Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Arama sonucu : 47 madde; 25 - 32 arası.

Konu: yanlış mı yaptım acaba?

Esas

küçük çocuklara parayla ölçütlenebilen mutluluklar vermek ne derece doğru bilemiyorum...

Esas

Sn.adnanfd, kızınız ilk gün boncukları satamayınca hayatın her zaman istediği gibi gitmediğini anlamış. İkinci gün ise tekrar tezgahın başına geçmiş ve yılmayınca istediğini elde edebildiğini anlamış. Bence o yaşta bir çocuk için 1 günlük hayal kırıklığı yeterli. Yani bana göre ikinci gün aynı hayal kırıklığını yaşatmamayla iyi etmişsiniz... Ancak bundan sonrası daha da önemli. İstediğini elde ettiğinde maymun iştahlılık yapıp tezgah olayını bir kenara mı bırakacak yoksa başarısını devam ettirmek için hayat mücadelesine devam mı edecek???
    Hikayenin devamını bekliyoruz efendim...!!!

Esas

Konuyla direkt ilgili olmamakla birlikte hergün binlerce gençle aynı ortamı paylaşan bir eğitimci olarak tüm ebeveynleri uyarmak istiyorum. Biz çektik, çocuklar çekmesin! ya da biz yaşamadık, onlar rahat etsin yaklaşımı hemen tüm ebeveynler için geçerli. Her şeye çocukluğundan itibaren fazlasıyla ulaşan birey doyumsuz oluyor. Sn . Gemicinin belirttiği gibi gelecekte onları mutlu etmek mümkün olmuyor. Yaşamdan beklentileri kalmıyor. İntihar dahil istenmedik yaşantılara yönelenlerin oranı hiçte az değil.

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor mesleği. Onlara önem verin ama doğal olun. Yapmanız gerekenden fazlasını yapmayın. Onları mutlu edecek girişimlerde bulunun ama bunu kendinize bir görev edinmeyin. sn. Soros'un belirttiği gibi yaşamı olduğu gibi öğrenmesini sağlayın. Her gün kuru fasulye yenmeyeceği gibi her gün gülünmezde. Ağlamakta yaşamın renklerinden biri ve acıyı tanımazsa mutluluğun tadını alamaz.

Yerinizde olsam izler ama müdahale etmezdim.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,716
    Blog Yazıları
    4

Esas

Alıntı Originally Posted by ilkeemlak27
    iyi bir kişilik verebilmişsek bence 15 inden sonra başka şeye ihtiyaçları olmaz zaten. onlar bizi mutlu ederler.
    bazen diyorum daha ne verseydim...artık kontrol dışında kendi kaderini tayin etmek istiyor 17,5 yaşında ve lise 3 te

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas öpücük

<<<Kızım bu kartonları ve ambalaj kaatlarını neden böyle kesip sarf ediyorsun yazık değil mi?
    Beş yaşındaki kız babasına
    <<<Ama babacığım sana hediye hazırlamıştım.
    demiş.
    <<<Ne hediyesiymiş o?
    Küçük kız elindeki kutuyu babasına uzatmış.
    Baba dikkatle kutuyu açınca içinin boş olduğunu görmüş.
    <<<Aptal kızım bu boş bir kutu hani hediye vardı?
    <<<Ama babacığım ben onun içini öpücüklerimle doldurmuştum.
    Adam söylediğine bin pişman kızından özür dilemiş ve o kutuyu masasında saklamış aklına geldikçe kızını öpücüklerinden almış.
    Çocuklar çok düşünceli ve hislidirler onları sizin hareketleriniz yönlendirir....

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    gaziantep
    Gönderi
    421

Esas

Alıntı Originally Posted by gemici
    bazen diyorum daha ne verseydim...artık kontrol dışında kendi kaderini tayin etmek istiyor 17,5 yaşında ve lise 3 te
    sevgili dostum.
    endişeni anlayabiliyorum ama doğanın kanunu bu.günü gelince kuşlar nasıl kanat çırpmayı,sonra uçmayı ,ardından yuvadan ayrılmayı biliyorlarsa bizde de aynısı. sen de çocuğunu artık sadece gözleyip kollamalı,gerektiğinde hatalarını ve doğrularını vurgulamalısın. ancak artık kendi ayakları üzerinde duracaktır ve olması gereken de budur.
    saygılarımla.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    https://www.facebook.com/htgyhy
    Gönderi
    11,716
    Blog Yazıları
    4

Esas

haklısın sanırım ilke

Esas

20 ytl fazla kaçmış .....bence daha gerçekci bir para kazansaydılar daha güzel olurdu...bir anda o yaşta bir çoçuğa bence 20 ytl fazla....ama güzel bir davranış...çok güzel düşünmüşsünüz helal olsun size.....ve bütün ailelere herşeye rağmen bütün anne babalar kendilerincede olsa çoçuklarının hep iyiliğini düşünür....

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •