Sayfa 51/757 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6056 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Bana Göre

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Nazım Kaynak Yargıtay Başkanı seçildiğinde Başbakan Yardımcısı Arınç “Birinci turda benim güzel kardeşim, sınıf arkadaşım Yargıtay Başkanı oldu. Çok mutluyum” demişti.

Yargıtay Başkanı Kaynak, adil yargılanma hakkı ihlâlinden Türkiye’nin geçen yıl AİHM’de 25 milyon Euro tazminat ödemeye mahkûm olduğunu, davaların uzadığını, tutuklama rejiminin çok kötü işlediğini, iletişimin sınırları zorlar biçimde denetlenmesi nedeniyle özel hayatın gizliliğine saygı kalmadığını hatırlattı.

İki önemli uyarı daha:

1. Adaletten uzaklaşan zorba yönetimlerin ömrünün uzun olmayacağını söyledi.

2. “Teminatı olmayan hâkimin bağımsız olması mümkün değildir” dedi.

http://<br /> <br /> http://haber....98385/1/Gundem

Adalet mülkün temelimidir bilmem ama, bir toplumun en önemli müşterekidir..

Herkese lazım bir kurumdur..

Gelişmiş bir toplumun en belirgin ölçütüdür..

Dilediğiniz kadar ileri sanayi ülkesi olun, istediğiniz kadar milli geliriniz artsın, adalet yoksa, insanlar ürettiklerini keyifle yiyemezler..

Mutlu olmazlar..

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Bahçeli'den "bedelli"ye yeşil ışık!

Şayet iktidar partisi, TSK’nın görüşünü ve ihtiyaçlarını ihtiva eden çözüm iradesini Melis’e getirirse biz buna bigane kalmayız.

http://www.haberturk.com/gundem/habe...iye-yesil-isik

Son 30 yılını hain terör örgütü ile savaşarak ve onbinlerce şehit vererek geçiren ülkemizde Bedelli askerlik konusuna en sert yaklaşım yapması gereken bir milliyetçi (!) siyasi partimizin değerli başkanları ne demiş...

Hep diyorum Türkiye son yıllarda büyük bir değişim geçirdi diye fakat inandıramıyorum...

Yakında bu milliyetçi (!) partimiz ''Özerklik'' tartışmalarına da ''müthiş incilerle'' yaklaşırsa şaşmamak gerek...

Oysa bedelli askerliğin en son gündeme geleceği ülke biz olmalıyız.

Ben ise şöyle bir öneri getirmek istiyorum;

Bedelli askerlik çıkarsa ki artık kesin görünüyor Askerliğini (!) bedelli yapanlara Mehmetçik değil ''Mehmet Ağa'' diye ünvan verelim...

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    AFYON
    Gönderi
    480

Esas

Aslen bedelsizi de kaldıralım. Devlete karşı maaşsız ödevlilerin kafası kel mi

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    AFYON
    Gönderi
    480

Esas

Para ile ülke savunması yapılıyosa,ülkeye Somali askeri ithal edelim diyesim geldi

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    ANTALYA- TÜRKİYE
    Gönderi
    12,360
    Blog Yazıları
    117

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Bahçeli'den "bedelli"ye yeşil ışık!

Şayet iktidar partisi, TSK’nın görüşünü ve ihtiyaçlarını ihtiva eden çözüm iradesini Melis’e getirirse biz buna bigane kalmayız.

http://www.haberturk.com/gundem/habe...iye-yesil-isik

Son 30 yılını hain terör örgütü ile savaşarak ve onbinlerce şehit vererek geçiren ülkemizde Bedelli askerlik konusuna en sert yaklaşım yapması gereken bir milliyetçi (!) siyasi partimizin değerli başkanları ne demiş...

Hep diyorum Türkiye son yıllarda büyük bir değişim geçirdi diye fakat inandıramıyorum...

Yakında bu milliyetçi (!) partimiz ''Özerklik'' tartışmalarına da ''müthiş incilerle'' yaklaşırsa şaşmamak gerek...

Oysa bedelli askerliğin en son gündeme geleceği ülke biz olmalıyız.

Ben ise şöyle bir öneri getirmek istiyorum;

Bedelli askerlik çıkarsa ki artık kesin görünüyor Askerliğini (!) bedelli yapanlara Mehmetçik değil ''Mehmet Ağa'' diye ünvan verelim...
    sizin bu yaklaşımlarınız sadece sizi bu forumda çok komik duruma düşürüyor bilesiniz....Spordan hiç anlamadığınız gibi siyasetten ve vs bir çok şeydende çakmıyorsunuz...üzgünüm...

Milliyetciliğin ne olduğunu öğrenmeden hatta ve hatta Belirttiğiniz partinin programını dahi okumadan yaptığınız bu yorum sizin kalitenizi ortaya koyuyor iyi geceler...

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Bu topiğin adı ''Bana göre'' bende ona göre yazıyorum...

Siz beğenecekmisiniz acaba gibi bir beğendirme sorunumda yok ayrıca...

Alırsınız ret listenize rahat edersiniz...

Yoksa;

Tahammül edeceksiniz..Etmek zorundasınız forum kurallarına aykırı bir gönderim olursa ise yönetim zaten gereğini yapar...

(Konu size cevap vermek yönünde benim tarafımdan kapanmıştır.)

Selametle...
    Son düzenleme : PARK; 09-09-2011 saat: 01:21.

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    ANTALYA- TÜRKİYE
    Gönderi
    12,360
    Blog Yazıları
    117

Esas

BANA GÖRE;

Bu topik herkesin her istediğini yazma hakkı sağlamamalı....Bilgiye ve Tecrübeye değer vermeli....Atıp tutmaların yeri Burası olmamalı....

BANA GÖRE;

Bişeyler yazarken iki defa düşünmeli bir defa yazmalı..........

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Alıntı Originally Posted by LDOGAN Yazıyı Oku
    BANA GÖRE;

Bu topik herkesin her istediğini yazma hakkı sağlamamalı....Bilgiye ve Tecrübeye değer vermeli....Atıp tutmaların yeri Burası olmamalı....

BANA GÖRE;

Bişeyler yazarken iki defa düşünmeli bir defa yazmalı..........
    Bunun ölçüsü ne acaba sevgili Levent..

Dürüstçe kabul edeceksin ki, böyle bir ölçü getirdiğimiz durumlar hep belirtilen görüşleri beğenmediğimiz zamanlar..

"Bana göre" ile benim muradım zaten bu subjektiflik, görecelilik vurgusu idi..

Bana göre doğru , sana göre değil..

Bana göre güzel, sana göre değil..ila gibi..

Burasını herkesin kendine göre'yi yazacağı serbest kürsü olarak kabul edelim..

Kaldı ki konularımız genelde bilimsel konular değil hani..

Yine kabul edeceksin ki sevgili Levent, senin yazdığın borsa başlığı gibi başlıklarda yazılar, verilere, rakamlara, daha somut bilgilere dayanmasına rağmen gene de bir görüş birliği sağlanamıyor..

Burada sağlanamaması normal değil mi?

Eğer burada yazılanlara katılmıyorsak, biz de "bize göre"yi edebince yazarız olur biter..

Değil mi kardeşim?

Not: Bu arada milliyetçi bir siyasi görüşün (MHP li diyelim kısaca) olduğunu da öğrenmiş olduk..Şaka .şaka

Sayfa 51/757 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •