Sayfa 503/922 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 7375 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Esas

ilk üç alıcı yabancı, önceden mi haber aldırlar...?
    İyi bir hareket olabilir gibi geliyor bana ya neyse..

Alıntı Originally Posted by ceneee Yazıyı Oku
    https://www.facebook.com/photo.php?f...4649281&type=1

takaslarda deutsche sec gördüm sanki

2. Esas

Trabzon’da, Araklı-Karadere havzasının orta kısmında inşa edilen ve 124 milyon dolara mal olan Akocak HES, Akenerji’nin 4 yıldan bu yana ağırlık verdiği yenilenebilir enerji yatırımlarının ilk meyvesi… Akenerji, bu yıl içinde farklı bölgelerde toplam kurulu gücü yaklaşık 205 MW olan 4 HES’i daha devreye almayı planlıyor. - See more at: http://www.sirkethaberleri.com/basin....rb89oOoU.dpuf

Akenerji Genel Müdürü Danışman, “Akocak HES’in devre alınmasıyla birlikte, 5 yıl içinde 3.000 MW kurulu güce ulaşmak hedefimizde önemli bir aşamayı daha geride bırakıyoruz. - See more at: http://www.sirkethaberleri.com/basin....rb89oOoU.dpuf

3. Esas

EPDK Başkanı, bu işler için yaklaşık 124 milyon dolar harcandığını ve ortaya çıkan tesiste yıllık toplam 257 milyon kWh'nin üzerinde elektrik üretileceğini bildirdi.Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Raif Ali Dinçkök ise Akocak HES'in yanı sıra inşası devam eden ve 2010-2013 yılları arasında kademeli olarak devreye sokmayı planladıkları 7 HES ve 900 megavat (MW) kapasiteli Egemer Doğal Gaz santrali ile 163 M W kurulu gücündeki Kemah HES projeleri tamamlandığında, Akenerji'nin, Türkiye'deki enerji üretiminin önemli bir bölümünü tek başına gerçekleştiriyor hale geleceğini bildirdi. Avrupa'nın güçlü şirketi CEZ ile stratejik ortaklık kurduklarını da hatırlatan Dinçkök, enerji yatırımlarının artarak ve çeşitlenerek devam edeceğini söyledi.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by redfox Yazıyı Oku
    Dün ve büğün elim satışa gitti iyi ki satmamışım)
    İyi ki öyle olmuş.Ne kadar kuvvetli bir firmaya yatırım yaptığımızın iyi ki farkındayız sn redfox...
    Emek verip beklemiş tüm yatırımcı arkadaşlara saygılar,başarılar...

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,697

Esas

Alıntı Originally Posted by bozkırlı Yazıyı Oku
    İyi ki öyle olmuş.Ne kadar kuvvetli bir firmaya yatırım yaptığımızın iyi ki farkındayız sn redfox...
    Emek verip beklemiş tüm yatırımcı arkadaşlara saygılar,başarılar...
    sn bozkırlı aslında bu satış olmasa şirket yeni santrallar açsa büyüse bizim için ve firma için iyi olurdu ama şuan bu satış şirkete bu kriz ortamında çok gerekli idi dolar aldı başını gitti 2015 2016 senelerinde aşağı yukarı firma 600 milyon tl ödemesi var bu satış ile ve 2015 yılı 2016 karı ile bu 2 seneyi artık düşünmeyecez )

6. Esas

Bu satisi kredinin cozulememesinden dolayi kisa vadeli yukumlulukleri temizlemek adina yapilmis olabilirmi? Bana sorarsaniz akenerjiye kredi vermicende hangi sirkete verecen? Keske en kisa zamanda kredi olayida netlige kavusmus olsa. Bence hissenin onu acilir. Iflas dedikodulari ortadan kalkar. Sirketin gelecegi gorulur ve fiyat baskisi ortadan kalkar diye dusunuyotum...

7. Esas

Bu haber Iyi mi kotu mu ben de tam anlayamadim.

Iyi tarafindan bakacak olursak, mw basina bence 2-2.5 milyon dolardan en iyi ihtimalle gider. Bu da 160-240 mn dolar gelir anlamina gelir.

Simdi hayal kuaralim. elindeki tum hesleri ve ruzgari cikarsa (388 mw hes+res var) 2 mn dolar desek mw basina. 776 mn dolar demek.

Boyle olursa sifir borclu bir sirket ile 904 mw guclu egemer kalir.

Bakalim satis fiyeti ne olacak.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,697

Esas

sn bozkurt inşallah dediğiniz gibidir eğer öyle 160 ila 200 milyon dolar civarı satış gerçekleşmişse 500 ila 600 milyon tl kasaya girer ki süper olur

ben 100 milyon dolar ile 120 milyon dolar arası satış rakamı bekliyorum

Sayfa 503/922 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •