Sayfa 50/78 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 617 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Parite üzerine ne basit sistem ve disiplin

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    maltepe/istanbul
    Gönderi
    3,063

Esas

+2000 puan daha aldık ve +11000 puan olduk, para ikiye katlandı, daha yazmayacagım
    saglıcakla kalın

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Alıntı Originally Posted by BEYAZIT Yazıyı Oku
    Sn EDALCOVE, yorumlar icin tskler, fx de ne zamandır islem yapıyorsunuz, islemleriniz cok kısa gır cık lar degil ise yazarmısınız, bizde degerlendirelim
    Yurtdışı vadeli işlemleri 2006 yılından beri yapıyorum. 2 Sene önce MAN Financial adlı firmanın batmasıyla yurtdışı işlemlerim kesintiye uğradı. Şimdi yaklaşık 6 aydır foreksle uğraşıyorum, hemen hemen aynı mantık, tek iyi tarafı Türkiye'de hesabım var.

Altında short pozisyondayım şimdilik. Mümkün olduğunca uzun tutmaya çalışıyorum ama ilk açma noktası kritik. Genelde burda stop yeniliyor. Ben kara geçince stopu pozisyonun önüne çekiyorum bu durumda ters bir hareket olunca pozisyon kapanıyor ama zarar olmuyor, hatta ufa bir kar. Yakalama meselesi, yakaladımmı da bırakmayacaksın. Manual işlemlerde benim mantık bu

Fırsat bulunca yeni açtığım pozisyonları yazarım...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Geçen hafta 1230'dan sattığım altında pazartesi sabahı stoplanmıştım 1227'den. Daha fazla aşağı beklediğimden karda kapatmadım fakat stopu öne çekmiştim.

Altında 1265'in üzerinde long açmayı düşünüyorum. 1320'lere kadar gidebilir. 1230'un altına gelirse short pozisyonlar devreye girer. Yarına kadar büyük bir hareketlenme olacağını sanmıyorum, beklemedeyim...

Jim Roger's ın 900 USD'yi görebilir sözü kısa vadede yukarı yapacağını da düşündürmüyor değil...

Eur/USD'de 1.28360'ın altında short açacağım, Eur'nun daha fazla yukarı gidebileceğini düşünmüyorum.

USD/TL'de çok sert müdahaleler oldu, bu anlamda 1.92450'ye buy limit emri girdim, bu seviyelere sert birşekilde gelirse alıcıyım...

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    maltepe/istanbul
    Gönderi
    3,063

Esas

Alıntı Originally Posted by EDALCOVE Yazıyı Oku
    Geçen hafta 1230'dan sattığım altında pazartesi sabahı stoplanmıştım 1227'den. Daha fazla aşağı beklediğimden karda kapatmadım fakat stopu öne çekmiştim.

Altında 1265'in üzerinde long açmayı düşünüyorum. 1320'lere kadar gidebilir. 1230'un altına gelirse short pozisyonlar devreye girer. Yarına kadar büyük bir hareketlenme olacağını sanmıyorum, beklemedeyim...

Jim Roger's ın 900 USD'yi görebilir sözü kısa vadede yukarı yapacağını da düşündürmüyor değil...

Eur/USD'de 1.28360'ın altında short açacağım, Eur'nun daha fazla yukarı gidebileceğini düşünmüyorum.

USD/TL'de çok sert müdahaleler oldu, bu anlamda 1.92450'ye buy limit emri girdim, bu seviyelere sert birşekilde gelirse alıcıyım...
    altında bende asagı bekliyorum ama pozum yok, usdtl nin o seviyelere inmesini beklemem, paritede 1.28 e cok hızlı geldi, 1.28 onemli bir destek kırılırsa coook asagılara gelebilir, olasılık dahilinde, su an poz yok yani degil mi?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Eur/Usd'de sell stop koymuştum çalıştı ve iyi bir kar getirdi. Stopu öne çektim ama bu sefer belki erken kapatırım.
    Usd/TL'de büyük beklentim yoktu, yukarı gitti ama merkez bankası sert bir satış yaparsa belki fiyatlar o seviyelere yaklaşır, artık gelirse...

Altın hala kararsız, o kadar çok kişi aşağı bekliyorki bu nedenle iki tarafı da dikkate almak lazım, bu nedenle 1230 ve 1265 seviyeleri önemli bence...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Bu arada ben genelde stop emirleri koyuyorum, bazen tırstığım için fiyatı gözlemeyi tercih ediyorum, bu nedenle yazdığım seviyelerde bazen stop emri oluyor. Çok hızlı bir piyasa olduğundan (M15'e bakıyorum) her işlemi yazmam mümkün olmayabilir...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Bugün Bernanke'nin konuşmasının yine yumuşak tonlu ama net olacağını Eylül ayında azaltmaya gideceklerini açıklayacağını düşünüyorum. Bazı aracı kurumlar Aralık ayına erteleceğini düşünerek piyasanın yukarı gideceğini düşünüyor ama bu bana küçük bir olasılık gibi geliyor.

FED'in attığı adımdan vazgeçeceğini sanmıyorum geçen hafta gelen verilerle birlikte daha net bir söylem göreceğimizi, tüm gelişen piyasaların sert olarak etkileneceğini düşünüyorum.

Altın'da işlem olarak 1270 ve 1235 seviyelerinde stop emirleri var, ayrıca eur/usd'de kısa pozisyonda stop emri var 1.28000'da.

Altında buy stop'un nedeni yukarıdaki düşüncem gerçekleşmezse, altında yukarı 1320'lere kadar yükselebileceğini düşünüyorum. Yani her yöne silahları çektik bekliyoruz. Eur/USD'de long pozsiyon taşımak istemiyorum bernanke tahminim dışında bir açıklama yapsa bile çıkışların saman alevi tarzında olacağını düşünüyorum.

Fingers crossed...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Beklentimin tam tersi gerçekleşti Öyle bir konuşma olduki bundan sonra işsizlik verileri daha da önemli olacak. Altın'da long açmış oldum ama altın yukarı gitmekte pariteye göre çok zorlandı. Tam tersi olur diye düşünüyordum. Tüm pozsiyonları kapattım, altındaki küçük karla pozisyondan çıkmış oldum.

Foreks'de pozisyon yazman zor işmiş, bir süre yazamayabilirim, ama en azından işlem yapma şeklim bu. Sn. BEYAZIT'ın da topiğini daha fazla işgal etmeyeyim.

Alıntı Originally Posted by EDALCOVE Yazıyı Oku
    Bugün Bernanke'nin konuşmasının yine yumuşak tonlu ama net olacağını Eylül ayında azaltmaya gideceklerini açıklayacağını düşünüyorum. Bazı aracı kurumlar Aralık ayına erteleceğini düşünerek piyasanın yukarı gideceğini düşünüyor ama bu bana küçük bir olasılık gibi geliyor.

FED'in attığı adımdan vazgeçeceğini sanmıyorum geçen hafta gelen verilerle birlikte daha net bir söylem göreceğimizi, tüm gelişen piyasaların sert olarak etkileneceğini düşünüyorum.

Altın'da işlem olarak 1270 ve 1235 seviyelerinde stop emirleri var, ayrıca eur/usd'de kısa pozisyonda stop emri var 1.28000'da.

Altında buy stop'un nedeni yukarıdaki düşüncem gerçekleşmezse, altında yukarı 1320'lere kadar yükselebileceğini düşünüyorum. Yani her yöne silahları çektik bekliyoruz. Eur/USD'de long pozsiyon taşımak istemiyorum bernanke tahminim dışında bir açıklama yapsa bile çıkışların saman alevi tarzında olacağını düşünüyorum.

Fingers crossed...

Sayfa 50/78 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •