işi insana ayrı bir şevk veriyor bence

Daha ağırlıklı hisse tutmama rağmen onları hedge etme amacıyla gümüş biriktirmek de mantıklı geliyor. Malum herkesin beklediği bir kriz var ve böylesi bir durumda emtia değerlenir diye umuyorum.

Ons bazında 3 yıldan fazladır yatırımcısını üzüyor, 28-30'lu fiyatlarda iken buradan alınmazsa nereden alınır diyenleri göremiyoruz artık, hele hele fiyat 16'lara düşmüşken. Yılmışlık var çoğu yatırımcıda farkediliyor, fiziki talep de bu yüzden az.

12 yıllık yükselen trend desteği olarak 12,80 fiyatı görüyorum. Olumsuz bir senaryo ile 2016 başında bu seviyeye indiğini ve dolar/tl kurunun da 2,5 olacağını var sayarsak 1,02 TL/grama kadar bir geri çekilme yaşayabilir gibi duruyor. Bu benim kafamdaki maksimum senaryo. Gümüş fiyatı daha fazla düşmese sırf kur hareketinden dahi kar ettirebilir. Alış nedenlerimden biri de bu.

Orta-Uzun vadeli biriktirmeye bugün başladım, herkese bol kazançlar, saygılar...

Esas

Biz zarar ettik o zaman sattip 1-02 mi beklesek ama bunun cikarma maliyeti bile 16 dolar diyorlar aldim iyide topladim halada aliyorum 3:5 elimde 2 tl olmadan satmam subat mart hareket eder

Esas

Fonun yapicisini anlamadim fonu terketmisler pay degeri 1*30 kapanis 1*28 boyle olmazki isin ozu cok sikintili bir tahta borsa zaten sikinti birisine dusmanligin varsa borsaya alistiracaksin fonuda hisseside hepsi husran

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •