Sayfa 41/51 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
Arama sonucu : 408 madde; 321 - 328 arası.

Konu: ADANA - Adana Çimento A

1. Esas

Alıntı Originally Posted by mng_erc Yazıyı Oku
    Kredi derecelendirme kuruluşlarıyla ülkemize yönelik başlatılan finansal saldırılardan ekonomimizin zarar görmemesi adına vatanını milletini seven patronları hisselerine sahip çıkmaya davet ediyorum.
    Ülkemizde gerçekten de Para çok zor kazanılıyor; bunun yanında kazanılan Para da nice tavizler verilerek Birikim, haline getirmek için var gücümüzle mücadele ediyorum/ediyoruz. Bu itibarla Üç kuruş paramı, T.C şartlarında sokağa atmam ! Kusura bakmayınız.
    Takibi ki Miras yediler, bir şekilde havadan gelir kaynağı olanları hariç tutuyorum.

Diğer yandan Askeri Darbeyi; yapanları lanetle kınıyorum. Çünkü Ekonomiye, Ülkenin itibarına düzeltilmesi mümkün olmayacak zararlar verdikleri için LANETLİYORUM.

Ayrıca Gezi olaylarından tutun, 17-25 Aralık mini Siyasi krizden, Başbakanın ani değişimi ve Anayasa referandum vede Çözüm sürecinden kaynaklanan Politik risklerin üzerine son yaşanan Askeri Darbe tarzında politik olaylara tarafsız bir şekilde göz önüne alındığında Kredi Derecelendirme Kurumlarının not indirimi hakikaten yerinde bir karadır. Ben, elin kredi derecelendirmesinin Avukatlığını kesinlikle yapmam ! Ancak sezar'ın hakkını sezar teslim etmek gerekir.

Esas

hisse darbe günündeki fiyatına geldi, hayırlı olsun. moody's not indirmezse biraz daha yükselir inşallah. yakında açıklanacak bilanço da iyi gelirse demeyin keyfimize

Esas

2016 6 aylık net kar: 74.084.560 TL

2015 6 aylık net kar: 79.052.638 TL

Hayırlı olsun...

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    5,784

Esas

HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-İş Yatırım, Adana Çimento için 7,60 TL hedef fiyat ile 'TUT' tavsiyesini korudu

İş Yatırım, Adana Çimento için 7,60 TL hedef fiyat ile 'TUT'
    tavsiyesini korudu.
    İş Yatırım'ın ( www.isyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda
    şöyle denildi:
    "Adana Çimento 2Ç16’de beklentilerin üzerinde ancak yıllık bazda
    %18 düşüşle 37 milyon TL net rakamı açıkladı.Satış gelirlerindeki
    düşüş ile amortisman giderlerindeki artış 2Ç16 net karındaki
    gerilemenin ana nedenleri olarak gösterebiliriz. Akdeniz bölgesindeki
    artan üretim kapasitesi nedeniyle satış hacminde yaşanan gerileme
    2Ç16’de şirketin cirosunun beklentilere parallel olarak yıllık bazda
    %12 düşüşle 106 milyon TL’ye düşmesine neden oldu. Yılın ilk altı
    ayında toplam satış hacmi %13 geriledi. FAVÖK rakamı 2Ç16’de
    beklentilerin üzerinde ancak yıllık bazda %10 düşüşle 38 milyon TL’ye
    gerilerken FAVÖK Marjı ise 2Ç15’deki %34.6’dan düşen petrokok
    maliyetleri nedeniyle 2Ç16’de %35.7’e yükseldi. Yıllık bazda
    gerilemeye işaret etmesine rağmen Adana Çimento’nun beklentilerin
    üzerinde gerçekleşen 2Ç16 mali sonuçlarına piyasa tepkisinin olumlu
    olabileceğini düşünüyoruz. ADANA için hisse başına 7.60 TL hedef
    fiyatımız ile TUT tavsiyemizi koruyoruz."

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    5,784

Esas

*deniz yatırım, adana çimento için hedef fiyatını 6,55 tl'den 6,85 tl'ye yükseltirken, 'tut' tavsiyesini korudu

Esas

başladı gene darbe girişiminden sonra oyak çimentoları satılacak mı dedikoduları...........

dün başbakanın "ordu askerlik mesleği dışındaki hiçbir faaliyetle uğraşmayacak asker askerliğine bakacak aynı batıdaki gibi yapılacak batıda askeriyenin vatan savunması dışında şu işle bu işle uğraştığını göremezsiniz bizde de öyle olacak"...........

demeçlerinin ardından herkes oyak sanayii faaliyetlerine devam edemez çimentolar satılır satılırsa ne olur.........?? dedikoduları başladı.........

yav satılırsa da satılır.............

piyasa bir satış girişimini dahi koklasa ne olur biliyomusunuz................??

adana a grubu bir anda 30 liraya kadar speküle edilir b ve c grubu da onu takip eder...............

niçin 30 liraya kadar speküle edilir ...........??

oyak çimento fabrikalarını topyekün satışa çıkarmaz ........!

hepsini değerinin en zirvesinde ve her değerli fabrikasını tek tek satışa çıkarır ve en yüksek fiyatı hedefler.........

her bir fabrikası bulunduğu o şehrin sosyo ekonomik hayatının tümünü ifade edebilecek büyüklükte bir katma değere sahiptir çünki..........

çünki tüm ek tesisleri ve iştirakleri hissedarlıkları da hesaba dahil edilir ki muazzam bir büyüklüktür belki daha da yukarı çıtada fiyatlanır nereye gideceğini bilemeyiz........

yani tahtaya bir anda panik yığılmalarla afyon benzeri bir kartopu etkisi yaşayabiliriz..............!

yani yine siz kazanırsınız...............!

oyak dendiğinde türkiyenin en büyük çimento kartelinden bahsediyoruz şaka değil...............
    Son düzenleme : BUZ; 03-08-2016 saat: 22:43.

7. Esas

Geçen seneye göre kardaki düşüş hakkında ne diyorsunuz

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,324

Esas

Alıntı Originally Posted by tkckyldz Yazıyı Oku
    Geçen seneye göre kardaki düşüş hakkında ne diyorsunuz
    Normal...
    Geçen yıla göre satışlarda azalma var.Ancak;yine de 7.17 FK çok iyi.

Sayfa 41/51 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •