Sayfa 501/650 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon
Arama sonucu : 5195 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

Esas

Alıntı Originally Posted by chem73 Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR ; sizden PETKM analizi rica edebilirmiyim.
    sn chem73 hatırlarsın; geçmişte petkim analizlerinde müthiş bir savaş çıkmıştı. kmx, karahan, borsasihirbazı arasıda. aklıma geldi işte...

Esas

nasıl bir kalıba oturacak merak ediyorum. 2001 den beri bir trend yok grafiğinde. İşin doktoruna soralım dedik

3. Esas

devır ustat bu dowdakı cıkıs ne zaman sonlanır? fıyat hedefınız var mı?

4. Esas

Alıntı Originally Posted by finalwave Yazıyı Oku
    Sayın FinalWawe önceki sayfalarda çıkışın 11.000 seviyelerine bir omuz atacağı yönünde değerlendirmeleri mevcut..

Esas

sayın devır geçmiş analızlerınızde dahıl sayfanızı ılgı ve zevkle takıp edıyorum elinize sağlık
    dun sabahladım sayfalarınızda

sızı okudukça borsa hakkında hiçbırşey bilmıyorum dıyorum kendı kendıme...

6. Esas

Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Tuncer Hocanın bloğunu okuma fırsatım oldu bugün. Yaptığım tahminin ne denli riskli olduğunu gördüm. Geçenlerde bir okuyucu (kundunsan) söylemişti ama üzerinde durmamıştım.
    Gerçekten de tüm ciddi Elliottisyenler 2 veya B etiketini yapıştırmışlar ya da yapıştırmak üzereler. Prechter, Hoşberk, Şengöz hepsi derin ayı piyasasının ikinci perdesinin başladığını müjdeliyorlar. Elliott analiziyle kafayı bozmamış olanlar bunu anlayamazlar. Bir Elliott analisti için bu tip tarihsel dönüşler çok önemlidir.
    Aslına bakarsanız yakın zamanda daha tarihsel bir dönüş olmuştu. Forumda da verdiğim 29 Temmuz 2007 tarihli çalışmamı tamamladığım gün oldukça heyecanlanmış ve kendime bir buzlu rakı koymuştum. Ne de olsa iki asırlık bir dalga dönmek üzereydi. Anlayacağınız, plazma ekrana kadeh kaldırmak gibi absürdlükler bizlerden beklenir. Zaten bazı ekonomi meclislerinde bu konudan biraz bahsetseniz, insanların mevzuya ne kadar uzak ve olaylarla ne denli meşgul olduğunu farkediyorsunuz.

Değerli Elliottisyenlerle büyük resimde aynı fikirdeyiz. Ancak ben yukarı düzeltmenin henüz tamamlanmadığını düşünüyorum.
    Kısacası gördüğümüz görebileceğimiz son boğanın kıyma makinasına düşmek için tırmanmakta olduğu zirveye 5-6 ay daha var bence. Bu zirve kesinlikle 14200 puanın altında kalacaktır. 12000 etrafında olabilir.
    --
    Sayın REBEL'i okuyunca ben de şöyle bir karıştırdım ve bunu buldum.
    Alıntı 30 Ocak..
    Tamamen aklımdan çıkmış. Oysa çerçevelik.
    Dileyen duvara asmalı, kimisi ise İngilizce tercümesini boynuna..
    --

7. Esas

Alıntı Originally Posted by chem73 Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR ; sizden PETKM analizi rica edebilirmiyim.
    Sayın chem73, Dalga Prensiplerinde individual stocks olarak geçen benchmark endekslere kote münferit senetlerin Elliott Analizlerinin yapılması bazı koşullara bağlıdır. İki ana kriter önemlidir ki bunlardan ilki yeterli kitle ilgisiyken, ikincisi, ilgili senedin halka arz tarihidir. Şayet ilk halka arz fiyatının gerek konjonktür gerek öz dinamikleri nedeniyle altına inmişse, Prensiplerin tümdengelim mantığıyla ters düşer duruma gelir. Yani türkçesi en büyük dalgayı asla count edemezsiniz.
    Petkim'de durum tam da böyle. Bana göre sadece ikinciyi değil, ilk kriteri de çok karşılamıyor. Gerek uzun dönem sürmüş düşük halka arz oranı, gerekse genel borsa trendleri ile gösterdiği uyumsuzluk nedeniyle Elliott analizi kısıtlı vadelerde ancak yapılabilir.
    Petkim için aslında tam da dış kapının dış mandalı durumu var. Borsa aktörlerinin bilhassa uzun vadeli yatırımcıların odaklandıkları vadede EWP uygulaması zor. Çok küçük veya henüz tamamlanmamış tarihsel vadelerde ait olduğu ve kendisine tur bindirmiş endeksle örtüştürülerek tekrar kulvarına sokulabilir. Çok fazla uzatmadan diyebileceğim şu ki, klasik teknikle şimdilik yetinmek gerekiyor. Onu da müsait bir vakit yaparız.
    Unutmayın ki, bir okuyucu kardeşimizin dediği gibi trendin ne olduğunu unutmuş, 10 senedir 1 TL ile 2 TL aralığında gidip gelen bir senetten söz ediyoruz.
    Bakalım önümüzdeki dönem bizi şaşırtacak mı ?
    Mesela Meliha Okur'u ekranda ilk gördüğümde yemek tarifi verecek gibi bir hali vardı. Birden ekonomi yorumlamaya başlayınca beni şaşırtmıştı !
    --
    --

8. Esas

Alıntı Originally Posted by finalwave Yazıyı Oku
    Sayın finalwave, sanırım Eylül sonları. 11200'e gelir, belki biraz da geçer.
    --

Sayfa 501/650 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •