Sayfa 5/115 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 916 madde; 33 - 40 arası.

Konu: altın neden 3600 dolar olacak?

Esas

Sn tecrb 1600 dolar/ons hedef noktası diyorsunuz, sizce bu hedefe nezaman ulaşır?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Evet bu çok güçlü bir trend Sn tello.....ve kısa vadeli trendler genellikle 2 ay gibi bir süreyi kapsayabilir...dolayısıyla 1600 dolar hedefi iki aylık bir sürede normal karşılanmalı, ancak uzun vadeli hedef 3600 dolar ve süreyi bir yıl gibi düşünebiliriz.....

Ve ALTIN şu an 1377 dolar/ons

Esas

Çok teşekkürler sn tecrb....

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

ALTIN bir güven timsali olmuş çağlar boyunca...ve günümüzde yeniden baş köşede.....

Peki çıkarılabilir toplam Dünya ALTIN rezervi ne kadar? Toplam ALTIN miktarının 20 000 milyon ton olduğu düşünüldüğünde ekonomik çıkarılabilir hesabında bu değer 300 000 tonlara düşüyor.....yani önümüzdeki yıllarda ALTIN çıkarma hızında pekte bir artış beklenmiyor...... bu durumda yılda çıkarılan 2500 tol/yıl hesabıyla 100-150 yıllık bir rezervden bahsediyoruz.....

Hele basılan karşılıksız onca kağıt paralar ve bu paralar karşılığında verilen tahviller havalarda uçuşurken önümüzdeki dönemde karşılık değer olarak ALTIN rakipsiz kalıyor.....

Hatta şu an Dünyada en fazla tahvil değerini ÇİN taşıyor ve karşılık olarak yalnızca 1000 ton altını olduğunu ve yakın gelecekte bu değeri artırma düşüncesi içine girdiğinde altın hangi değerlere koşacağını anlatmaya gerek yok gibi......

saygılarımla.....

Ve ALTIN hafta kapanışı 1369 dolar/ons oldu.....

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Bakıyoruz halı silkeleme operasyonu başlamış.....bu dalgalanma son derece normal, genel trendin bozulması için 1250 dolar/ons değerinin altına gelmesi gerekiyor ve ben bunu mümkün görmüyorum.......dolayısıyla bir rahatlatma, indikatör düzeltmeleri falan sonrasında yola devam.......

Ve ALTIN şu an 1334 dolar/ons

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Dalgalanma tüm hızıyla devam ederken 1250 dolar/ons önemini koruyor.....ve bu hareket sonderece normal gözüküyor....

Ve ALTIN şu an 1319 dolar/ons

könig Guest

Esas

Teknikden anlamam, piyasayıda çok sıkı takip ediyorum,yatırımcı olarak gördüğüm, altının böyle çıkması genel oyunun bir parçası, bu balon bir yere kadar getirilip sonra patlatılacak, daha önce petrolde olan oyun tekrarlanıyor gibime geliyor.

1100 civarında girmeyi düşündüm sonra bulaşmıyayım dedim, aşırı spekülatif ve riskli, 70.000 de İMKB ye gir daha iyi herkesin bildiği gibi, malı alırken kazanmak diye bir şey var, hangi fiyatdan aldığın çok önemli. Yok alıcağız diyenlere tavsiyem kaldıraca, kontrata, fona,bankaya bulaşmasınlar direk külçe altın alsınlar, ben bir ton alıcam derseniz başka nakliyesi sorun olur biraz, arabayla olmaz kapalı kasa kamyonet tutman lazım, genelde külçeler 1 kilodur 10 kiloluk özel sip. vermen lazım.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul,şaşkınbakkal
    Gönderi
    1,321
    Blog Yazıları
    13

Esas

Dalgalanma azalmakla beraber sonlandı diyemiyoruz 1250 dolar/ons önemini koruyor ve hedeflerde bir değişiklik yok........

Ve ALTIN şu an 1332 dolar/ons

Sayfa 5/115 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •