Sayfa 484/574 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534 ... SonSon
Arama sonucu : 4592 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: BTCIM - Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.

Esas

Yorum yapmayacagim demistim ama bu bilanco sonrasi sadece sunu demek istiyorum 'bu hissenin gercek degerini cok iyi biliriz bastigin fiyattan satici degil alici oluruz..'

2. Esas

3. Esas

Alıntı Originally Posted by eksipnos Yazıyı Oku
    Tahtadaki rahatlığa bakılırsa bilançoya ayarı vermişler yine...
    Evet tahmin ettiğimiz gibi ayarın kralını yapmışlar yine,aslında Zaman harcayıp incelemeye bile değmez ama ne halt yediklerini anlamak için mecburen bakıyorum,finansman giderleri 43 milyon tl olmuş 9 ayda riskin erken saptanması komitesindeki finans dehası yöneticimiz sağolsun!
    İlk madde ve malzeme ve genel üretim giderlerindeki ciddi düşüşe rağmen karın bu kadar düşmesi akıllara zarar gerçekten, sabit kıymet alımı için verilen avans 70 milyon tl,ticari mal maliyeti anormal artmış,hadi yatırım yapıyorlar o yüzden diyelim, peki personel artışına ne demeli 194 kişilik bir artış var nerdeyse personel sayısı %30 artmış ama ciroda zerre artış yok bunu birileri açıklamalı personel gideri 9 ayda 9 milyon artacak ama ciro düşecek yok öyle bir dünya Oyakda öyle bir şey olsa o döner fırına Ada'mı önce atar bir çevirir sonrada hesabını sorarlar adama.

4. Esas

3. Çeyrekde ihracat sıfır arkadaş bu Nasıl iştir senin limanın olacak 1. Çeyrek ve 3. Çeyrekde ihracatın olmayacak hadi içeride işler iyi o yüzden satmadınız iç piyasaya verdiniz desek o da yok bunun sebebini arayıp sormak lazım, KDV Alacağı 10 milyon tl onu neden talep edip almazlar herhalde bir sebebi vardır!

5. Esas

Beton satışında % 27 ilk artış var tamda tahmin ettiğim gibi ama enteresan olan yapılan büyük zamma rağmen kar marjlarındaki ciddi azalma,bütün yerel medya günlerce bu zammı konuştu dünyanın cezasını yediniz ama hem ciroda hemde Karda gerileme var bu konuyu iyice araştırmak lazım,hadi biraz iskonto yaptınız diyelim öyle duyum aldım ama yinde beton satışında % 27 artış var Limandada % 50 ciro ve karda artış var elektrik üretimide stabil Nasıl oluyorda ciro düşüyor bunu açıklamaları lazım.

6. Esas

12 aylık bilançoda zarar açıklayabilmek için her yolu denemişler döviz böyle giderse muhtemelende başaracaklar helal olsun size G.K. da madalya takarız artık.

7. Esas

Her şeye rağmen bu hisse bu fiyatta olmamalı sadece liman bile darphane gibi 9 ayda 32 milyon ciro 14 milyon civarı kar ,yatırımda bitti her yıl en az 20 milyon kar getirir net kar marjı % 45 lerde Bist'deki bir çok şirket o kadar kar etmiyor şu anki Batıçim Pd Si kadar sadece liman yapar.

8. Esas

http://www.yeniasir.com.tr/surmanset...haleye-cikiyor

Bu proje Batıliman'ın değerini ciddi manada arttırır.

Sayfa 484/574 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •