Anket Sonuçlarını Gör: Hiç Ağaç Diktinizmi?

Oylayan
101. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

95 94.06%
  • Hayır

6 5.94%
Sayfa 51/76 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon
Arama sonucu : 601 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Hiç Ağaç Diktinizmi?

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    Bu yıl 30 tane fidan diktim....buradan başka bir yerde........erik ve kayısılarda çiçek bol.....buda mevcut bahçemizdeki ağacımızdan bir görüntü......kendileri can eriktir.....1 aya kalmaz yemeye başlarız gibi.........kütür kütür...şimdiden canım istedi....

buda domates-biber-patlıcan -salatalık gibi sebzzelerin yerini önce hazırladım...diğer yerleri bakalım hava müsade ederse...komple çapa makinesi ile aynı sebze yeri gibi yapmaya çalışacağım........
    çapa makinesi bana da lazım var mı şöyle bana tavsiye edebileceğiniz bir şeyler

2. Esas

Alıntı Originally Posted by negro Yazıyı Oku
    çapa makinesi bana da lazım var mı şöyle bana tavsiye edebileceğiniz bir şeyler
    Benimki kayışlı...kayışı sıyırıyor........bu şanzımanlı...burada kullananlar memmnun..2000-2200 tl aralığında........

http://www.bahcemalzemelerim.com/ind...id=635&id=3546
    http://www.youtube.com/watch?v=XKura7eWuYg
    Son düzenleme : t.axaray; 22-03-2013 saat: 12:33.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by MAKİNİST Yazıyı Oku
    Maşallah maşallah...Allah gani gani ürün verir inşallah...
    yani demek istiyorsun ...hepsi benim olacak nasılsa ürün fazla olsun.......gel yeter ki hepsi senin olsun.....

4. Esas

Bu kayısıdır...kayısı mükemmel....geçen yıl resimlerini koymuştum.... Bear-Bull gördü-yedi-götürdü.......çağlası mükemmel.....gelen yer-götürür ona göre......zaten görünüşe göre seyreltmek lazım.....

Esas

BURSA - Bursa Karacabey TEMA Gönüllüsü E.Zafer Bircan, ilçede ağaçların tepelerinin kesilmesinin moda haline geldiğini belirterek, bu duruma tepki gösterdi
    Meyve veren dut ağaçlarının çevreyi kirlettiği gerekçesiyle tepelerinin kesildiğini anlatan Bircan, "İlçemizde ağacın tepesini kesmek moda oldu. Ağacın meyvesi olan dutları insanlar yemeyip yere dökülünce, pislik duruyor diye tepesini kestiler. Bir başka ağaç 7 -8 ay yapraklarıyla oksijen üretiyor, yaprağı dökülünce pislik oluyor diye yine hepsini kestiler. Yine kuşları barındırıyor ve kuşlar kirlilik yapıyor denilerek tepesinden kesildi." dedi.
    Tepesi kesilen ağaçların artık yaprak açmadığına, oksijen üretmediğine dikkat çeken Bircan, yetkililere şu çağrıda bulundu: "Tepesi kesilen ağaçlar dutlarını yapmıyor, yaprağını dökmüyor. Kısacası tepesi kesilen ağaçlar yaşamıyorlar, insanlara küstüler. Dileğimiz şudur ki doğadaki tüm ağaçlar bize küsmesinler." (CİHAN)
    http://www.habergalerisi.com/haber/t...tu-993389.html

Esas

Ağaçlandırma alanında yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken son 5 yılda yaklaşık 110 milyon fidan ücretsiz dağıtıldı.

Orman Genel Müdürlüğü’nce 2008 yılından başlatılan Milli Ağaçlandırma Seferberliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Milli Ağaçlandırma Seferberliği'nin uygulandığı ve 2 milyon 420 bin hektar alanın ağaçlandırıldığı 2008-2012 arasını kapsayan 5 yıllık dönemde, 2 milyardan fazla fidan üretildi. Son 5 yılda üretilen fidanların yaklaşık 110 milyonu da kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum örgütlerine dağıtıldı.

Ayrıca 25 bin 593 okul, bin 94 sağlık ocağı ve hastane bahçesiyle 9 bin 777 ibadethane ve mezarlığın ağaçlandırılmasına katkı sağlandı.

http://www.buyuyenturkiye.com/haber/...0-milyon-fidan

Esas

Tema'dan Gömürgen'e 2250 Fidan...

TEMA Vakfı Kayseri Temsilciliği Akkışla İlçesi Gömürgen kasabasına 2250 adet muhtelif türlerde tüplü fidan dikti.

Fidan dikiminde konuşan Gömürgen Belediye Başkanı Selahattin Baydan, Anadolu'nun güzide yerleşim yerlerinden biri olan Gömürgen'de her yıl düzenli olarak fidan dikim etkinliği yapan TEMA gönüllülerine teşekkür ettiğini bildirdi. Baydan, ''Her yıl düzenli olarak üniversite öğrencisi ve değerli öğretim üyelerinin katılımlarıyla böyle güzel bir çalışma yapıyoruz'' dedi.

Esas

ÇORUM'un Osmancık İlçesi'nde, kızılçam ormanlarında yapraklarını ve dallarını yediği ağaçların büyümesini yavaşlatan çam kese böceğine karşı ilaçlama çalışmalarının yanında biyolojik mücadele başlatıldı.

Çorum Orman İşletme Müdürlüğü tarafından çam kese böcekleriyle beslenen sycophanta böcekleri (avcı böcekler) kızılçam ormanlarında doğaya bırakıldı.

Osmancık ve Laçin ilçelerinde bulunan 300 hektarlık kızılçam ormanında ağaçlara zarar veren çam kese böcekleriyle mücadele eden Çorum Orman İşletme Müdürlüğü, ilaçlı mücadelenenin yanı sıra ve biyolojik mücadeleye de devam etti. Yapılan ilaçlama çalışmaları sonrasında labaratuvar ortamında üretilen ve çam kese böceklerini yiyerek beslenen sycophanta böcekleri, Osmancık Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından kızılçam ağaçlarının bulunduğu Osmancık kent ormanında doğaya salındı.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Akdeniz Bölgesi'ndeki çam ormanlarında da çam kese böceklerinden kaynaklanan tehlike yaşandığını ve avcı böceklerle biyolojik mücadele yapılıp başarılı sonuç elde edildiğini söyledi. Doğan, "İnanıyorum ki Osmancık ormanlarına da aynı ölçüde katkı sağlayacaktır. Osmancık için gönderilen Sycophanta böceklerinin miktarı şu an için sınırlı sayıda fakat doğal ortamında ve laboratuvar ortamında çoğaltıldıktan sonra bölge ormanlarının tamamına yetecek düzeye tekrar gönderilecek" dedi.

http://ekonomi.haber7.com/sektorler/...iyolijik-savas

Sayfa 51/76 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •