Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 58 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Tanımadığım Türkiye Günlüğü...

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas

Yansımalar..

Son düzenleme : okyt; 08-12-2010 saat: 12:25.

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas borçka

Bu seferki rota toprak araç yolu.. Fazla sürmeden camili yoluna çıkıyorum. Atanoğlu köyüne kadar bir araçla borçkaya kadar başka bir araçla gidiyorum. üçüncü kez borçkadayım. Borçkanın ortasından geçen çoruh un can suyunu kesmişler bugün görüntü oldukça ilginç, önceki günlerdeki gibi gürül gürül akan nehir dereye dönmüş, dere de çocuklara eğlence olmuş..

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas

Üçüncü Borçka ziyareti öncesi ikişer gün arayla birinci ve ikinci ziyaretten çoruh manzaraları..

[/URL]

Esas

Eşsiz ve harika paylaşımlar...Elinize sağlık..

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas

Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Eşsiz ve harika paylaşımlar...Elinize sağlık..
    Teşekkür ederim Sn. emrek83..

Ayrıca sıcak teşekkürlerini özelden ileten herkese de çok teşekkür ederim..

Elimden geldiğince o güzellikleri -görenin zihninde yitip gitmemesini de isteyerek- yansıtmaya çalışıyorum, başarılı olabiliyorsam ne mutlu bana..

Her yeri cennet memleketimin. Her neresinde isek, arada bir durup etrafımıza bakmamız yeterli bence..

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas Ardanuç - Cehennem Deresi Kanyonu

Tekrar borçkaya vardıktan sonra, yine ne yapılacağı konusunda kararsızlık durumları derken, şavşat'a da gitmeye karar veriyorum. İlk durak Artvin. Ertesi sabah erkenden önce Ardanuçta bulunduğunu internetten gördüğüm Cehennem Deresi Kanyonu sonra yine internette gördüğüm Şavşat Karagöl diyerek yola çıkıyorum.

aşağıdaki resim internetten. kanyonun tepesinden bir görüntü..

Cehennem Deresi Kanyonu Artvin Ardanuç yolu üzerinde. Kanyonun girişi ancak bir insanın geçebileceği genişlikte. Doğa harikası bir yer..

Her yer baraj inşaatı burada, bunun adı bir doğa kıyımı olsa gerek. Nasıl olsa suyun altında kalıcak diye bir anlayış hakim çoğu yerde..

Yeni berta köprüsü Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Berta Köprüsünün yani atasının hemen yanıbaşında inşa halinde. Deriner Barajının su tutmaya başlaması ile suyun nerelere yükseleceği konusunda fikir verebilir.

(aşağıdaki foto buradan.. http://www.08haber.com/?page=haber&f...oster&hid=3035)

Şaka gibi ama bu su 80 metre yükselicek

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas Arvin - Şavşat - Meşeli Köyü

Uzun ince bir yoldayım
    Gidiyorum gündüz gece
    Bilmiyorum ne haldayım
    Gidiyorum gündüz gece

Düşünülürse derince
    Irak görünür görünce
    Yol bir dakka miktarınca
    Gidiyorum gündüz gece

Son düzenleme : okyt; 24-12-2010 saat: 13:52.

Duhul
    May 2007
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    652

Esas Artvin - Meşeli Köyü - Suatan Şelalesi - Odalar

Cehennem Deresi Kanyonundan sonra Ardahan yoluna geri dönüp Şavşat'a gidiyorum. Nerede kalınır nereye gidilir diye düşünüp, ne işim var buralarda demeye başlıyorken, orada Karagöl'ün yanıbaşında olduğunu öğrendiğim Meşeli Köyünden Cihat abiyle tanışıyorum ve arkadaşının köyde pansiyon işlettiğini de öğrenince rota burası oluveriyor..

Amatör olarak pansiyon işine başlayan Mustafa Abi babasından kalma bu güzel ahşap köy evinde tanrı misafiri olarak kabul ediyor beni. Yukarıdaki fotoğraflar o evden..

Akşam saatlerinde oraya vardığımdan ertesi sabahın planını yapıyoruz. Onların da tavsiyesi ile Karagöl yerine Suatan Şelalesi varmış oraya gideceğiz..

01 Eylül 2010 tarihli 9. gün..

Cihat ve Mustafa Abinin her ikiside niyetli olmasına rağmen 7 saatlik yürüyüşe birlikte çıkıyoruz..

Yukarılara tırmanış başlıyor.

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •