Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 30 madde; 25 - 30 arası.

Konu: Hasta ve doktor İlİŞkİlerİ

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by Halil64 Yazıyı Oku
    Doktorlara saygım sevgim sonsuz, Allah ne muhtac etsin ne eksik ama fiyat konusunda çok acımasızlar maalesef.
    Bir özel muayene 250 TL. çeyrek milyar eski parayla. Bu kadar da olmaz ki...
    Doğru söylüyorsun çok tabii

Bir padişah varmış bir de çok sevdiği kılıcı. Kılıç yamuluyor, işini çok iyi yapan bir kılıç ustasına götürüyorlar kılıcı usta eliyle düzeltiyor, bir kese de altın istiyor. Aaa! diyorlar ne kolaymış biz de düzeltebiliriz bir kese altın olurmu. Usta kılıcı yamultup geri veriyor, buyrun düzeltin diyor.

Kılıç ustası eliyle şöyle şöyle yapıp kılıcı düzeltebilecek hale kaç yılda geldi ona bakmak lazım.

Sadece rakam olarak görürsek fazla görünür. Çocuklar üniversiteye girebilmek için çok fazla çalışıyorlar sürmenaj oluyor bazıları, saçları dökülüyor daha üniversiteye başlamadan.
    Sonra 6 yıl okuyorlar, kadavralar cabası. Sonra stajdı uzmanlıktı hayat boyu eğitim devam ediyor. Eh 250 lirayı da her doktor almıyor.

Hastalığına çare buluyor bunun bedeli yok işte.

2. Esas

evet katiliyorm sizesn balaban
    hep solenen ..... doktora bak 5 dk muayene etti su kadar para aldi ........ yalnis... 5 dk deiil, bir ömür emek + 5 dk )

sn basbakan dedi yaaaa .... bu doktorlar cok para kazaniyor ...... yine yalnis ........ kamuda calisan pratsiyen hekim ve uzman hekim maaslarina bakin inanmiyacaksin..... sadece belli profesor ve docent kesimleri ozel sektorde ve ozellikle İST ve ANK da ciddi paralar kazaniyor olabilir ..... sizce bu dogal deil mi .... yani kochol veya buyuk bi sirket ceo su az mi kazaniyor ...... ayrica adi ustunde ozel sektor .....baska bi acidan bakalim .... bi doktor sizce basbakan olabilir mi ? ....bence olabilir..... peki bi basbakan birakin doktorlugu bi dikis atabilir mi ?!!!!!...... insafli olmak lazim .....hayatta sagliktan daha degerlisi yok ve bence paha bicilemez .... en degerli seyiniz emanet ettginiz kisi az kansin demek dogru deiil
    bir omur vererek topluma hizmet veren tum meslek gruplarini saygi ile selamliyorm ( doktor, hemsire, ogretmen, polis vs....)

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    19,321
    Blog Yazıları
    45

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Doğru söylüyorsun çok tabii

Bir padişah varmış bir de çok sevdiği kılıcı. Kılıç yamuluyor, işini çok iyi yapan bir kılıç ustasına götürüyorlar kılıcı usta eliyle düzeltiyor, bir kese de altın istiyor. Aaa! diyorlar ne kolaymış biz de düzeltebiliriz bir kese altın olurmu. Usta kılıcı yamultup geri veriyor, buyrun düzeltin diyor.

Kılıç ustası eliyle şöyle şöyle yapıp kılıcı düzeltebilecek hale kaç yılda geldi ona bakmak lazım.

Sadece rakam olarak görürsek fazla görünür. Çocuklar üniversiteye girebilmek için çok fazla çalışıyorlar sürmenaj oluyor bazıları, saçları dökülüyor daha üniversiteye başlamadan.
    Sonra 6 yıl okuyorlar, kadavralar cabası. Sonra stajdı uzmanlıktı hayat boyu eğitim devam ediyor. Eh 250 lirayı da her doktor almıyor.

Hastalığına çare buluyor bunun bedeli yok işte.
    İşin eğitimini, geçmiş kısmını da düşünüyorum, hepsi aklımda Balaban Hanım ama günümüz koşullarında biraz daha makul olmalı diyorum.
    Doktorlar da haklı biz de haklıyız yani...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by Halil64 Yazıyı Oku
    İşin eğitimini, geçmiş kısmını da düşünüyorum, hepsi aklımda Balaban Hanım ama günümüz koşullarında biraz daha makul olmalı diyorum.
    Doktorlar da haklı biz de haklıyız yani...
    En başta doğru söylüyorsun dedim

Esas

Doktor: "Yarın yeniden gelmeniz gerek tetkikler için" [sgk gereği, "bir gün" içinde istenebilecek tetkikler sınırlıdır artık],
    Hasta: "aman doktorum, bizim burada kalacak yerimiz yok, bize yer ayarlayın o zaman !!!"

^
    hala 'hasta bakan' arkadaşların aktardıklarından...

.

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    K.Maraş
    Gönderi
    172

Esas

Doktor-hasta ilişkisi aynaya benzer.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız