Sayfa 501/724 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon
Arama sonucu : 5790 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: MRDIN - Mardin Çimento Sanayii Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by BullStock Yazıyı Oku
    Dostlar portföyüme çimento sektöründeki 7-8 hisseyi alarak en az 10 yıl biriktirmeyi düşünüyorum.Zaten önceden adana mardin topluyordum ama portföyümün tamamını çimento sektöründen oluşturmak istiyorum.Anlayacağınız sadece çimento odaklı yatırım ne dersiniz?
    Çimentolar her nekadar genelde temmettü verimi yüksek senetler olsa da tamamı çimentodan oluşan bir portföy yumurtaları aynı sepete koymak olur. Diğer sektörlerden temettü geçmişi iyi bilançosu kuvvetli senetlerle çeşitlendirmekte bence fayda var.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    381

Esas

Otomotiv ve kağıt-cam gibi birkaç sektör eklenebilir derim. Ben öyle yapıyorum en azından. Tabii borsanın genel gevşemesi ihtimalinde düşüşte hisseleri artırabilecek nakde sahip olma avantajını kullanabilmek için bir miktar tahvil, bono gibi enstrümanlar da sepete katılabilir bence.

Alıntı Originally Posted by BullStock Yazıyı Oku
    Dostlar portföyüme çimento sektöründeki 7-8 hisseyi alarak en az 10 yıl biriktirmeyi düşünüyorum.Zaten önceden adana mardin topluyordum ama portföyümün tamamını çimento sektöründen oluşturmak istiyorum.Anlayacağınız sadece çimento odaklı yatırım ne dersiniz?

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    Rusya
    Gönderi
    94

Esas

Cam sektorunu kesinlikle eklemeyin.Yatirimi yuksek ve karli bir sektor degil.Ayrica cam piyasasina yeni ureticeler girmekte.Parkcam duzce cam gibi.Karlar iyice dusecekler.

Alıntı Originally Posted by lohengrin Yazıyı Oku
    Otomotiv ve kağıt-cam gibi birkaç sektör eklenebilir derim. Ben öyle yapıyorum en azından. Tabii borsanın genel gevşemesi ihtimalinde düşüşte hisseleri artırabilecek nakde sahip olma avantajını kullanabilmek için bir miktar tahvil, bono gibi enstrümanlar da sepete katılabilir bence.

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    381

Esas

20 yıllık süreçte kullanımı en fazla artacak ürünün cam olduğunu söylememe gerek yok değil di mi? Dünyanın geleceği camda bence.

Alıntı Originally Posted by ilyria Yazıyı Oku
    Cam sektorunu kesinlikle eklemeyin.Yatirimi yuksek ve karli bir sektor degil. Ayrica cam piyasasina yeni ureticeler girmekte.Parkcam duzce cam gibi.Karlar iyice dusecekler.

Esas

20 yıllık süreçte kullanımı en fazla artacak ürünün cam olduğunu söylememe gerek yok değil di mi? Dünyanın geleceği camda bence.
    mardin çimento başlığında paylaşımda bulunulduğunu söylemem gerek yok değil mi?

Duhul
    Jul 2004
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    990

Esas

Alıntı Originally Posted by cozinan Yazıyı Oku
    Mardinde konuşulacak bişey kalmadı neyapsın millet....

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    381

Esas

Evet söylemenize gerek yoktu. Burada yazanlar bunu bilecek kadar uzun süredir bu forumu takip edip yazıyor, siz merak etmeyin.

MRDIN ile ilgili -varsa- paylaşımlarınızı da seve seve okuruz.

Alıntı Originally Posted by cozinan Yazıyı Oku

Esas

Evet söylemenize gerek yoktu. Burada yazanlar bunu bilecek kadar uzun süredir bu forumu takip edip yazıyor, siz merak etmeyin.

MRDIN ile ilgili -varsa- paylaşımlarınızı da seve seve okuruz.
    Zaten burada mardin ile ilgili paylaşımları okuyoruz.Varsa sizin mardin ile ilgili paylaşımınız , bizde okuruz.Yoksa paylaşımınız(aynen benim gibi) bırakında sayfa ilgisiz kalsın.Mardine de yakışan budur.

Sayfa 501/724 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •