Sayfa 471/521 İlkİlk ... 371421461469470471472473481 ... SonSon
Arama sonucu : 4161 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Esas

Alıntı Originally Posted by yucin Yazıyı Oku
    Çıkartır zararı Alp merak etme sennn.....
    büyük hareket yaparsa SODA arkasından bakar diğerlerinin baktığı gibi ytd,

2. Esas

Alıntı Originally Posted by hırslı Yazıyı Oku
    Neyse 10 üzerini görünce kimler uzuncu belli olur.

İĞNE DELİĞİNDEN HİNDİSTAN'I GÖRDÜM.
    2 hafta olmadı foruma yazalı ayrıca zamanla tanırım sizi,

Esas

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    büyük hareket yaparsa SODA arkasından bakar diğerlerinin baktığı gibi ytd,
    Hırslı arkadaşta zaten hisse varmış Alp cim olmayanlar düşünsün heh.....

4. Esas

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    2 hafta olmadı foruma yazalı ayrıca zamanla tanırım sizi,
    Yeni hesap açmak demek sodada yeni olmak mi demek?

İĞNE DELİĞİNDEN HİNDİSTAN'I GÖRDÜM.

Esas

Bu hissede olup taşıyanlara naçizane tavsiyem ki SODA da kısa vade düşünenlere gördüğünüz gibi tuzak çok o yüzden uzun vadeli bakın olaya inmiş, çıkmış, yatmış,düzeltmeye gitmiş bunlar borsanın olmazsa olmazlarından zaten , önemli olan SODA nın temel rasyoları,trendi ki geriye doğru bakın yıllık trendine nereden nereye gelmiş ve nerelere gidecek ,SODA dahada büyüyecek sanıyormusunuz ki olay sadece cam elyaf fabrikasından ibaret bu fabrika sadece başlangıç ve sürekli yabancı para girdisi yükselen bir hissenin daha farklı katmadeğerli ürün üretimine yönelik yatırımları illaki olacak .Balıkesirdeki o arazi bu konuda üretim üssü olmaya aday ,2020 ve üstü yıllarda burada bir üretim kompleksi olacağı şimdiden gün gibi aşikar zira Şişecam gurubu bu arazi ve bölgeyi boşuna seçmedi yatırımların çeşitli olmasını zaten belirtiyorlar ,kılı kırk yardılar ve bu olaya giriştiler bunuda Şişe cam grubunun en gözde hissesi SODA üzerinden yapma kararı aldılar, eski yazılarımdan da belki anımsarsanız SODA nın global bir firma olması gerektiğini ,açıklık oranlarının artması gerektiğini bununda yabancı ilgisini arttıracağını yazmıştım ,yaklaşık 4 sene önce belirttiğim bu yazımda o zaman açıklık oranlarına ve yabancı oranlarına bakın ki açıklık ve yabancı oranları nerden nereye gelmiş boşuna değil bu gelişmeler ki diğer iştiraklerin ellerindeki SODA hisseleri bir planın parçası olarak satıldı ve el değiştirdi ama SODA üzerindeki baskılar azaltıldı akabinde SODA Mscı Endeksine dahil edildi yine akabinde bıst100 den bıst30 a terfi etti ,şimdide cam elyaf fabrikası olayı gündemde ve ileride belki benim düşüncem olan Bor ve Toryum madenlerinin ileri düzeyde katmadeğerli ürün üretilecek bir şekilde yatırımı veya belki yüksek bir enerji yatırımı gibi girişimlerin olacağı aşikardır.Zira cam elyaf üretiminin yıllık 70 bin ton olacağı belirtiliyor ama bunu ek yatırımlarla 100 yada 150 bin tona çıkarılıp çoğunun yurtdışına satışının yapılmasının SODA ya nasıl bir kazanç sağlayabileceğini düşünebiliyormusunuz ki soda ürünleri ve sodakülü yatırımlarını saymadım bile .Bu yüzden SODA ya yeni girmiş ve elinde SODA bulunduran arkadaşlara yine yazıyorum RESİM büyük ve bunun tamamını görmeye çalışın ,size engel olacak her türlü kötüleme,kandırmaca,malınınızı sattırma çabalarına tamah etmeyiniz SODA nın temeli sağlam ve hedefe her geçen gün giden bir hisse olduğunu unutmayın, hissenize güvenin,tahriklere kapılmayın zira yapılan her kötüleme ve tahrikin arkasında mutlaka bir neden olduğunu unutmayın, ileriye dönük sağlam düşünün ,geleceğinizi düşünün SODA benzeri hisseler uzun vadede mutlaka kazandırırlar bunuda unutmayın.Herşeyin hayırlısı olsun diyorum.

Çok arkada kaldı.

Esas

SODA ya inananlar rahat olun , etki altında kalmayın, aklıselim olup doğruları görmeye çalışın ,kötülemelere kanmayın ve yapılan her kötülemenin ardında illaki bir nedenin olduğunu,farklı kişi ve grupların amaçlarının bilinçli hareketleri olduğunu unutmayın ,uzun vadeli bakın olaya ki yabancıda SODA da gelecek görüyor olayları ve olacakları biliyorki kısa zamanda hissenin yarısından fazlasını topladılar ve hala toplamaya devam ediyorlar niçin acaba onlarda görüyor SODA nın nerelere gittiğini, nasıl büyüyüp gelişeceğini onlar bizden çok daha iyi analiz ediyorlar işte bu yüzden SODA da günlük bazda değil uzun vadede büyük resime odaklanın,günlük kötüleme haberlerine ve bunu bilinçli olarak artık neye hizmet ediyorlarsa aldanmayın diyorum akıllı olun,sakin ve sabırlı olun zira hepsine gereken cevabı SODA verecektir zaten diye düşünüyorum .Herşeyin hayırlısı diyorum......

Buda öyle....

Esas

Alıntı Originally Posted by VEDREF Yazıyı Oku
    Ustad bu nasil bir nokta atisidir bravo valla.Hemde her yerde thyao dedim 4.90 al 5.52 direnc dedin tuttu.Clebi dedin 18.80 iyi rakam 25.40 dan satarsin dedik 24.80 de dayanamadim sattim 25.40 i gordu.Simdi ki kagidimi soylemeyim yonlendirme olmasin isim bitince onu da yazarim.Allah razi olsun.Herkese ve ozellikle Yucin dostum sana bol kazanclar...y.t.d.

Sanada arkadaşım....

Esas

Sayfa 471/521 İlkİlk ... 371421461469470471472473481 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •