Sayfa 5/38 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Bahreyn --> Dubai --> Sharjah --> Abu Dhabi --> Beyrut 1973

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas Bahreyn 1973

1 Bahreyn Dinarı Yaklaşık 1 Sterlin idi. Şehir ulaşımı taksi ile yapılıyordu. Ev ve iş yerlerine posta hizmeti yoktu, mektuplar postahaneye gidip alınıyordu. Şebeke suyu denizden elde ediliyordu ve çok hafif tuzlu olduğu hissediliyordu. Yerli Araplar azınlıkta gibi görünüyordu, çok sayıda İranlı, Pakistanlı ve Avrupalılar vardı. Hintli ve Pakistanlılar daha çok ticaretle uğraşırken, İranlılar hizmet sektöründe çalışıyorlardı. Avrupalılar ise Sahip'ti. Hiç Türke rastlamadım. Başkent Manama'dır ama herkes Bahreyn adını kullanır.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    O tarihte de Dubai en gelişmiş emirlik idi. Sharjah ve Abu Dhabi' de hiç birşey yoktu. Birkaç resmi binayı saymazsanız geriye kalan bir köy görünümünde idi. Bahreyn ise antik dönemlerden beri bir yerleşim merkezidir. Bunların hepsi petrol zenginliği sayesinde bugünkü muhteşem görünümüne sahip oldular.
    Pinky amca, göndermiş olduğun fotoğraflarla, Bahreyn'in mevcut halini kıyaslayınca nasıl bir değişimi yaşadıklarını görmek benim için ürpertici bir durum...

Dubai Şehyi El-Maktum gibi bir kişinin Duabi'nin başında olması, bu adamların en büyük şansı... Üstelik Dubai, körfez ülkeleri içinde petrol geliri en az olan ülkelerden... sadece ticaret ve turizm ile ülkenin gelişimini sağlamaya ağırlık vermişler. birkaç ay arayla gittiğimizde bile inanılmaz değişimleri görebiliyoruz. Yelken otel, dünyanın en yüksek binası (halen inşaa halinde), kayak merkezi ve pekçok alışveriş merkezi gibi mimari eserler çılgınlık gibi geliyor insana...

5*5 km'lik parseller halinde şehir sürekli gelişiyor... Şimdi de Dubai Metrosu yapılıyor ve Türk Müteahhitlik firması yapıyor bunu da... Ayrıca (sektörüm olduğu için biliyorum) Dubai Havaalanı, dünyanın en büyük havaalanı olacak diyor Dubai Şehyi...

Pinky amca, senin şu arşivi birkaç koldan incelemeye alsak ve dijital ortama geçirsek, kimbilir ne hazineler çıkacak ortaya!.. kıskanıyorum seni!.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by cetvel Yazıyı Oku
    Pinky amca, göndermiş olduğun fotoğraflarla, Bahreyn'in mevcut halini kıyaslayınca nasıl bir değişimi yaşadıklarını görmek benim için ürpertici bir durum...

Dubai Şehyi El-Maktum gibi bir kişinin Duabi'nin başında olması, bu adamların en büyük şansı... Üstelik Dubai, körfez ülkeleri içinde petrol geliri en az olan ülkelerden... sadece ticaret ve turizm ile ülkenin gelişimini sağlamaya ağırlık vermişler. birkaç ay arayla gittiğimizde bile inanılmaz değişimleri görebiliyoruz. Yelken otel, dünyanın en yüksek binası (halen inşaa halinde), kayak merkezi ve pekçok alışveriş merkezi gibi mimari eserler çılgınlık gibi geliyor insana...

5*5 km'lik parseller halinde şehir sürekli gelişiyor... Şimdi de Dubai Metrosu yapılıyor ve Türk Müteahhitlik firması yapıyor bunu da... Ayrıca (sektörüm olduğu için biliyorum) Dubai Havaalanı, dünyanın en büyük havaalanı olacak diyor Dubai Şehyi...

Pinky amca, senin şu arşivi birkaç koldan incelemeye alsak ve dijital ortama geçirsek, kimbilir ne hazineler çıkacak ortaya!.. kıskanıyorum seni!.
    Çektiğim resimler renklerinden kaybetmiş. Biran önce taramam gerekiyor. Bilhassa Dubai'de yapılmakta olan inşaat çalışmalarını hayretle izliyorum. Bunlara ait yeni sunumları da topluyorum. Senin de ilgi ve katkılarınla sanırım ilginç bir topik olacak.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas Bahreyn 1973

.
    .

Muharraq adasına da taka ile gittim.
    .
    .

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas BAHREYN-Yatim Gardens

Bu sıcak ülkede palmiyelerin altında kalan bu lojman en büyük konfor

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Çektiğim resimler renklerinden kaybetmiş. Biran önce taramam gerekiyor. Bilhassa Dubai'de yapılmakta olan inşaat çalışmalarını hayretle izliyorum. Bunlara ait yeni sunumları da topluyorum. Senin de ilgi ve katkılarınla sanırım ilginç bir topik olacak.
    Pinky Amca, emrindeyim... üniversite imtihanında yeterli puan aldım ve eylül ayının ortasında okul başlamadan sana her türlü yardımı yapmaya hazırım... sen iste yeterki...

Sayfa 5/38 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •