Sayfa 5/36 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 286 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Eurobond bazlı yatırım fonları

Esas

Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    Sayın anti panik,

Bilgiler için teşekkürler. Son bir konuyu aydınlatabilirseniz.

Eurobondun en iyi alım zamanı ne zamandır?. Okuduğuma göre Türkiye CDS lerinin yukarı gittiği zamanlarda

(ülkenin karışığı gazi parkı, 17 aralık gibi) eurobonların fiyatı düştüğü için, normal zamanlara daha mı ucuz oluyor?

Ancak o tür zamanlarda usd ın fiyatı da fırladığı için (usd ın 2 kere 2.42 yi test etmesi gibi) birbirlerini dengeliyorlarmı?
    uzun vadeli eurobond alacaksanız cds ler yüksek olduğu dönemde, kısa vadeli alacaksanız doların düşük olduğu zamanlarda almak daha mantıklı. uzun vadeden kastın 10 yıl ve üzeri eurobondlar.

Esas Eurobond

Sayın antipanik

Akbank 'ın USD Eurobond Fonu son bir yıl %22 getiri vermiş. YKBankasının fonundan daha yüksek.

Fon yönetim ücreti ise (akportfoy.com daki bilgiye göre) %1. Daha mantıklı değilmi?

Esas

Sayın antipanik

Akbank 'ın USD Eurobond Fonu son bir yıl %22 getiri vermiş. YKBankasının fonundan daha yüksek.

Fon yönetim ücreti ise (akportfoy.com daki bilgiye göre) %1. Daha mantıklı değilmi?
    Arkadaşlar bankalardan girip döviz hesabı ve yatırım hesabı açan herkes kendi adına ve istediği kadar eurobond alır.Niye banka fonlarından alıp fon işletim gideri sürekli verilecek anlayabilmiş değilim.

Duhul
    Sep 2013
    İkamet
    Bursa/Denizli
    Gönderi
    6,622
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by novanocan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bankalardan girip döviz hesabı ve yatırım hesabı açan herkes kendi adına ve istediği kadar eurobond alır.Niye banka fonlarından alıp fon işletim gideri sürekli verilecek anlayabilmiş değilim.
    Aynen dediginiz gibi yatirim hesabi ile aliyoruz..ancak fon isletim gideri var..
    fonu satarken kesiliyor.
    yatirim hesabinda bankanin sundugu eurobond fonunu alabiliyoruz..
    baska yontem biliyorsaniz detayli paylasmanizi rica ederiz..tesekkurler.

Esas

merhaba forumda yeniyim....bende akban b tipi usd eurobond fonu aldım..Eurobond alacaktım..ama alımla satım arasındaki fark yüzünden fonu seçtim...burda sürekli olarak bilgi paylaşımında bulunalım derim.... Arkadaşlar...bu fonlar nasıl değer kazanıyor ve kaybediyor detaylı bilgi verebilirmisiniz? geçen senene benim aldığım fon %22 getirmiş..getirsi çok iyi....dolar bile %9 da kaldı....zarar ettiği yıl yok...bu nedenle bu fonu seçtim... Yatrıım tavsiyesi değildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Aynen dediginiz gibi yatirim hesabi ile aliyoruz..ancak fon isletim gideri var..
    fonu satarken kesiliyor.
    yatirim hesabinda bankanin sundugu eurobond fonunu alabiliyoruz..
    baska yontem biliyorsaniz detayli paylasmanizi rica ederiz..tesekkurler.
    sayın antipanik yatırım hesabınız ,dolar veya euro hesabınız varsa yeter.giriyorsunuz istediğiniz vadeli eurobond alıyorunuz dolar veya euro ile yatırım hesabınıza.dolarda yılda 2 kez euroda yılda bir kez hesabınıza eurobondun faizi yatıyor.aldığınız eurobond hazine güvencesinde hazinenin ihraç ettiği eurobondlar. bunun için yatırım fonunu veya emeklilik fonunu kullanmak anlamsız ,gereksiz yere fon işletim gideri verirsiniz.

Esas

Alıntı Originally Posted by novanocan Yazıyı Oku
    sayın antipanik yatırım hesabınız ,dolar veya euro hesabınız varsa yeter.giriyorsunuz istediğiniz vadeli eurobond alıyorunuz dolar veya euro ile yatırım hesabınıza.dolarda yılda 2 kez euroda yılda bir kez hesabınıza eurobondun faizi yatıyor.aldığınız eurobond hazine güvencesinde hazinenin ihraç ettiği eurobondlar. bunun için yatırım fonunu veya emeklilik fonunu kullanmak anlamsız ,gereksiz yere fon işletim gideri verirsiniz.
    Bu şekilde yaparsanız ve alım satım yapmazsanız faizi kullanırsınız istediğiniz kadar mesela 10 yılllık aldığınız zaman aslında on yıl sonra elinize geçecek dolarlar bellidir faiz de bellidir kuruşu kuruşuna hesap edebilirsiniz.Arada eurobond her gün değerini değiştirir kar da olur arada satarsanız karda zararda olabilir o size kalmış ama aradaki faiz ve beklerseniz sonuçta alacağınız dolar miktarı başta bellidir.yatırım fonu aracılığıyla alırsanız her yıl ayrı ayrı on yıl boyunca fon işletim bedeli verirsiniz her yıl sanki bir şey yapmışlar gibi sizden para keserler.Aslında onlarda bekler karda zararda onların elinde değildir.neden para keserler her yıl anlamam.

Esas

Sayın anti panik,

Bilgiler için teşekkürler. Son bir konuyu aydınlatabilirseniz.

Eurobondun en iyi alım zamanı ne zamandır?. Okuduğuma göre Türkiye CDS lerinin yukarı gittiği zamanlarda

(ülkenin karışığı gazi parkı, 17 aralık gibi) eurobonların fiyatı düştüğü için, normal zamanlara daha mı ucuz oluyor?

Ancak o tür zamanlarda usd ın fiyatı da fırladığı için (usd ın 2 kere 2.42 yi test etmesi gibi) birbirlerini dengeliyorlarmı?
    Genelde eurobondların fiyatı için en iyi gösterge borsadır alım fiyatı borsa arttımı artar azaldı mı düşer genel panik algısı nedeniyle bence.Direk bağlantı yok tabi.Ve aynen dolar artar eurobondun değeri düşer total türk lirası değeri genelde pek etkilenmez.veya dolar düşer eurobond artar sonuç genelde değişmez

Sayfa 5/36 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •