Sayfa 41/473 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3782 madde; 321 - 328 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

Esas

kardes pasabahce satisi derken; araziye ne yapilip satilacak ou sormak istedim...yoksa torunlar'in elindeki araziler hicbir sirkette yok; bunu cok iyi biliyorum

Esas

su anda pasabahce arazisinin degeri en az 1 milyardir...istanbulda boyle bir yer yok cunku

YTD degildur...sahsi fikrimdir

Esas

Alıntı Originally Posted by ertunga77 Yazıyı Oku
    su anda pasabahce arazisinin degeri en az 1 milyardir...istanbulda boyle bir yer yok cunku

YTD degildur...sahsi fikrimdir
    bu arada pasabahce arazisi "49" yilligina kiralanmistir...yani mulkiyeti tamamen alinmamistir...

Esas

değerli bir üyenin yazısı var aşağıda...iyice okumak lazım...

ÖNCELİKLE BELİRTEYİM HERKESİN YATIRIM YAPMA VEYA YAPMAMA GÖRÜŞÜNE SAYGIM VAR!!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Benim anladığım biz ky'lar borsa'yı kumarhane olarak görmemizden kaynaklanıyor...

Oysa borsa bir tasarruf birikim biriktirme yeridir biz ky'lar için...

İnsanlar tasarruflarını ilerki yılları için ak akçe kara gün misali birikim yaparlar...

Bu birikimleri gelir düzeyine göre değişir bazı insan 100 TL birikim yaparken bazıları 1000 TL yapabilir...

Bazı insanlarda hiç birikim yapmazlar har vurup harman savururlar geleceğini hiç düşünmezler...

Borsa'da önemli olan biz ky'lar için birikim yapmaktır al sat yapmak değildir...

Bu demek değildirki hiç al sat yapmamak aldığımız hisse iyi bir getiri yapmış isi kâr realizasyonu tabiki yapılabilir..
    --------------------------------------------------------------------------------------------

Borsa'da uzun vade ve kısa vade üzerine yatırım yapılmalı...

Uzun vade yatırımını en az 5 yıl planlamalı...

Hisse senedi alım satımı yapıyorsun diye kendini i.m.k.b'nin en akıllısı sanma!!!

Kaybettiğin zaman sakın başkalarını suçlama hisse'yi alıp satan sensin!!!

Borsa'dan sakın korkma! Borsa bazılarına çok iyi para kazandırır...

%99'u içinse para kaybetme yeridir...
    ----------------------------------------

Ne demişler? ak akçe kara gün içindir...

Bu dünya'da yaşarsan ihtiyarladığında'da güneşin doğup dünyanın yeniden kurulacağını bil...

Geleceği için bir adım atmayan insan ihtiyarlığında bin adım atar...

Son söz borsa akıllı insanların geleceğini biriktirir...

Sormuyor ki bilsin; sorsa bilirdi. Bilmiyor ki sorsun; Bilse sorardı.
    HİSSESİNİ SATAN... 10 SENE SONRAKİ GELECEĞİNİ SATAR.

Esas

9 gün önceki al sinyali devam etmekte... http://www.borsanaliz.com/index.php?...=96&Itemid=201

Esas

Basın Bülteni – 16 Kasım 2012

“Bulvar Samsun AVM” 2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nde Finale Kaldı...

Türkiye’nin önde gelen iki önemli AVM yatırımcısı Torunlar GYO ve Turkmall tarafından hayata geçirilen Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi, ticari gayrimenkul alanın en prestijli ödüllerinden “2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri”nde finale kaldı.

Atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası’nın Torunlar GYO ve Turkmall tarafından renovasyonu ile hayata geçirilen Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi uluslararası AVM oskarlarında finale kaldı. Bulvar Samsun, Uluslararası Alışveriş Konseyi tarafından organize edilen “2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri”nde ‘Yeni Geliştirilen Projeler’ kapsamında finale kaldı. Bulvar Samsun AVM, Avrupa’nın en en iyileri arasında “Medium” kategorisinde İtalya ve Almanya ile birlikte finalde yarışacak. 8 farklı ülkeden 12 finalistin 7 ayrı kategoride değerlendirildiği sektörün en prestijli ödüllerinde kazananlar 17-18 Nisan 2013’de Stockholm’de yapılacak ICSC Avrupa Konferansında açıklanacak.

Torunlar GYO ve Turkmall tarafından geliştirilen ve 2012 yılının Temmuz ayında hizmete açılan Bulvar Samsun, önemli kentsel yenileme projeleri arasında yer alıyor. Ulusal ve uluslararası 45 önemli markayı aynı çatı altında buluşturan Bulvar Samsun, restoranları, avlusu, kafeleri, ofis ve kültür merkezi ve sosyal ve kültürel alanları ile Samsun’a yeni bir bakış açısı ve buluşma yeri kazandırdı.

Yarattığı istihdam ile de Samsun’daki ekonomik hayatı canlandıran Bulvar Samsun AVM aynı zamanda şehrin kültürel ve sosyal dönüşümüne de katkı sağlıyor.

Basına Bilgi için:
    Saydam İletişim ve Etkinlik Yönetimi
    Habibe Aloğlu – Ayşin Kaymaz
    0 554 289 49 05 – 0 552 343 84 23

http://torunlargyo.com.tr/haberler.html

Esas

bu ihaleye torunlar gıda da katılmıştı...

Gediz ihalesinde büyük şok!

Gediz Elektrik Dağıtım ihalesinde en büyük teklifi verdiler ama...

www.borsagundem.com

20.12.2012 - 14:06

İzmir ve Manisa illerini kapsayan Gediz Elektrik Dağıtım ihalesine Tümaş ve Karaçay ile birlikte en yüksek teklifi Elsan verdi. Elsan kamu ihalelerinden yasaklı Bereket Enerji'nin grup şirketi.

Kamu ihalelerinden yasaklı olan Bereket Enerji, grup şirketi Elsan ile İzmir ve Manisa illerini kapsayan Gediz Elektrik Dağıtım özelleştirmesine girerek en yüksek teklifi verdi. Gediz Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 1 milyar 231 milyon dolarla Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu verdi. Elsan’ın içinde olduğu Bereket Enerji, 16 Ağustos 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 6 ay boyunca tüm kamu ihalelerinden yasaklı hale gelmişti.

6 ay yasaklı!

Vatan'ın haberine göre İzmir ve Manisa’nın elektrik dağıtım faaliyetini yürüten Gediz Elektrik İhalesi’nde 10 firma yarıştı. En yüksek teklifi veren girişim grubundan Elsan ise Bereket Enerji’nin grup şirketi. Bereket Enerji ise 16 Ağustos 2012’deki Resmi Gazete’de ihalelerden yasaklı hale getirildi. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre Adalet Bakanlığı Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bu kararı aldı. Bereket Enerji, 7 Mayıs’ta Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun yaptığı ‘serbest piyasadan elektrik enerjisi alımı’ ihalesini kazandı. Ancak şirket ihaleyle ilgili sözleşmeyi imzalamaktan vazgeçti. İhale daha sonra iptal oldu. Bunun üzerine de Kamu İhale Kanunu’nun 58. maddenin 2. fıkrasına göre tüm kamu ihalelerinin Bereket Enerji’ye 6 ay süreyle yasaklanması kararı çıktı.

Ortak şirketi de yasaklı

Kamu İhale Yasası’nın ilgili 58’inci maddesinde; “...Haklarında yasaklama kararı verilen tüzelkişilerin şahıs şirketi olması halinde şirket ortaklarının tamamı hakkında, sermaye şirketi olması halinde ise sermayesinin yarısından fazlasına sahip olan gerçek veya tüzelkişi ortaklar hakkında birinci fıkra hükmüne göre yasaklama kararı verilir. Haklarında yasaklama kararı verilenlerin gerçek veya tüzelkişi olması durumuna göre; ayrıca bir şahıs şirketinde ortak olmaları halinde bu şahıs şirketi hakkında da, sermaye şirketinde ortak olmaları halinde ise sermayesinin yarısından fazlasına sahip olmaları kaydıyla bu sermaye şirketi hakkında da aynı şekilde yasaklama kararı verilir” hükmü de yer alıyor.

Karar aslında 10 Temmuz’da çıkmış

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün Bereket Enerji’ye getirdiği yasaklama kararı aslında 10 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Ancak bu ilanda yanlış bir yer işaretlendi. Bunun üzerine 16 Ağustos tarihinde yeniden ilan verildi. Yanlışlık yapıldığı belirtildi.

Özelleştirme ihaleleri ise Kamu İhale Yasası dışında. Özelleştirme Yasası’nın 12. maddesine göre İhale Yasası özelleştirme ihalelerinde uygulanmıyor.

Esas

Spek basmaya devam edıyor...daha nereye kadar?? Mızrak çuvala sığmıyor sayın sayın spek!!

Sayfa 41/473 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •