Sayfa 501/1058 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8463 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: KUTPO Kütahya Porselen

Duhul
    Jun 2006
    İkamet
    Ahıska <> Afyon
    Gönderi
    1,059

Esas

Eğer bundan değilse baska bir haberde patlatacaklar demektir belki onun yanında birde altın madeni bulurlar. Şaka bi yana nasıl bir haber çıkacak baya merak etmeye başladım bu havada boyle hacimlerle boyle alımlar oluyorsa ilerde neler olmaz neler..

Duhul
    Aug 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    419

Esas

Alıntı Originally Posted by Bedraka Yazıyı Oku
    Kuvarsı fabrikalarında hammadde olarak kullanacaklar.Toplamda 2,650,000 ton görünür rezerv varmış. Yılda 50,000 ton üretim üzerinden 53 yıl ömür biçilmiş.Ama ruhsat şimdilik 10 yıl.

Pek bildiğim bir alan değil, doğada çok bulunduğu için ucuz olduğu söylenebilir.En azından şirket ihtiyaç duyduğu hammaddeyi temin etmede çok uzun süre sıkıntı yaşamayacak.

Sektörü iyi bilen arkadaşların bilgisine ihtiyaç var.Bu iş sıradan bir hammadde temin işi de olabilir, maliyetleri önemli oranda azaltacak bir girişimde olabilir.
    Sanırım sektörden once şirketi tanımak gerekli.

NG Kütahya Porselenİn dahil olduğu NG grubu ile halka açık Kütahya Porselen tüzel kişilikleri tamamen farklı şirketlerdir.
    Kütahya Porselen kardeşler arasında varılan anlaşma ile tamaman Nafi Güral'ın kontrolüne geçtikten sonra fabrika alış verişleriyle sadece masa üstü porselen(yemek takımı ve süs eşyası) üretip satan bir şirket haline gelmiştir.
    NG grubu kendi aile şirketleri ile fayans,banyo seramikleri,kimyasallar,makina vb gibi üretimin yanı sıra NG otellerinin sahip ve işletmeciliği ile İstanbul'da dev inşaat projelerinin
    sahibidir.Bu grubun girişimleri,üretimleri ile Kütahya Porselenin alakası yoktur. Güral Porselen grubunun;Güral Premier Otellerinin,Alibey Tatil köylerinin ki 8-9 tane var galiba,Lav ve ArtCraft Cam üretimlerinin velhasıl milyar dolarlık Güral yatırım ve işletmelerinin de Kütahya Porselen ile ilgisi yoktur. Bilginize

Esas

Bir masa sandalye şirketi demediği kaldı.

Esas

Endexin düşüşü işine geldi spek efendi, korkut ve topla bakalım.

Esas

Sene sonu 25 milyon kar olursa fk şu an 6,5 a geliyor

Esas

yine de şükür endeks bu kadar düşmüşken para kazandırıyor. temel ve yönetim sağlam sıkıntı yok.

Esas

Alıntı Originally Posted by intermes Yazıyı Oku
    Eğer bundan değilse baska bir haberde patlatacaklar demektir belki onun yanında birde altın madeni bulurlar. Şaka bi yana nasıl bir haber çıkacak baya merak etmeye başladım bu havada boyle hacimlerle boyle alımlar oluyorsa ilerde neler olmaz neler..
    22 Kasımda gelen bu haberden sonra hisse hareketlenmiş.

http://www.ekonomist.com.tr/cinden-g...rler/8460.aspx

Haberde Kütahya porselenin yüzde 40 ile pazar lideri olduğu belirtilmiş.2014 yılında Çinden porselen ithalatı 180 milyon dolar civarında, 2013 de ise bu rakam 130 milyon dolar.Bu sene 200 milyon doları rahat geçmiştir.

Kütahya porselenin 9 aylık hasılatı geçen yıl 222 milyon yl iken bu sene 9 aylıkda 200 milyona gerilemiş.Eğer soruşturma sonunda koruma önlemi getirilirse (genelde yerli üretici yönünde karar alınıyor) ciroya ve karlılığa büyük etkisi olacağı aşikar.

Geçen yıl 284 milyon tl ciro yapan kutpo'nun bu sene tahminen 600 milyon tl olan ithalattan olası koruma önlemlerinden sonra yeniden alacağı pazar payı şirketin geleceğini belirleyecek.Bu arada ithalat ile de olsa pazarda talebin sürekli artması da çok dikkat çekici.

Yine kutpo'nun da Çin'den porselen ithal ettiğini hatırlatmakta fayda var.Ama toplamda tüketim ciddi oranda her yıl artıyor.

Esas

Bu arada şirket grafikler beni yanıltmıyorsa tarihi zirvesini gün içinde gördü.

Sayfa 501/1058 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •