Sayfa 4/170 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1360 madde; 25 - 32 arası.

Konu: IMKB30 varantları

Esas

valla ben de aynı şeyi merak ediyorum 31,12,2010 vade sonu tarihli işbankası ISBAA VE ISDAB aldım şimdi 31,12,2010 olunca ne olacak satmazsam bi söyleyin bakalım.paramım hepsi gidecekm i yksa bana o kadar işc mi verecekler

Esas

arkadaşlar bu varant piyasası cok tehlikeli.dikkatli olmak lazım.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

varantlar tüm paranızla gireceğiniz hisseler değildir. 4 işgünü içinde %80 kayıp yaşatabilirler.

"varant nedir?" başlıgında bunların ne oldugu, nasıl kullanıldıgı sayfalarca yazıyor; biraz gayretle öğrenebilirsiniz. yazdıgımız şeyleri sırf okumaya üşeniyorsunuz diye burda tekrar etmeyelim.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Esas

Alıntı Originally Posted by ersencan Yazıyı Oku
    valla ben de aynı şeyi merak ediyorum 31,12,2010 vade sonu tarihli işbankası ISBAA VE ISDAB aldım şimdi 31,12,2010 olunca ne olacak satmazsam bi söyleyin bakalım.paramım hepsi gidecekm i yksa bana o kadar işc mi verecekler
    arkadaşım ben biraz araştırdım ve şu sonucu çıkardım.yalnış bilgilendirmekte istemem eğer yanlışım varsa jondowes arkadaşım düzeltsin lütfen.şimdi bizim aldığımız varantlar isctr nin varanı.buda demek oluoki vade bitiş tarihinde isctrnin hisse fiyatı önemli.yani aldığın varantın kullanım fiyatına bakcan isctrnin değerine bakcan ve aradaki fark kadar brüt olarak varantına para ödenecek.neti ise o çıkan brütten o anki varant değerini çıkarcan.ona göre kar zarar durmun ortaya çıkacak.
    yazdığım şeyler y.t.d dir.yanlışlarım olabilir sadece kendi araştırmalırım sonucu şahsi fikrimdir.

5. Esas merhaba

Alıntı Originally Posted by alpialp Yazıyı Oku
    arkadaşım ben biraz araştırdım ve şu sonucu çıkardım.yalnış bilgilendirmekte istemem eğer yanlışım varsa jondowes arkadaşım düzeltsin lütfen.şimdi bizim aldığımız varantlar isctr nin varanı.buda demek oluoki vade bitiş tarihinde isctrnin hisse fiyatı önemli.yani aldığın varantın kullanım fiyatına bakcan isctrnin değerine bakcan ve aradaki fark kadar brüt olarak varantına para ödenecek.neti ise o çıkan brütten o anki varant değerini çıkarcan.ona göre kar zarar durmun ortaya çıkacak.
    yazdığım şeyler y.t.d dir.yanlışlarım olabilir sadece kendi araştırmalırım sonucu şahsi fikrimdir.
    bak arkadaşım elindeki alım varantları hiç merak etme neden mi google varant.db yaz doçenin sitesine gir orada ürünler var hesap makinasını aç sayfayı aşağı kaydır varantın şimdiki değerini göreceksin tarihi 30,12 getir ve varantın değeri ve içsel değerini göreceksin içsel değeri eğer 0 gözüküyosa o varant vade tarihinde sıfırlayacak orada örnek garanı 9 a getir varantın vadesini 30,12 getir içsel değer yine sıfırsa garan 9 tl dahi olsa o varant sıfırlayacaktır

6. Esas

ben baktım alım varantı 8 ve altı fiyatlarda sıfırlıyo satım varantı ise 7,5 ve üstü fiyatlarda sıfırlıyo garanı öyle bir noktaya getirmişler ki vade sonunda her iki varatıda bu dayanak varlık yani garan bu fiyatlarda kalırsa sıfırlıyo bu işde bir oyun var yoksa garanı doçemi indirdi çünkü her iki varantta sıfırlayacak gördüğüm kadarıyle

7. Esas

yani kazanan kasa olacak arkadaşlar

Esas

ama o hesaplamada varantın bugünün fiyatı sabit duruo.dayanak fiyatı değişmeden o günkü varant fiyatıda burda etki etmiyomu?bu verilerin hepsinin sabit kaldığını farzetsek varant fiyatı değişse yine sıfırlanabilir

Sayfa 4/170 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •