Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
Arama sonucu : 41 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Zaman Uçup Gidiyor...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by PROGRAMMER Yazıyı Oku
    24.yılı tamamladığım bugün, öncekilerde rastlanmayan bi sıkıntı başladı.
    her yılın bir öncekinden daha hızlı bittiğini düşünerek geçti 25. dilimin ilk yarım saati.
    O yaşlarda çok hızlı gitmiyordu sanki, bir de 35den sonrasına bak.

Elixir Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Evet

Kulakları çınlasın, Skoc epeydir yok dönmesinden memnuniyet duyarız
    ablacım benı skoc un yerıne koymak ıstersen ıtına ıle gununu veya gunlerını mahvedebırlım

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by Elixir Yazıyı Oku
    hımm sn skoc u bulursak eksıklıklerı gıdermıs olacaz o zamn ıslem tamamm sartlar olusmusmu oluyorı
    Bu mesaja: ne o günümü mahvetmek için hiç bir zorluktan kaçınmıyorsun, yazıyordum ama hadi kırılmasın dedim.

Alıntı Originally Posted by Elixir Yazıyı Oku
    ablacım benı skoc un yerıne koymak ıstersen ıtına ıle gununu veya gunlerını mahvedebırlım
    Aynı şeyi söylemişsin

H@voc Guest

Question dedem, ben, kaplumbaga, kelebek yaklaşımı..

eskiden 18 yaşında gençleri alıp viyana kapılarına yada sibiryaya hadi savaşacagız diye toplayıp götürürlermiş.,benim büyük dedem öyle gitmiş,rus harbine son bir telgraf gelmiş.,esir düştük biz diye..sonrası yok.
    sürekli savaşlar kıtlık hastalık..özellikle de bizimkiler..ya onlar nasıl yaşardıki?.savaştan galip dönünce köyünde krallar gibi karşılanan gencin hissettigi duygular.,yavuklusuna yıllarca hasret sonrası ilk sarılışında duydugu kokusu bile..bir ömre bedel degil mı?..ömür ne ki?..tanrı tarafından random dagıtılmış rakamlar..insana 60/80 düşmüş..ama 300 yıl verilmiş olsaydı da ne degişecekti., bir gün sonu sonu olacagını bildikten sonra kaplumbaga mutlu mu acaba 150 yıllık payından yada kelebek mutsuz mu bir iki günlük ömründen?..
    ben zamana inanmıyorum..öyle bir şey yok.100 sene sonra yeryüzünde şimdiki hiç kimse kalmayacakca ve milyarca yıllar sonrada hiçbir şey de kalmayacakca nedir bu saçmalık o zaman.??

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

Her yaşın tadı başka.
    Yeterki sağlıklı yaşlanalım.
    Hastanelere Allah kimseyi düşürmesin.
    Dünya geçici...

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    901

Esas

Güzel başlık. yalnız kalmış unutulmuş. Bende yeni sanmıştım. Oysa topic in her bir yerini okuduğumu sanıyordum, utandım kendimden.

alıntı
    "... marketteki sirada, hemen arkamda yasli bir teyze vardi. alisveris bandinda ilerleyen, uzeri kocaman cilek resimli kutuya bakti. bana dondu.
    - dondurma mi bu?
    - evet.
    - eve goturene kadar erimiyor mu?
    - cok yakinda oturuyorum ben, yoksa erir buyuk ihtimalle.
    - hmm yani hedehodo'ye kadar goturemem?
    - hayir, ama torununuz varsa alip bisikletiyle hemen getirir.
    - torunum yok... kimsem yok benim.

banka kuyrugunda emekli maasini beklemeyen, bayram kampanyalarinda somuru araci olarak kullanilmayan; hakkinda otobuste yer vermeyince cirkeflesen yaslilar, agzini sapirdatan yaslilar, vs. diye zibidi basliklar acilmayan, baska bir dunyaya ait bir teyze bu oysa. ama yasli.
    hep ayni aslinda, hepsi yalniz. yaslilik; elden ayaktan dusmek, bunama baslangici, dislerin dokulmesi falan degil.

yaslilik, hayatin en yalniz evresi. yasli, yalnizin esanlamlisi. parildayan gozlerimizi, kirmizi yanaklarimizi, klavyeye vurus hizimizi, otobusun pesinden kosma kabiliyetimizi kaybettigimizde icine dusecegimiz tek basinalik...

teyzeyi elinden tutup en kral dondurmaciya goturmek istedim. yapmadim. alisverisimi ödeyip gittim. yasli teyzeyi, yalnizligiyla basbasa biraktim.

eve gelene kadar dondurma eridi."

Çok şey anlatıyor değil mi?

Yaşlanmak ne demektir, yaşınız kaç olursa olsun eminim bilmiyorsunuzdur. Zira bu topicte yaşlı diye sınıflandırılanların olmadığını düşünüyorum. Çünkü Dünya sağlık örgütüne göre 60, birleşmiş milletlere göre 65... diye gidiyor yaşlılık sınırı.

Bence olduğunuz yaşı kabul etmiyosanız ve eskiye özlemle bakıyorsanız minik bir test yapın. Biliyorum yapmayacak yada yapamayacaksınız. Çünkü vaktiniz çok değerli ya.

Önce akşamleyin yapabiliyorsanız küveti suyla doldurup içinde yarım saat kalın. Yok yapamıyorsanız içebildiğiniz kadar için, iyice kafayı bulun. Ama harbiden küfelik olun. Her ikisini birden yapabiliyorsanız daha iyi olur. Sonra vurun kafayı yatın.

Sabahleyin saat yedi gibi uyandırılacak şekilde ayarlayın ortamınızı. Ama mutlaka yedide kalkın. Büyük bir ihtimalle yatağa yapışmış olacaksınız ama mutlaka kalkın. Üzerinize giyebildiğiniz kadar elbise giyin, hemde kat kat. Hatta mümkünse ceplerinize ağırlık filan koyun. O eziyetle bakkala siz gidin, siz alın ekmeğinizi kahvaltı için. Maksat kendinize eziyet çektirmek. Buna alışın çünkü ileride ekmeğinizi alacak kimse olmayacak yanınızda.

Kahvaltıda tam ağzıma layık diyebileceğiniz hiç bir şeyi yemeyin. Hep sevmediğiniz şeyleri yemek için gayret edin. Zira buda ileride doktorunuzun yasaklayacakları şeyler için yapılıyor.

Ardından tekrar o kalın şeyleri giyin, yürüyemeyecek kadar çok şey giyin ama. Eziyete devam. Mümkünse bildiğiniz en kötü hastaneye gidin. Görün insanların halini. Otobüse binin o yorgun halinizle boşsa bile koltuğa oturmayın. Zira size yer vermemek için uyuyor ayakları ile yatan gençler olacaktır ileride.

Bitmedi. Şimdide bir mezarlığa gidin. Belki zor olacak ama gidin. Özellikle mezar başlarındakileri seyredin. En az iki saat geçirin. Biliyorum zor ama yapın.

Derken gözünüze bir park kestirin bir yerlerde. Yorgunluğunuzu atmaya ve düşünmeye çalışın.

Tüm bunları yaparken aman ha, sakın yanınızda birileri olmasın. Zira zamanı gelince bu yolculukları tek başınıza ve hergün yapmanız gerekecek.

Zaten akşamdan kalan manyak yorgunluğunuzun üzerine birde sabahın köründe kalkıp bunca şey yaptıktan sonra ve akşam eve gelip üzerinizdekileri atmadan tatsız tutsuz şeyler yiyip yatın. Yatarken yarın genç olsam diye düşünün.

Sabah kalkınca normal hayatınıza geri dönün. İşte size sadece bir güncük yaşlılık hayatı. Ve hala size birşey kazandıramamışsa, yazıklar olsun yaşadığınız hayata.

Dostlar sadece size bir gün yaşlı, yalnız, ağrılı sızılı ve birşeyler verebileceğini düşündüğüm eziyetli bir gün geçirtmek istedim. Hastahanede onca sorunlu, mezarda onca insanı gözlemlemenizi istedim.

38 yaşına girdim, mutluyum ve diyorumki. Keşke daha önce evlenebilme imkanım olmuş olsaydıda, bu gün 3 yaşındaki kızım belki bi 14-15 yaşında olur, bende ortalarda kızımla gezerdim. Bugün saçlarım nerdeyse belimde, ama yarın kel kafa ile yaşlanınca yanında pinpon gibi değil.

Kalın sağlıcla.

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    901

Esas

Güzel bir konuya el attığına inandığım ve bir kez daha her neredeyse sn. skoc'a (15 aydır yokmuş ortalıklarda) teşekkür ederek, topici okumayanlar adına hatırlatmak için.

8. Esas

mitolojide zaman tanrısı varmı idi ?

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •